Autoškola - Praha 4

Ať jste právě vyšli ze školy, nebo jste již nějaký ten rok výdělečně činní, či si užíváte seniorského odpočinku, bude se Vám hodit mít řidičský průkaz. Díky němu se můžete jednoduše dopravit do práce, vydat se na dovolenou či podniknout s dětmi výlet.

Patříte mezi jedince, kteří doslova počítají dny, kdy dosáhnou potřebného věku, aby si mohli konečně udělat tolik vysněné řidičské oprávnění? Nebo Vás tzv. donutila doba nebo zaměstnání, kdy pro výkon Vašeho povolání je zapotřebí být aktivním řidičem?

Ať už jste v první nebo druhé skupince, mít řidičský průkaz se v dnešní době rozhodně vyplatí. Nejste odkázáni na dopravu druhých, nemusíte dobíhat na autobusové, vlakové nádraží, mrznout nebo stát v dešti na zastávce a čekat na spoj v případě jeho zpoždění. Můžete podniknout výlety, a to nejen po tuzemsku aj. Ve výčtu bychom mohli pokračovat dál.

Získání řidičského průkazu

Abyste mohli usednout i Vy za volant, je zapotřebí absolvovat kurz autoškoly, zahrnující teoretickou výuku i praktickou část. V závěru Vás pak ještě čeká závěrečná zkouška, kdy po úspěšném složení Vám již nic nebude bránit, abyste se vydali sami do práce, na nákupy, za přáteli, na dovolenou aj., bez toho, aniž byste byli na někom závislí, či museli volit jiný druh dopravy v podobě autobusu, vlaku.

Ovšem, ještě před vstupem do kurzu je zapotřebí kurzovné uhradit. A v tom může být tzv. kámen úrazu. Co si budeme povídat, když si vezmeme částku za kurzovné před osmnácti lety, jeho cena činila kolem čtyř tisíc korun. Jak čas plynul, částka se vyšplhala a v současnosti činí kolem deseti tisíc korun, dle jednotlivých autoškol. Některé autoškoly si jsou vědomy strmého vzestupu ceny a současně ví, že mít v dnešní době řidičák je prakticky nezbytností, a to především pro výdělečně činné osoby. Proto se můžete u některých autoškol setkat s nabídkou splátek kurzovného nebo rozličných slevových akcí či bonusů.

Autoškola - Praha 4

Hledáte v Praze autoškolu, u které byste mohli získat řidičské oprávnění sk. B, ušetřili nějakou tu korunu, či měli možnost zaplacení kurzovného formou splátek? Kontaktujte pana Milana Veverku, majitele Autoškoly VEVERKA, prostřednictvím telefonu +420 603 422 165, nebo e-mailu autoskolaveverka@seznam.cz.

autoškola Veverka

Proč právě volit Autoškolu VEVERKA, když většina autoškol na svých webech nabízí potenciálním klientům výuku i výcvik na vysoké úrovni, odborné lektory, profesionální přístup, kondiční jízdy a další? Autoškola VEVERKA, kromě výše uvedeného, za Vámi přichází i s nabídkou:

  • zaplacení kurzovného formou splátek, a to bez navýšení
  • speciální slevové akce, ** **
  • zahájení výuky i výcviku dle Vašich možností, v co nejkratší době od podání přihlášky, či dohody aj.

Kromě toho přichází i s novinkou, a to ve formě praktických jízd s GPS navigací. A něco zajímavého pro rodiče dětí, kteří touží získat řidičák – tápete, co originálního zakoupit synovi, dceři k jejich osmnáctinám? Do vkusu dospívající mládeže je těžké se trefit. Aby Váš dárek neskončil uložený ve skříni či zaprášený na poličce, darujte potomkovi řidičák, respektive poukaz na kurzovné.

Kompletní informace o nabízených službách, ale také jak se přihlásit na kurz, jak probíhá výuka a výcvik, a mnoho dalšího, naleznete na webových stránkách autoškoly přímo zde.

Řidičské oprávnění sk. B

I když je možné si nechat udělat** řidičský průkaz** na řízení motorky, nákladního auta, traktoru či autobusu, zůstává největší poptávka po řidičském oprávnění sk. B. Vysvětlení je nasnadě – stále více zaměstnavatelů při poptávání nových pracovníků udává ve svých požadavcích právě řidičské oprávnění sk. B, a samozřejmě musí být uchazeč o místo „aktivním řidičem“, což bývá také problémem, především u jedinců, kteří si před x lety udělali řidičák, tzv. pro strýčka příhodu, a po úspěšném složení zkoušek a obdržení řidičského průkazu ho uložili k dokladům a tam má své čestné místo, bez toho, že by od zkoušky usedli za volant. Ale o tom více pojednáme níže.

