Dětský koutek Praha

Chodíte již dlouho po nákupním centru a máte s sebou dítě, které to nebaví? Nebo jdete na kosmetiku a nemáte nikoho, kdo by Vám dítě pohlídal? Pak je zde řešení. Tím řešením je navštívit dětský koutek.

Všichni chodíme nakupovat a máte-li doma malé děti, jistě znáte situaci, kdy musíte nakoupit opravdu hodně věcí a dítě Vám neustále odbíhá apod. V takovém případě je nejlepší řešení nejen pro Vás, ale především pro dítě, nechat jej v dětském koutku. Tam si může klidně hrát, malovat či jen tak odpočívat.

Dětský koutek Praha

Bydlíte v místě Praha a potřebujete si v klidu nakoupit? Bohužel se Vám to nedaří, neboť Vás Vaše dítě prostě nenechá, protože se nudí? Nezoufejte, je zde skvělé řešení a tím je, dětský koutek. Dětský koutek najdeme v každém větším supermarketu či obchodním centru. A vůbec nemusíme mít strach z toho, že by tam našemu miláčkovi cokoli hrozilo. Právě v těchto dětských koutcích jsou zaměstnáváni odborníci s pedagogickým, zdravotnickým či jiným odborným zaměřením.

Co může dítě v dětském koutku zažít?

Dětský koutek je zde nejen k tomu, abychom zde mohli v klidu zanechat své dítě a pohodlně si nakoupit. Dětské koutky jsou zde také k pořádání dětských diskoték, soutěží pro děti či k pořádání dětské party atd. Mnohé dětské koutky nabízí k pronájmu salónek, kde můžeme v klidu prožít narozeniny svého děťátka, kde může pozvat i své malé kamarády apod. Aby se naše děti v dětském koutku zabavily, mají zde k dispozici spousty hraček. Samozřejmostí je dětské hřiště o rozloze minimálně 120 m2. Dále pak zde mají k dispozici různé autodráhy, skluzavky, houpačky, trampolíny, kuchyňky a hračky jako autíčka, panenky, stavebnice, skládačky apod. Z výše uvedeného vyplývá, že je dětský koutek ideálním místem pro Vaše dítě, které si zde může nejen hrát, ale také si odpočinout a najít nové kamarády.

Obecná pravidla pro zanechání dítěte v dětském koutku

Obecně lze říci, že se do dětského koutku přijímají děti od 2 do 10 let a to bez doprovodu rodičů.  Každé dítě má po celou dobu k dispozici hračky atd., přičemž nejdelší doporučená doba, kdy lze dítě v dětském koutku ponechat jsou cca. 4 hodiny. Aby bylo možno dítě do dětského koutku umístit, je potřeba nahlásit personálu jméno a příjmení dítěte, rodné číslo, pojišťovnu, bydliště a v neposlední řadě rovněž číslo OP osoby, která jej do koutku přivedla. Dále je potřeba nahlásit alespoň jedno telefonní číslo a zapomenout nesmíme také na prohlášení o zdravotním stavu našeho dítěte.

Jak pobyt v dětském koutku probíhá?

Jak již bylo uvedeno výše, stará se o dítě v dětském koutku spolehlivý a profesionální tým. Tento se dětem dokonale věnuje a stará se o to, aby žádnému dítěti nic nechybělo a aby žádné dítě dětský koutek samovolně neopustilo. Mnohé z nás rovněž uklidní fakt, že má personál dětského koutku vždy nachystán program, díky kterému se děti dokonale zabaví a nemají tak čas být smutné apod. Všechny hračky a ostatní pomůcky, které dětské koutky využívají, musí vždy splňovat potřebné atesty a normy, aby byly pro děti neškodné. Samozřejmostí je rovněž dodržování hygieny, kdy personál doprovází děti na toaletu či při znečištění dítěte zajistí jeho očištění atd. Pokud dítě do dětského koutku umisťujeme, měli bychom rovněž myslet na jídlo a pitný režim. Některé dětské koutky zajišťují pitný režim v ceně, jinde lze jídlo i pití dokoupit.

