Posilovací stroje pro ženy

Láká vás zajít si do posilovny? Jenže vás odrazuje namáhavé cvičení s těžkými činkami nebo stroji určenými pro kulturisty? Nechcete mít výrazné a velké svaly, přesto si chcete zacvičit, zpevnit problematická místa a zlepšit také svou kondici? Čtěte dále.

Posilovny dnes nabízejí jednak klasické cvičení s činkami anebo také** cvičení na strojích**. Činky i stroje jsou sice vhodné také pro ženy, ale na druhou stranu většina žen touží spíše po lehčím cvičení a ne po zdvihání těžkých závaží.** Pravidelné posilování** s činkami nebo stroji se závažím navíc způsobuje nárůst svalové hmoty, což je další věc, která mnohým ženám vadí. Málokterá žena totiž touží po tom zvětšit objem svých bicepsů, mít svalnatá ramena anebo mohutné prsní svaly. Přesto pokud si chcete zacvičit, není to až takový problém. Existují totiž posilovací stroje určené speciálně ženám.

Hydraulické posilovací stroje pro ženy

Hydraulické posilovací stroje jsou určeny především ženám, ovšem stejně tak jsou vhodné pro potřeby rehabilitace pro různých zraněních nebo nemocech, anebo také pro starší osoby, které si chtějí udržovat dobrou fyzickou kondici, sílu a vytrvalost. Hydraulické posilovací stroje díky své jedinečné konstrukci umožňují kardiovaskulární i silový trénink zároveň. Při cvičení na hydraulických posilovacích strojích jednou skupinou svalů provádíte tlak a opačnou svalovou skupinou tah.

Na jakém principu fungují hydraulické posilovací stroje pro ženy?

Při cvičení na** hydraulických posilovacích strojích** jsou díky hydraulickým pístům všechny pohyby naprosto plynulé, což je velmi zdravé pro klouby a výhodné pro svaly a srdce. Cvičení na hydraulických strojích je díky tomu obdobné, jako cvičení ve vodě. Navíc pokud vám dojde síla, nehrozí vám žádné zranění, jako na běžných posilovacích strojích, kde se používají těžká závaží, která jsou gravitací samozřejmě silně přitahována k zemi. Při cvičení na hydraulických posilovacích strojích je potřeba vyvinout stejnou sílu při tlaku i při tahu. Díky tomu během celého cvičení udržujete tepovou frekvenci v tzv. aerobní zóně. Zároveň při tlaku i při tahu zapojujete opačné svalové skupiny a díky tomu své svaly procvičujete symetricky a rovnoměrně. Díky této jedinečné vlastnosti jsou hydraulické posilovací stroje ideální pro cvičení žen, pro cvičení starších osob nebo pro rehabilitaci.

Kruhový trénink pro ženy

V souvislosti s hydraulickými posilovacím stroji vznikl tzv.** kruhový trénink pro ženy**. Jedná se o tréninkovou sestavu, jež se celá provádí na posilovacích hydraulických strojích a průměrně zdatné ženě zabere přibližně 30 minut času. Kompletní správně provedený** kruhový trénink** na hydraulických posilovacích strojích procvičí celé tělo, protože jednotlivé cviky jsou zaměřeny na všechny svalové skupiny. Díky tomu za 30 minut perfektně procvičíte všechny svalové partie, ale i své srdce a cévy, pro které je aerobní cvičení také velmi vhodné. Cvičení na hydraulických strojích je výhodné i pro šlachy a klouby, které díky plynulým pohybům netrpí žádnými nárazy nebo trhavými pohyby, jak se tomu děje při většině jiných sportů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6879 (magazinpraha.cz#103)


Přidat komentář