Jak poznat dobrou kavárnu

Dobrá voňavá káva je opravdové povzbuzení, nabrání dobré nálady, je to pohoda, která umí člověka postavit na nohy i příjemně doplnit posezení s přáteli. Víte však, ve které kavárně vám bude nejlépe?

Kavárna je magické slovo. Jít do kavárny, znamenalo již před léty něco výjimečného. Kavárna byla symbolem noblesy, smetánky, krásných dam a pánů. I dnes existují historické kavárny, a ty doplňují kavárny moderní. Každá kavárna má své kouzlo. Každá je jiná. Ty historické umí hosty vrátit časem a právě svým zařízením, personálem i nabídkou umocnit pohodu. Ty moderní se vyznačují řadou moderních prvků. Dokonce před nedávnem navrhovali architekti nejlepší moderní kavárnu. Pokud by jejich návrhy byly realizovány, pak byste si mohli dát kávu v kavárně v podobě čítárny, obýváku, krabice, moderny nebo v moderní kavárně, která svou modernost má v přístrojích, ale jinak se tváří jako z minulého století.

Jak poznat dobrou kavárnu?

Zřejmě podle kávy. Ale přestože, jde o kávu, tak káva není jediným měřítkem. Důležité je i to, kolik druhů kávy nabízejí, co se ke kávě podává, zda zde najdete čerstvý denní tisk, posezení pouze pro jednoho i více hostů, zda je zde soukromí, ta správná atmosféra, čisto, vůně kávy a řada dalších maličkostí, které dělají již po léta kavárnu kavárnou.

Káva a její kvalita

V kavárně se podává káva. Samozřejmě vyplývá to již z názvu. Ale jaká** káva** a kolik druhů? Pokud v kavárně najdete nespočet druhů kávy, pak si nejspíš příliš nepochutnáte. Při mnoha druzích kávy vám totiž nikdo nezaručí, že káva bude opravdu čerstvá a tím i lahodná. Káva totiž velmi rychle zvětrává a také přijímá jiné aroma. A tak pokud je nabízena káva, kterou si objednávají hosté jen velmi málo, pak její kvalita časem klesá. To je i důvod, proč je nutné, aby byl mlýnek na kávu pečlivě udržovaný a čistý. Je-li zanesený tukem, pak vám káva nebude chutnat. Stejné je to i u zásobníku kávy. Ten by měl být pravidelně doplňován. Tam, kde je káva i několik dní, si opět na kávě příliš nepochutnáte.

Atmosféra kavárny

Kavárna není bufet. Kavárna má svou charakteristickou vůni. Natáhnete nosem a jste úplně někde jinde. Ve světě pohody, klidu a vůně. Kavárna může být v mnoha stylech, které by měly být vkusně doplněny. Samotnou atmosféru vytváří i osvětlení kavárny a samozřejmě také příjemný personál.

Co ke kávě?

Někdo rád jen výtečně připravenou kávu. Mnoho lidí však ke kávě rádo i něco malého. Kavárna by měla automaticky nabízet ke kávě** sklenku vody**. Jako něco malého pro povzbuzení a vyladění chuťových buněk pak různé zákusky, dorty, pochutiny a šlehačku či zmrzlinu, nebo poháry. Samozřejmostí by měl být i denní tisk. Mnoha mužům stačí výtečná lahodná káva a noviny.

Jak vybrat tu pravou kavárnu?

Stačí, pokud připravují základní druhy kávy, které však jsou vždy čerstvé a připravené pomocí čistých udržovaných přístrojů. To pak vůně i chuť kávy je přímo lákavá. Pak by vás měl přivítat příjemný personál, usadit by vás měl v čistém, příjemném prostředí a nabídnout by vám měl i něco malého a denní tisk. Pokud bude chybět sklenička voda, dá se to odpustit. Kvalita kávy a usměvavá obsluha však opravdu chybět nesmí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6884 (magazinpraha.cz#92)


Přidat komentář