Alu kola Praha

Jste majitelem nebo uživatelem vozu? Pak Vám jistě nemusíme připomínat, že i on má svoji trvanlivost a životnost. U automobilu je potřeba zejména sledovat životnost pneumatik. Potřebujete s nákupem nových alu kol poradit?

Pokud nevíte, na co se při** výběru alu kol a pneumatik** na automobil zaměřit, nahlédněte do našeho článku, který Vám jistě poskytne pár cenných informací.  Není jednoduché pořídit kola na automobil, aby byly kvalitní, aby seděli, aby odpovídaly velikostně i funkčně, a aby vydržely déle než jednu sezónu.

Podle čeho vybrat alu kola

Při výběru alu kol byste měli hledět především na výrobce. Značka alu kol je velmi důležitá, podstatně více, než je cena za alu kola. Při výběru se opravdu zaměřujte na kvalitu, která Vám může zajistit bezpečnou jízdu. Dopravních nehod neustále přibývá, stačí nahlédnout do statistik. Nezvyšujte zbytečně a vlastní nerozvážnou koupí jejich počet, ale dávejte při** koupi alu kol** přednost renomovaným a osvědčeným výrobcům, jejichž výrobky se vyznačují maximální kvalitou, které garantují potřebné homologace pro provoz kol a osvědčení. Pokud se chystáte na koupi nových kol a pneumatik, raději dávejte přednost odbornému pneuservisu, který Vám nejenže dobře poradí, ale také Vám zaručí profesionální** pneuservis**, který Vám poskytne odborné služby.** Alu kola** vyžadují odborný servis, pro hledejte ten, který má s tímto zbožím bohaté zkušenosti. Pokud máte v plánu pořídit alu kola přes internet, vybírejte tu internetovou prodejnu, která je ověřená a o níž víte, že nabízí a prodává kvalitní výrobky. Při nákupu alu kol a pneumatik si všímejte i toho, zda se náhodou nejedná o zboží, které mají prodejci na skladě i několik mnoho let. To můžete jednoduše zjistit podle referencí, spokojenosti zákazníků, apod.

Co jsou to alu kola?

Alu kola jsou kola, která jsou vyrobená ze slitin hořčíku či hliníku nebo můžou být vyrobeny kombinací hořčíku a hliníku. Výhoda alu kol spočívá v to, že se tyto kola vyznačují podstatně menší hmotností, než se kterou se setkáváme u kol normálních. Alu kola oproti běžným kolům nabízí i lepší vedení tepla, modernější vzhled, který je pro mnohé majitele velmi důležitý zvláště u nově pořízených vozů a snížení spotřeby paliva, kdy tuto skutečnost umožňuje již zmíněné odlehčení vozu.

Parametry důležité pro výběr alu kol

Alu kola musíte vybírat vždy podle značky vozidla, na které alu kola pořizujete. Stejně tak je důležitý model vozu a šířka ráfku. Ta se udává v palcích. Jeden palec odpovídá** 2,54 cm**. Šířka ráfku se odlišuje jak podle hodnot uvedených v technickém průkazu, tak i podle originálních kol. Dalším důležitým parametrem je průměr ráfku. Ten se také, stejně jako šířka ráfku, udává v palcích. Průměr ráfku musí být úplně stejný jako průměr pneumatiky. Důležité je věnovat pozornost hodnotám, které máte uvedené v technickém průkazu. Zaměřte se také na počet děr na roztečné kružnici. Jedná se o počet děr pro šrouby na uchycení každého kola x průměr roztečné kružnice. Ten se udává v milimetrech.

