Léčivé účinky kamenů a čínské mince štěstí

Pro někoho může být kámen zasazený do prstenu, náušnice či náhrdelníku pouhou ozdobou. Pro jiného je šperk s kamenem zdrojem životní energie a pozitivních účinků na organismus. Čínské mince lidé zase používají jako talisman k různým příležitostem.

Léčivé šperky z drahých kamenů

Co si představit pod pojmem Léčivé šperky z drahých kamenů? Drahé kameny můžete mít zasazené ve šperku, nosit jako amulet pro štěstí nebo použít jako dekoraci do bytu. Při výběru toho pravého kamene bychom se měli řídit především svým srdcem. Účinky kamenů jsou totiž různorodé a vaše intuice Vám proto nejlépe prozradí, který z nich Vám bude právě teď nejlépe vyhovovat. Možná jich bude dokonce i víc než jeden. Tak tedy neváhejte a naslouchejte svým pocitům.

Koho by šperky neokouzlily? Jsou pro nás symbolem něčeho krásného, tajemného a třpytivého. Kromě krásy v nich objevíme i něco víc, co z nich skutečně dělá drahé kameny. Už v dávných kulturách lidé věděli, že drahé kameny nejsou jen krásné, ale že dokáží též ovlivnit naši náladu, povahu či zdravotní stav.

Kouzelný svět drahých kamenů a blyštivá nádhera šperků nejsou pouze zdrojem estetických zážitků, ale skrývají v sobě fascinující energetické zákonitosti, které mohou být pro nositele velmi cenné jak z hlediska zdraví, tak i z hlediska psychologického i osudového. Mezi drahé kameny se řadí jenom některé druhy nerostů, např. český granát, diamant, safír, rubín, perla, smaragdy a opály. Šperky mohou být osazeny vybroušenými kameny dle Vašeho přání.

Proč si pořídit drahé kameny?

Existují tři skupiny lidí. Jedna z nich si kupuje drahé kameny kvůli jejich zajímavému vzhledu. Je-li jejich oblíbená barva fialová, koupí si ametyst apod. Další skupina si pořizuje drahý kámen kvůli příslušnosti k určitému znamení zvěrokruhu. Třetí skupina věří v léčivou moc kamenů a podle svých zdravotních obtíží si pořídí kámen, jež bude jejich nemoc pozitivním způsobem ovlivňovat. Jaké kameny si můžeme pořídit a na jaké neduhy jsou zaměřeny?

Achát a jeho účinky

Míváte potíže s trávicím traktem a žaludkem? Achát je, co se týče léčebného využití zaměřen právě na oblast žaludku a střev. Jeho síla chrání před vznikem zažívacích obtíží. Dále předchází vzniku kožních chorob. Možná Vás zaujme i to, že achát má afrodiziakální účinky. Setkáme se s achátem pruhovaným, zeleným, růžovým, větévkovým, botswanským, ohnivým, mechovým a modrým krajkovým.

Ametyst a jeho účinky

Ametyst je kamenem meditativním a uklidňujícím. Pomůže Vám k lepšímu a klidnějšímu spánku. Ametyst odstraní Vaše vnitřní napětí a zmírní bolest hlavy. Rovněž posiluje imunitní systém. Ametyst je jedním z nejoblíbenějších kamenů. Často jej nalezneme ve špercích nebo v domácnostech, například jen tak nasypaný v mističce jako dekorace.

Tygří oko a jeho účinky

Tygří oko je Vašim přítelem ve chvílích, kdy jste ve stresu a máte napnuté nervy. Mírní vznětlivé osoby, má pozitivní účinky na vidění a působí také na pohlavní orgány. Setkáme se se zlatým tygřím okem a červeným tygřím okem.

Hematit a jeho účinky

Léčivá síla spočívá v pomoci při problémech s krví, to znamená, že se soustředí na posilování krevního oběhu, na zástavu krvácení, a celkový dobrý stav Vaší krve. Hematit Vám dodá sílu při překonávání osobních překážek.

Karneol jeho účinky

Karneol podporuje vitalitu a tvůrčí schopnosti. Pomáhá při nedostatku motivace, tlumí hněv, zlobu, vztek. Dodává sebedůvěru, chrání myšlenky, tlumí lenost, nečinnost a nezájem a dodává chuť do života. Používá se jako psychická podpora při léčbě těžkých nemocí. Léčí žíly a jejich onemocnění, čistí krev a staví krvácení, ovlivňuje sexualitu, léčí potenci, napomáhá při pokusech o otěhotnění, léčí části pohlavního ústrojí, upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, používá se jako prevence proti předmenstruačnímu syndromu.

