Ruční a přístrojová lymfodrenáž Praha

Máte zaměstnání, při kterém stojíte celý den na nohou? Otékají Vám kotníky, bolí Vás hlava a jste unavení? Přichází čas situaci řešit a pomoci svému organismu k opětovnému startu, například prostřednictvím lymfodrenáže.

Co je vlastně lymfa?

Setkali jste se už s pojmem lymfatická masáž, ale nevíte co to vlastně tam lymfa je? Lymfa je takový „kanalizační“ systém našeho těla. Má za úkol odvádět z něj škodliviny a přebytečné látky, které by naše tělo mohly zanést. Když však lymfa nefunguje tak, jak má, a její tok je pomalý, toxiny a škodliviny v našem těle zůstávají, což se projevuje tím, že jsme více unavení, tvoří se nám otoky na nohou či na obličeji, cítíme se podráždění, jsme náchylní k infekčním onemocněním, bolí nás hlava atd. Ženy teď nejspíš zpozorní, protože proudění lymfy má vliv i na vznik celulitidy. Samozřejmě nejen to, ale je jedním ze stěžejních činitelů. Co tedy se zanesenou a pomalu proudící lymfou? Musí se opět dát do pohybu, aby mohla odplavovat to, co naše tělo nechce a nepotřebuje včetně různých tuků. Naši lymfu rozproudí lymfatická masáž prováděná zkušeným masérem – pokud je manuální. Lymfatická drenáž může být i přístrojová, kde se nejedná o masáž jako takovou, ale o využití drenážních kalhot, ve kterých vzniká podtlak.

Kde se berou škodliviny v našem těle?

Když se řekne škodliviny v těle nebo dokonce toxiny v těle, může se mnoho z nás zaleknout, že se jedná o nějaké životu nebezpečné látky. Tyto toxiny životu nebezpečné nejsou, ale našemu zdraví rovněž vůbec nepomáhají. Jakmile toxiny zanesou lymfu, která je nezvládá odvádět z těla ven, mohou se objevit výše zmíněné příznaky, jako jsou otoky nohou, pocit těžkých nohou, celulitida atd. Škodliviny se do našeho těla dostávají při konzumaci nezdravého jídla, při pobytu na znečištěném ovzduší apod. Za správného fungování lymfatického systému se toxiny vyplavují ven. Napomáhá tomu pravidelný pitný režim.

Co je detoxikace organismu?

Při nahromadění škodlivin v našem těle je dobré dopřát našemu organismu** detoxikaci**, tj. odstranění toxinů z těla. Při detoxikaci dochází nějaký čas ke zvýšené potřebě vyměšování. Toxiny se tímto způsobem dostávají ven. Bez pravidelného až zvýšeného pitného režimu by detoxikace probíhala pomaleji a neměla by takový účinek, takže je opravdu třeba dbát na vypití dvou až tří litrů vody denně. Zdůrazňujeme vody, protože přeslazené nápoje, káva, alkohol apod. tělo opět jen zanášejí.

Ruční lymfatická masáž v Praze

Chcete absolvovat proceduru ručních lymfatických masáží? Manuální lymfatické masáže nabízí masérská studia se zkušenými maséry, kteří nejen provedou samotnou masáž, ale také se zeptají na Vaše obtíže, a pokud nebudete přesně rozumět, na jakém principu celá lymfa a její rozproudění funguje, ochotně Vám vše vysvětlí. Pro maséry je jejich práce posláním, kdy pomáhají lidem od bolestí, pohybových obtíží a jiných problémů. K masážím přistupují profesionálně se snahou Vám skutečně pomoci. Když se zaměříme na samotný průběh masáže, lymfatická masáž se od běžných masáží značně liší. U lymfatické masáže se neužívají výrazné hmaty a hnětení svalů a kůže. Masér se masírovaného jen lehce dotýká a zaměřuje se na určité body. Nejvíce je žádána ruční lymfatická masáž nohou, protože právě nohy jsou nejčastějším odrazem špatného proudění lymfy. Lymfatická drenáž se také provádí v případě křečových žil nebo jizev po operacích, které zůstaly viditelné. Na lymfatickou masáž chodí lidé různého věku, od mladých až po důchodce, kteří často trpí právě oteklými kotníky. Kromě nohou je další poptávanou částí těla na provedení lymfatické masáže obličej. Zanesená lymfa v obličeji způsobuje kruhy a otoky pod očima a celkovou nateklost. Na první pohled člověk působí, že přibral, ale ve skutečnosti jde o nateklost.

Přístrojová lymfatická masáž v Praze

Přístrojová lymfatická masáž se od ruční značně liší. U přístrojové masáže neprobíhá masáž za pomoci maséra. Ten Vám pouze nastaví tzv. drenážní kalhoty, do kterých vleže zasunete nohy. Drenážní kalhoty fungují na principu podtlaku, kdy se obě nohavice postupně nafukují od konců noh až směrem nahoru po břicho. Drenážní kalhoty mají zvýšený pas, takže zasahují právě až do oblasti břicha. Masér určí na přístroji vhodnou sílu podtlaku pro vás a nastaví také čas, který se pohybuje v rozmezí třiceti a čtyřiceti minut. Lymfatická masáž přístrojová bývá zpravidla levnější a kratší než masáž ruční, ale nedosahuje takových účinků jako právě ruční. Na lymfatickou masáž by se mělo chodit pravidelně dvakrát týdně, minimálně jednou, aby dosahovala viditelných výsledků. Pokud máte delší dobu problémy s otékajícími nohami, křečovými žilami apod., je možné, že Vám proceduru lymfatických masáží přímo doporučí lékař a bude Vám hrazena pojišťovnou.

Jak se zbavit problémů s celulitidou?

Ceulitida je věčným problémem všech žen, a nezáleží na tom, zda jsou štíhlé, plnoštíhlé či kypré. Není dáno, že celulitidou trpí jen ženy s většími tukovými špíčky. Celulitida se nevyhýbá ani štíhlým ženám a mladým děvčatům s hubenou postavou. Příčinou celulitidy u štíhlých žen může být právě zanesená lymfa. K tomu, aby celý systém dobře fungoval a pročišťoval tělo je potřeba pravidelně pít nejlépe čistou vodu nebo bylinné čaje. Nejlepším prostředkem pro odstranění pomerančové kůže je sport a pohyb všeobecně, a když k němu přidáte i lymfatické masáže, bude pohled na Vaše nožky a stehna o to krásnější. Pro vypnutí kůže lze použít i anticelulitidní krémy, ale samotný krém Vám rozhodně celulitidu neodstraní.

Masáže jako fyzická i psychická pomoc pro tělo

Masáže všeobecně jsou skvělým způsobem jak něco udělat pro své zdraví, a to nejen zdraví fyzické, ale i psychické. Masáž uvolní bolavé svaly, odstraní bloky a napomůže k dobré náladě. Existuje spousta druhů masáží a každému vyhovuje něco jiného. Uveďme například masáže reflexní, anticelulitidové, thajské, masáže Lomi Lomi, sportovní, rekondiční, klasické, čokoládové, masáže hlavy, masáže tantrické, které se trochu vymykají tomu, na co jsme zvyklí, i když princip je u nich stejný - uvolnit tělo i mysl. Masáže nám mohou pomoci od nejrůznějších zdravotních problémů, které se u nás objevily z důvodu stresu, přepracovanosti a celkovému vypětí organismu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6880 (magazinpraha.cz#154)


Přidat komentář