Dětský kočárek Praha

Vyznat se v nabídce kočárků není až tak jednoduché. Kočárek je nutné vybírat zejména podle potřeby dítěte, bezpečnosti i toho, kolik dětí máte. Důležitý je samozřejmě i design kočárku.

Jeden nebo více kočárků?

Dítě potřebuje kočárek asi do 3 let. Ovšem ne stále jen jeden typ. Hluboký kočárek vystačí maximálně do jednoho roku. Pak již potřebujete kočárek sportovní. Ovšem jeho výběr by měl být podřízen životu rodiny. Tedy pokud často cestujete, vyplatí se** sportovní kočárek** kombinovaný, nebo jen golfové hole a autosedačka či klokanka. Pokud spíše chodíte na procházky, a cestujete minimálně, pak je vhodnější klasický sportovní kočárek, který nabízí i větší komfort dítěti, a lépe se i ovládá. Koupit můžete i kombinaci – hluboký kočárek, sportovní a autosedačka. Tento moderní typ kočárků je hodně využívaný. Musíte však počítat s menším prostorem pro dítě.

Hluboký kočárek

Tak to je klasika, která je navíc vždy velmi krásná a lákavá.** Hluboký kočárek** se pořizuje pro novorozence a používá se asi do půl roku až do jednoho roku dítěte. Záleží, kdy vaše dítko začne sedět. Hluboký kočárek se prodává v řadě moderních potahů, ale najdete i nádherné napodobeniny dřívějších proutěných kočárků. Součástí hlubokých kočárků je celá řada potřebných doplňků. Výhodou klasických hlubokých kočárků je jejich prostornost a výborně odpružený podvozek, který umožňuje houpání dítka. K nevýhodám patří jen krátká doba využitelnosti a vyšší cena. Často za cenu hlubokého kočárku pořídíte kombinovaný kočárek, který vám vydrží až do školky.

Kombinovaný kočárek

Jeho využití je maximální, tedy od narození dítěte až do jeho tří let, a proto je nezbytné vybírat opravdu kvalitní typy. Pozor byste si měli dát na velikost korby, která u těchto typů kočárku může být opravdu menší. Pak také na** kvalitu podvozku**. Určitě by zde mělo být kvalitní odpružení buď pomocí podvozku, nebo alespoň dostatečně nafouknutých kol. Nejlépe však je, pokud má kočárek obojí. Co je nutné ještě určitě zkontrolovat, jsou bytelné spoje kočárku. Budou maximálně zatěžovány, a tedy musí opravdu něco vydržet. Kombinovaný kočárek může mít více úprav a je dobré vybírat podle vašich potřeb. Může obsahovat kombinaci hluboký kočárek a sportovní, která může být dostačující. Ovšem lépe je volit kombinaci hluboký kočárek, taška na přenášení dítěte a sportovní kočárek. Tuto variantu využijí zejména ženy, které bydlí ve vyšším patře a musí s dítětem po schodech. Výborná je i v prvních měsících života dítěte, kdy tašku můžete využít při cestování, k lékaři i na návštěvu. Poslední kombinací je hluboký kočárek, sportovní kočárek a autosedačka. Tato kombinace je sice dražší, ale vyplatí se, pokud budete s dítětem cestovat. Pořízení kočárku a autosedačky zvlášť je většinou mnohem dražší. Autosedačku můžete dostat i ke kombinaci kočárku- - hluboký kočárek, taška, sportovní kočárek.