Opalit se používá ke zlepšení nálady a podpory relaxace. Jeho účinky skvěle posilují emoční síly během období stresu, také napomáhá ke zmírnění agresivního chování a depresí. Využívá se k překonávání únavy, pomáhá při čištění krve a ledvin a zvyšuje energii a podporuje sexuální apetit. Celkově je známý díky svým všestraným léčivým vlastnostem. Traduje se, že ten kdo nosí opalit, má úspěch v podnikání a vůbec v obchodních aktivitách.

Tyrkys a jeho účinky

Tyrkys pomáhá k vyjadřování vlastních myšlenek a chrání auru a pohlcuje škodlivé vlivy, zesiluje intuici, vyrovnanost, podporuje úspěch, štěstí a klid v rodině, zahání zlé sny. Léčí bolesti dýchacích cest a jejich záněty, nemoci očí, nespavost. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy.

Šperky s magickými mandalami

Mandaly jsou malé šperky inspirace, které svými úžasnými barvami přinášejí mír a harmonii do Vašeho života. V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii. Sluneční paprsky procházející mandalou Vás pozitivně naladí, zklidňuje se duše, dochází k léčení na všech úrovních, vnitřní svět se uspořádává a roztančí místnost nádhernými barevnými světýlky.

Šperky s magickými mandalami jsou symbolem moudrosti, ohromné síly, zdraví, dokonalosti, předvídavosti a oddanosti. Jako amulet poskytují nejen sílu, moc a zdraví, ale také ochranu před uhranutím, nepřízní lidí a bohů. Samotná mandala je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. Mandaly jsou staré jako lidstvo samo, což dokazuje i fakt, že nejstarší obrazce tohoto druhu se vyskytují už v paleolitu.

Šperky Magical fantasy

Šperky Magical fantasy jsou mystické šperky pro všechny, kdo se zabývají magií, čarováním a tajemnem. Máte pocit, že je svět plný nástrah a že se potřebujete chránit? Chcete mít štít proti vnějším i vnitřním negacím, pomoci nalézt klid, světlo uprostřed tmy, vnitřní sílu, erergii? Pak Právě pro Vás jsou šperky Magical fantasy určené. Tyto šperky jsou do jisté míry inspirovány secesními, případně i gotickými styly a jedná se o fantasy zhotovení.

Šperky s broušenými kamínky

Broušení kamenů je velmi náročné a proto je potřeba tuto práci přenechávat odborníkům. Pokud by broušení kamenů prováděl člověk bez specializace, může se kámen lehce zničit. Pokud jste fanynka všeho možného zdobení a šperky jsou neodmyslitelnou součástí vaší image, nebo se krášlíte spíše střídmě a příležitostně, šperky s broušenými kamínky vás nenechají chladnou. Fenomén precizně vybroušených kamenů totiž okouzluje tisíce žen na celém světě.

Šperky z korálků

Šperky z korálků jsou symbolem určité hodnosti nebo náboženství, mohou sloužit jako amulet, talisman nebo znak postavení. Často jsou symbolem určité hodnosti nebo náboženství. Korálky se používají při magii, pro odstrašení zlých duchů, jiné zas přinášejí hojnost a dostatek potravy. Šperky vyrobené z různých korálků jsou tvořeny pro štěstí. Jsou vyráběny z různých materiálů jako skleněné korálky, keramické korálky, kovové korálky, dřevěné korálky, korálky z umělé hmoty.

Nejčastějším materiálem z něhož s korálky zhotovují jsou skleněné korálky, které jsou ručně vinuté, tažené a skleněná hmota může být různě barvena a zdobena zlacením, broušením, rytím či  další ruční malbou. Keramické korálky jsou křehké a citlivé na nárazy a vyrobeny z pálené hlíny bez glazury nebo s ní. Jejich výhodou je větší průměr otvorů. Naproti tomu dřevěné korálky jsou lehké a měkké, různě zbarvené a tvarované. Kovové korálky jsou zhotovovány z různých kovových plíšků a různých slitin, nejčastěji však z mědi nebo mosazi. Vyrábějí se lisováním či ražením. Korálky jsou dále galvanizovány na různé povrchové úpravy - postříbření, pozlacení. Dnes jsou v módě také korálky z umělé hmoty. Jejich rozmanitost tkví v různobarevnosti a také v široké škále různých tvarů. Předností bývá také jejich cenová dostupnost.