Velikosti alu kol

Alu kola jsou vyrobena z litiny. Proto se těmto kolům jednoduše říká litá kola, neboli tzv. liťáky. Litá kola jsou doplňky pro vozidla, které si mnoho řidičů a majitelů automobilů velmi rádo dopřává. Velmi často dělají právě litá kola auto autem. Na vzhledu kol záleží opravdu velmi. I když si pořídíte nádherné drahé nové auto, nikdy nebude vypadat perfektně, pokud nebude vybaveno alu koly. Na litých kolech zkrátka nešetřete.** Alu kola** jsou i velmi dobří pomocníci, co se týká jízdních vlastností. Můžeme o nich tvrdit, že se dají srovnat k drahocennému šperku na dámském krku. Alu kola se nejběžněji vyrábějí ve třech nejčastějších velikostech, tedy ve velikostech 15´´,16´´ a 17´´. Před jejich nákupem byste měli o nich přece jen něco vědět, abyste nevybrali špatně. O parametrech jsme si již řekli výše, nyní si jednotlivé pojmy trochu přiblížíme.

Průměr alu kol – průměr je řídící ukazatel pro správnou volbu alu kol a následně alu disků. Velikosti jsme si již uvedli, ale neřiďte se jimi striktně. Především záleží na typu vozu.

Ukazatel ET – jde o ukazatele zálisu disku, srozumitelněji řečeno vzdálenost osy od dosedací plochy. Nebo je možné tento ukazatel definovat takto – čím nižší má hodnotu, tím více budou alu kola na voze z blatníku viditelná.

Rozteč – poskytuje informace o tom, kolik děr je na kružnici alu kola. U velké většiny vozů se můžeme setkat s parametry. Těmi můžou být 5 x 100, 5 x 98. Pro výpočet rozteče postačí, pokud vynásobíte počet děr s průměrem kružnice v milimetrech.

Konfigurátor – Ten byl navržen pro zjednodušenou volbu alu kol. Postačí Vám zadat typ, třídu a průměr alu kola a během několika málo vteřin Vám budou na internetu vygenerovány všechny náležitosti k takovému kroku.

Pořídit si alu kola?

Je mnoho lidí, kteří jsou pro pořízení si alu kol, ovšem v internetových diskuzích se objevují i názory, že nákupem alu kol nic moc nezískáte. Každému řidiči samozřejmě vyhovuje něco jiného. Proto se při výběru kol řiďte pouze svými názory, komunikujte přímo s prodejci a zeptejte se jich na výhody alu kol. Můžete si je vyzkoušet na vlastní kůži, abyste si o nich udělali svůj obrázek. Stačí oslovit odborníka, který se přímo jejich prodejem zabývá, a ten Vás s nimi podrobně seznámí. Jistě je vždy lepší dát na názor zkušeného profesionála, který dané problematice patřičně rozumí.

Výběr pneumatik

S pořízením nových alu kol souvisí i nákup nových pneumatik. Nechcete přece na automobilu mít krásná nová alu kola, která budou hyzdit sjeté pneumatiky. Při výběru nových pneumatik Vám budou zajímat určité informace, které pokud neznáte, pomůže Vám technické průkaz vozidla, ze kterého všechno potřebné vyčtete. Těmi údaji jsou např. rozměr pneumatiky, index zatížení pneumatiky, rychlostní index. Důležité jsou také rozměry disků, protože na disky se pneumatiky obouvají. Co je rychlostí index pneumatiky? Jím se označuje maximální možná rychlost, kterou můžete na pneumatikách najet. Rozměry pneumatiky zahrnují šířku pneumatiky, průměr ráfku a profil neboli výšku bočnice pneumatiky. Nosnostní index označuje nejvyšší možné zatížení jedné pneumatiky. Dalším důležitým parametrem pro výběr pneumatik je typ jejich dezénu. Vybírat můžete z dezénu směrového, asymetrického, symetrického. Směrový dezén je vhodný, jestliže máte auto minimálně střední nebo rovnou vyšší kategorie. Vlastností těchto pneumatik je vyšší hlučnost, nižší kilometrový výkon a dobrý odvod vody. Asymetrickým dezénem je ten, který je opět určen pro střední nebo vyšší kategorie vozu. Takové pneumatiky se vyrábí ve dvojím provedení a to v provedení cestovním a provedení sportovním. Symetrický dezén je určený pro vozy nižší i střední třídy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6855 (magazinpraha.cz#29)


Přidat komentář