Důležitá je také první pomoc

Základním pravidlem proto, abychom si mohli být 100% jistí, že o naše dítě bude dokonale postaráno, je, že je personál každého dětského koutku proškolen ve zdravovědě. Toto proškolování probíhá v pravidelných intervalech. Samozřejmostí je rovněž kontakt na záchrannou službu a v případě potřeby je vždy ihned kontaktován rodič. Všechny dětské koutky jsou vybaveny lékárničkou, která je pravidelně kontrolována, aby ji bylo možno kdykoli ihned použít. V každém dětském koutku je zdraví dítěte vždy na prvním místě.

Vyzvednutí dítěte z dětského koutku

Jak je uvedeno výše, prožívá dítě v dětském koutku aktivní odpočinek a pokud to vyžaduje, může si zde rovněž lehnout. Po celou dobu je o naše dítě dokonale postaráno. Nastane-li čas pro vyzvednutí, je dítě vydáno vždy a pouze osobě, která jej do dětského koutku umisťovala. Tato osoba se musí vždy prokázat občanským průkazem. Jestliže tedy své dítě do dětského koutku umisťujete, ale nebudete jej moci vyzvednout, je nutné toto nahlásit personálu. Osoba, která dítě vyzvedává, musí být plnoletá. Stane-li se, že na dítě zapomenete, bude Vás personál kontaktovat telefonicky, Může se rovněž stát, že si někdo dítě nevyzvedne a v tomto případě je personál nucen oslovit policii a příslušný sociální odbor.

Kdy dítě do dětského koutku nedávat?

Stejně tak, jako byste nedali své dítě nemocné do školky, není vhodné jej dávat ani do dětského koutku. Pravdou totiž je, že jakmile se v dětském koutku objeví jedno nemocné dítě, přenese svou nemoc na ostatní. Čímž je zřejmé, že dětský koutek není vhodný pro nemocné děti. Dětem stačí obyčejná rýma a dokáží ji přenést na své okolí a tedy i na ostatní děti. Každý rodič rovněž ví, že dítěti stačí obyčejné nachlazení k tomu, aby se stalo náladovým a uplakaným. Nemocné dítě má být doma a my s ním.

Kde všude můžeme na dětský koutek narazit?

Mnoho dětských koutků je instalováno v nákupních centrech a supermarketech, jak je již ostatně uvedeno výše. Toto však nejsou jediná místa, kde je můžeme najít. V současné době můžeme dětský koutek najít také ve větších kadeřnictvích a kosmetických salonech. Právě zde je jasné, že ženy potřebují mít chvilku pro sebe, neboť být matkou neznamená, že žena o sebe přestane pečovat. Dále lze dětské koutky rozdělit na vnitřní a venkovní. Chodí-li matka, žena na nějaký kurz, může si vybrat právě mezi takovými, jejichž součástí je dětský koutek, kde se jí postarají o děťátko. Stejně tak, jak jsme se výše zmínili o tom, že jsou součástí interiérových dětských koutků různé hry, prolézačky apod. Můžeme si být jisti, že jsou také venkovní dětské koutky vybaveny prolézačkami, houpačkami, skluzavkami atd. Samozřejmostí je rovněž fakt, že je všechno toto vybavení opatřeno potřebnými atesty, které vyžadují směrnice Evropské Unie.

Umístit dítě do dětského koutku či ne?

Stále váháte, zda brát dítě sebou na nákupy či ke kadeřnici nebo na kosmetiku? Máte obavy z toho, že bude čekání pro Vaše děťátko opravdovým problémem? Máte-li možnost nechat jej doma či u babičky apod. měli byste to udělat. Dětský koutek může být sebelepší a personál v něm dokonalý, ale rodinné zázemí to není. Proto dávejte své děťátko do podobných míst co nejméně. Na druhou stranu je to pro Vaše dítko zkušenost a možnost poznat nové kamarády. Rozhodnutí je pouze a jen na Vás a proto se rozhodujte vždy s ohledem na přání Vašeho děťátka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6860 (magazinpraha.cz#15)


Přidat komentář