Nutnost řidičského oprávnění z hlediska zaměstnání

Bohužel v dnešní době nemá nikdo jisté pracovní místo. Jinak tomu bylo dříve, pokud jsme tedy nebyli zrovna problémovým pracovníkem, tak jsme třeba mohli vydržet u jednoho zaměstnavatele x let. A někteří mohli dokonce u jednoho zaměstnavatele začít od ukončení školy a skončili u něj, když byl čas jít do důchodu. Ovšem to je již v současnosti skutečně výjimkou. Naopak není nic divného, pokud má uchazeč o místo ve svém životopisu změnu zaměstnavatele po dvou, třech letech. Těm, kteří byli několik, i desítek let u jednoho zaměstnavatele, který nevyžadoval řidičský průkaz, se může lehce stát, že poté při změně zaměstnání se náhle ocitli před opačným požadavkem u jiného zaměstnavatele, a to dokonce u místa, kde byste to kolikrát neočekávali.

Z toho důvodu je věková skupina zájemnců o** řidičský průkaz** velice rozdílná. V jednom kurzu mohou být právě vyšlí mladí lidé ze školy a současně třeba padesátníci, ale i aktivní senioři, kteří sice nevyužijí řidičák kvůli zaměstnání, ale plánují podnikat výlety, třeba se svými vnoučaty.

Nevyužití získaného řidičského oprávnění

Výše jsme již naznačili, že jsou i tací, a není jich rozhodně málo, kteří si kdysi, třeba i před deseti, dvaceti lety udělali řidičský průkaz, ovšem nevyužili ho. A tak, jak čas plynul, jejich jistota v řízení a zvládnutí dopravní situace se zmenšovala. Pak, kromě potřebné výměny řidičského průkazu (průběžné skončení dříve vydaných řidičáků), ho nepotřebovali si brát s sebou, když se vydávali ven.

Výhody kondičních jízd

Byla by však škoda vzdát se pocitu nezávislosti a možnosti se dopravit prakticky kamkoli a v kteroukoli denní i noční dobu. Vždyť nikdy nevíte, kdy budete nutně potřebovat Vy sami nebo někdo z Vaší rodiny, Vašich blízkých, někam rychle dopravit. Samozřejmě, je tu nabídka taxi služby, ovšem dopravit se vlastním autem nabízí pohodlí, nemusíte na taxikáře čekat, platit mu za to, že Vás doveze z místa A na místo B. A co si budeme povídat, některá (v určitých případech většina) auta, která se používají pro taxi službu, rozhodně zažila lepší časy a novotou a čistotou se pochlubit nemohou.

Právě pro všechny, kteří si nejsou jisti, zda zvládnou „ostrý provoz“, zda vůbec nastartují, rozjedou se apod., jsou určeny kondiční jízdy.

Opětovná jistota s kondičními jízdami

Většina autoškol přichází s nabídkou kondičních jízd. A je to z důvodu oblíbenosti a poptávky po této službě. Stud zde není rozhodně na místě. Naopak je lepší si přiznat, že nejsme vyježdění a chceme získat trochu praxe a jistotu než zamachrovat, nasednout do auta, rozjet se a pak na první křižovatce zazmatkovat a způsobit zbytečnou dopravní nehodu.

Záleží zcela na Vás, zda si zakoupíte jednu nebo dvě, tři kondiční jízdy. Při každé jízdě s Vámi bude odborný instruktor, se kterým opětovně získáte ztracenou jistotu. Nemusíte mít ani obavy, že by Vám snad při prvním nezdaru (nenastartování, špatném zaparkování, zacouvání aj.) snad vzali řidičský průkaz, to skutečně ne. A také se nemusíte strachovat, že by se Vám v autoškole někdo smál a ukazoval si na Vás. Vždyť kdyby nebyla poptávka po kondičních jízdách, ani by se nenabízely klientům. A také, pokud by se instruktoři neuměli chovat, asi by se poté do příslušné autoškoly další klienti zrovna nehrnuli. Získali by totiž ne zrovna kladné reference.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id3085 (623)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat