Dětské boty Praha

Děti nám rostou skutečně jako z vody. Nemá smysl jim pořizovat velké množství oblečení určité velikosti. Nemají šanci ho unosit. Je na zvážení, zda pořizovat jen zcela nové oblečení. Na něm můžete ušetřit, na obuvi však ne.

 

Nejen** oblečení** je pro rodiče poměrně značnou finanční zátěží. Částka za nákup kvalitních bot, může každoročně hrubě přesáhnout tisíc korun. Vezmeme-li to popořadě, pak dítě bude potřebovat tzv. celoroční obuv, jarní obuv, letní sandálky, podzimní obuv, kdy již tak na začátku roku koupená bude jistě malá a zimní obuv. K tomu ještě můžeme pořídit papučky na doma. Nebudete-li kupovat boty z druhé ruky, což zrovna nedoporučujeme, jen stěží se dostane pod již zmíněnou částku.

Důležitost kvalitních dětských bot

Berte nákup dětských bot jako investici do zdraví Vašich dětí. Nemá moc cenu přemýšlet nad tím, že z konkrétní obuvi dítě vyroste zhruba po třech měsících chození. První roky života dítěte totiž roste dětská noha poměrně rychle, kdy se její velikost změní až o tři, čtyři čísla. Z toho je celkem patrné, že jedny celoroční botky na jaro a podzim dítěti stačit nebudou. Pokud byste zvažovali nákup bot z druhé ruky, tj. použitých, byť by se jednalo o boty od sourozence, může mít dítko v pozdějších letech značné zdravotní potíže, například klenba nohy by zaznamenala újmu. Nejste-li na tom finančně zrovna dobře, a kdo ano, když rodičovská není zrovna moc vysoká, pak spíše ušetřete nějakou tu korunu na oblečení, ale na obuvi ne.

Kupujeme dětské boty – kamenné prodejny, e-shopy

V současnosti je možné využívat nabídky kamenných prodejen, ale také e-shopů. Řadu věcí, včetně obuvi pro dospělé je možné bez problému nakupovat přes internet. U dětské obuvi je však otázkou, zda je nákup přes internet výhodné. Pokud však máte správně změřenou dětskou nožku a vybrali jste si solidní e-shop, který Vám bez problému případnou „trefu“ vedle, tj. nevhodně zvolené boty, vymění za jiné, pak nemusíte nijak dlouho přemýšlet nad volbou, zda ano, či ne. Internetové obchody mají především tu výhodu, že nabízí mnohem širší sortiment a často i za výhodnější cenu, než prodejny kamenné. A pokud zrovna natrefíte na výhodnou akci, pak můžete ušetřit řádově až několik stovek korun.

Kvalitní dětské boty – výrobce obuvi

Jak na „první pohled“ poznat, že máte před sebou kvalitní** dětskou obuv? Jak nenaletět jen na základě rádoby líbivému vzhledu obuvi, který může značně pokulhávat vzhledem k poskytované kvalitě a vlastnostem obuvi? V prvé řadě si **všímejte výrobce obuvi. Na trhu s kvalitní dětskou obuví se můžete setkat s poměrně bohatou nabídkou výrobců. Ovšem těch špičkových, kterým jde nejen o zisk, ale také kvalitu, zdraví a bezpečnost, zase tolik není. Pokud budete nakupovat obuv v kamenné prodejně, tak si můžete nejprve poznačit příslušného výrobce obuvi, a pak se na internetu podívat, jaké reference a informace o něm jsou uvedené.

Kvalitní dětské boty – svršek obuvi

Jaké boty si kupujete Vy sami? Dáváte přednost umělým materiálům, které nedýchají, neabsorbují vlhkost, jsou nepohodlné? Nebo si spíše připlatíte a koupíte obuv z kvalitního materiálu, který dýchá, absorbuje vlhkost, je měkký aj.? Pak i na tyto parametry se zaměřte, když půjdete kupovat boty dětské. Vedle textilní obuvi (například vlna), můžete samozřejmě také pořídit obuv z usně. Náhražkám se však raději vyhněte. Kvalitní obuv, respektive zvolený materiál by se měl přizpůsobit anatomickému tvaru dětské nožky. Půjdete-li pořídit zimní dětskou obuv, pak určitě oceníte kvalitní vodě nepropustnou obuv s propustnou membránou. Nožka je i během koulovačky a dovádění ve sněhu pěkně v teploučku, ochráněna před vlhkostí a zimou, a přitom může volně dýchat.