Sportovní kočárek

Je zapotřebí pro děti, které již sedí. U některých to může být již od 6 měsíců, u jiných později. Vydrží až do nástupu do školky. Tento typ kočárku musí být opravdu bezpečný. Tedy je nutné zvážit, zda vybraný typ splňuje veškeré bezpečnostní podmínky. Měl by splňovat i podmínky života rodiny. Tedy to jak, moc je rodina sportovně založena. Existují typy, které je možné brát i do terénu, do lesa, a pak takové, které procházka lesem může poškodit. Pamatovat je nutné také na to, že dítě roste a je stále těžší a pohyblivější. Typů sportovních kočárků je nepřeberné množství. Vybírat lze klasické sportovní kočárky i ty, které spíše připomínají golfový kočárek. Na co si dát pozor u výběru? Určitě na bezpečné ovládání, odpružení kočárku, stabilitu, polohovatelnost opěrek, ruční brzdu, opěrku na nohy dítěte. Volit byste měli i ze dvou možných variant výhledu dítěte. Z počátku je dítě malé a chce vás stále mít na očích, jak roste, roste i zájem o jeho okolí a tak chce vidět co nejvíce. Výborná je pak volba buď otočné korby, nebo otočné rukojeti. V obou případech platí, že nejprve se dítko dívá na vás a později je k vám zády a sleduje se zájmem okolí. Otočná rukojeť je možná praktičtější, neboť ji můžete otočit kdykoli je zapotřebí bez jakékoli námahy.

Golfový kočárek

Jde o speciální kočárek, který je vhodný na cestování. Je velmi skladný a lze ho složit do délky i do šířky. V nabídce najdete velmi jednoduché typy, ale i typy složitější, které slouží od narození až do 3 let věku dítěte. Samozřejmě vybírat lze velmi luxusní typy i obyčejnější. Pozor byste si při výběru měli dát na stabilitu kočárku, na ovládání, na kolečka, pevnost, ale i úchop rukojetí a bezpečnou brzdu.

A co když máte dvojčátka?

Pak je nutný kočárek právě pro ně. Pravdou je, že výběr kočárků již není až tak široký jako u kočárků pro jedno dítě, ale stále je z čeho vybírat. To na co se při výběru zaměřit je velikost ložného prostoru pro dítě, variabilita kočárku a ovládání, a pak v neposlední řadě i hmotnost kočárku. Vybírat můžete z klasických hlubokých kočárků a dokonce i z kočárků kombinovaných. Pak je samozřejmě v nabídce i kočárek sportovní a golfový. Vždy v provedení, kdy jsou oba kočárky buď vedle sebe, což patří ke klasickému uspořádání, anebo jsou za sebou. U hmotnosti kočárku je důležité se zastavit. Kočárek by určitě měl mít odlehčenou konstrukci. To oceníte zejména při cestování hromadnou dopravou, ale i při cestě do kopce. Nezapomeňte, že děti porostou a budou stále těžší. U kombinovaného kočárku pro dvojčata se věnujte velikosti korby, poněvadž bývá poněkud menší a půlroční dítko, které ještě nesedí, se tam těžko vtěsnává. Problém může být i u menších dětí v zimě, kdy je nutné do kočárku dát i teplou deku a fusak. U sportovních typů kočárku pro dvojčata by určitě měla být otočná rukojeť. Samozřejmostí by pak mělo být kvalitní odpružení, výborná jsou nafukovací kola a kvalitní brzda.

Kočárek pro sourozence

Jsou určeny pro maminky, které mají děti ve velmi krátké době za sebou. Tento kočárek je tedy pro dvě děti, ale různého věku. Jedna jeho část je pro sezení a druhá pro ležení. Správný kočárek pro sourozence má dvě oddělené korby, kdy může být každé dítě jiným směrem. Jedno to větší, tedy sedí a sleduje okolí a to druhé leží a je obráceno k mamince. Pro menší dítě je možné i vložení přenosné tašky. Vložit lze i autosedačku. Existují i kočárky, kdy je za sebou umístěn sportovní a hluboký kočárek. Jejich nevýhodou je, že na menší dítko maminka nevidí.

Doplňky ke kočárkům

Ke kočárkům je v nabídce řada doplňků. Ze začátku budete potřebovat přebalovací tašku, do které se vejde vše, co potřebujete. Pak také se hodí držák na láhev, pláštěnka, moskytiéra, slunečník či sluneční clona, v zimě pak teplý fusak i se speciálním potahem, proti dešti a sněhu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6862 (magazinpraha.cz#18)


Přidat komentář