Lesklé šperky

Lesklé šperky vždy byly znakem módy a luxusu. Tyhle šperky jsou a s největší pravděpodobností budou IN, proto je zaručeně nikdo nepřehlédne. Šperk nemusí být vždy vyleštěn pouze do vysokého lesku. I kombinace matu a lesku dá šperku specifický výraz. Když si zákazníci prohlíží jednotlivé povrchové úpravy a přemýšlí nad tím, zda-li si vybrat lesklý nebo matný styl, setkáme se většinou s otázkou, která z nich je trvanlivější. Většinou se předpokládá, že matná povrchová úprava, ale není tomu tak. Jestliže je šperk lesklý, projeví se na jeho povrchu oděrky nebo škrábance v podobě matných čar, šmouh. U matných povrchových úprav zase případné škrábance či oděrky naruší pravidelnost matné struktury. Z výše uvedeného vyplývá, že trvanlivost povrchové úpravy neovlivňuje její druh, ale spíše způsob zacházení se samotným šperkem.

Čínské mince štěstí

Čínské mince mají dlouhou tradici a od 7. stol. slouží jako mocná kouzla pro různé příležitosti. Ve Feng šuej se tradičně zavěšují na rudou stuhu a zauzlují se uzlem štěstí. Mince má ve svém středu čtvercový otvor, který představuje energii Jin. Skrze otvor se provléká buď šňůrka, tyčka nebo kovové pruty. Kulatý tvar mince pak symbolizuje energii Jang. Mince pro štěstí byly opatřovány různými znaky a písmeny, které měly vysvětlit použití a symboliku. Velice známým je devět mincí zavěšených na šňůrce. To je kouzlo pro nepřetržité štěstí. Devět je násobkem tří a násobky tří jsou pro Číňany nejšťastnějšími čísly. Mince se nosily i jako ochranné amulety a vzory.

Pokud měly mince na své rubové straně zapsána slova, navazovaly se k sobě a tvořily verše, které poté měly člověku přinést štěstí. Mince se většinou neumisťují na žádné specifické místo, ale je důležité jejich umístění. Aby splnily svůj účel, měly by stát někde v blízkosti domovních dveří, kde odvrací neštěstí a přitahují hojnost a radost do domova. Nejlépe ve vzdáleném rohu úhlopříčně od hlavního vchodu. Pozice proti dveřím by mohla mít opačný efekt, symbolizovat odliv peněz z domu. V Číně jsou kovové mince známy již mnoho století a jejich význam je velmi podobný západní lidové tradici. Jsou symbolem štěstí a prosperity a slouží jako talisman pro podporu štěstí, bohatství, úspěchu, radost, harmonie a lásky v životě.

Šperky z čínských mincí

Mince má tvar dvojitého kruhu se čtvercovým výřezem uprostřed, díky kterému lze provlékat provázek a vytvořit tak krásný šperk, náhrdelník s přívěskem stříbřité čínské mince. Délka šňůrky je nastavitelná. Šperky z čínských mincí mají své kouzlo, ve vnitřním kruhu se nacházejí obrysy čínského písma a ve vnějším jsou orientální ornamenty. Zadní stranu mince zdobí čínské vzory lidí, zvířat a květů.

Ručně vyrobené šperky

Bižuterie se v posledních letech stává nezbytným doplňkem pro všechny dívky a ženy, sledující módní trendy. Tyto šperky poskytují nepřebernou škálu barev, tvarů a kombinací ke zdůraznění krásy něžného pohlaví. Krásná chce a může být každá žena v jakémkoliv období svého života a většina žen ráda zdůrazní svou krásu právě šperkem. Ručně vyráběné šperky jsou stále populárnější, především díky své originalitě a jedinečnosti. Při ruční výrobě všech kusů bižuterie je kladen důraz na vysokou kvalitu a každý šperk je pečlivě kontrolován, zda vyhovuje náročným požadavkům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6854 (magazinpraha.cz#136)


Přidat komentář