Kvalitní dětské boty – prostorná kulatá špička

Dokonce i** dětská obuv** podléhá módě. Na Vás, jako uvědomělých rodičů však je, zda diktátu módy podlehnete a budete chtít mít dítko za každou cenu „in“, nebo dáte přednost zdraví. Na druhou stranu, již dávno neplatí, že kvalitní obuv je také nevzhledná obuv. Mnohdy může kvalitní obuv předčít rádoby nejnovější módní kousek, co do kvality i vzhledu. Místo „slušivých“ botiček pro děvčátka se špičkou, sáhněte po botičkách, které disponují špičkou kulatou. Právě kulatá špička poskytne malé dětské nožce, respektive rostoucím prstíčkům dostatek potřebného prostoru.

Kvalitní dětské boty – snadno ohebné

Při** výběru dětské obuvi** se také soustřeďte na ohebnost botky. Čím je botka ohebnější, tím lepší pro malou dětskou nožku. Botka by měla být především ohebná v místě, kde se nožička při chůzi ohýbá. Pokud byste na tento důležitý parametry zapomněli a náhodou sáhli po obuvi tuhé, pak se může dítko po delší chůzi, běhu cítit nekomfortně, bude unavené, mrzuté. Navíc však může dojít k nezdravému vývoji nožiček. Nakupujete-li přes internet, pak si ohebnost obuvi asi jen těžko vyzkoušíte. Můžete však vznést dotaz, nebo se také podívat na podešev obuvi. Zde platí jednoduché pravidlo, čím je podešev silnější, tím je také obuv tužší.

Kvalitní dětské boty – nízký podpatek

A opět můžete narážet na módnost obuvi. Mezi dětskou obuví, a to dokonce již pro ty nejmenší, co sotva dělají první samostatné krůčky, můžete najít takové, které se „pyšní“ nemalým podpatkem. Těmto botkám se raději zdálky vyhněte a rozhodně sáhněte po botičkách, které disponují co nejnižším podpatkem. Navíc by měl být podpatek s co největší možnou plochou. Dostatečně velká plocha podpatku umožní dítěti, aby dosáhlo dostatečné stability.

Kvalitní dětské boty – hmotnost

S hmotností je to v podstatě stejné, jako s ohebností. Při nákupu přes internet si obuv jen těžko v ruce potěžkáte a zhodnotíte, zda je lehká, či nikoliv. Opět však můžete vznést dotaz. A jak je to tedy se samotnou hmotností? Můžete to přirovnat sami k sobě. Asi také byste nebyli nadšeni, kdybyste měli na noze takovou obuv, která by od Vás vyžadovala značné úsilí při každém kroku. A to platí i v případě nákupu obuvi pro malou dětskou nožku. Pokud to jen jde, kupte takovou dětskou obuv, co se může pochlubit co nejmenší hmotností. Nenechejte se zmást. Dokonce i vysoká zimní obuv, která vypadá robustně, může být v případě kvalitní obuvi, velmi lehká.

Velikost obuvi

Zvolená velikost obuvi svým způsobem nemá co dělat s** kvalitou dětské obuvi**. Jedná se však o parametr, na který je třeba pamatovat. Dětská obuv, kterou dítěti jdete koupit, by neměla být tzv. na knop, naopak by mělo mít dítko uvnitř botičky potřebný prostor pro volné pohybování prstíků. Ovšem pozor, zase nemá smysl kupovat botky, které jsou o dvě, či snad tři a více čísel větší s tím přesvědčením, že do nich přeci doroste a Vy tak ušetříte. Správně dětská obuv by měla být větší o cca 1 až 1,5 cm, než naměříte délku dětské nožky.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6864 (magazinpraha.cz#22)


Přidat komentář