Zahradní grily elektrické, plynové, na dřevěné uhlí

Nezáleží na tom, zda máte dům se zahradou nebo byt s balkonem. Grilovat můžete v obou případech. A co by to bylo za léto bez grilování. Grilů je však několik druhů a záleží pouze na Vás, který Vám bude vyhovovat.

Kde koupit zahradní gril

Jednou z věcí, na kterou se většina lidí začne s postupně se lepšícím počasím těšit je grilování s rodinou a přáteli. Posezení na zahrádce nebo na balkoně s ovocným koktejlem je sice fajn, ale čerstvě ugrilované maso či klobáska ještě více zesílí příjemnou atmosféru. Grilování je vlastně takový folklor, zvláště pro Čechy. Grilování je takovou záminkou proč se sejít s přáteli a užít si zábavných chvilek. Rovněž nám dává možnost probudit své kuchařské umění a vyzkoušet si vlastní recept pro naložení masa, na barbecue omáčky apod. Mnoho z nás se celý pracovní týden těší jen na to, až zase v pátek a sobotu večer vytáhne gril a bude si užívat atmosféry s ním spojené. Máte zahrádku nebo** prostor pro grilování**, ale zahradní gril jste si ještě nepořídili? Plánujete nákup zahradního grilu? Gril můžete zakoupit v kamenných prodejnách se zahradnickými potřebami, jako jsou sekačky, houpačky atd. Stejně tak si ho můžete objednat na eshopu i s příslušenstvím, které se Vám může ke grilování hodit.

Jaký zahradní gril si pořídit

Víte, jaký gril si pořídíte? Vybírat můžete ze zahradních grilů plynových, elektrických nebo na dřevěné uhlí. I když mají v názvu slůvko zahradní, nemusíte se s jejich využitím omezovat pouze na zahradu. Grilovat můžete na terase bytového domu, na balkoně i jinde. Při grilování na balkoně však vyberte raději takový gril, který svým kouřem nebude obtěžovat sousedy. Jaké mají jednotlivé grily vlastnosti, jak s nimi zacházet, jak je udržovat, aby nám spolehlivě sloužily po mnoho let, to vše a další rady a tipy se dočtete níže.

Nabídka plynových grilů

Plynový gril je vhodný pro ty, kteří se nechtějí omezovat přístupem k elektrické energii. Plynový gril můžete vytáhnout všude. Gril by měl mít dva hořáky, které jsou nezávisle nastavitelné. Teplotu jednoduše ovládáte otáčením knoflíku. Jedná se o stejný princip jako když vaříte na sporáku a přidáváte nebo ubíráte teplotu. Na plynovém grilu lze grilovat větší množství jídla nebo zeleniny. Jakmile dogrilujete, nemusíte uklízet popel. U plynového grilu nevidíte volně hořící plameny, jako třeba u krbu, takže atmosféra není pravá tábornická, nicméně to rozhodně neubírá na kladech plynového grilu. Grilování na plynovém grilu je pohodlné, ekonomické a bezpečné. Jakmile Vám dojde plynová bomba, stačí ji vyměnit za novou. Plynový gril lze pořídit s nerezovým roštem, litinovým roštem nebo s lávovými kameny. Plynový gril s lávovými kameny je o něco náročnější na údržbu než rošt. Je důležité, aby byl plynový gril stabilní, dal se snadno přesunovat a měl misku, do které odkapává tuk. Plynový gril produkuje minimum kouře. Na internetu naleznete přehled kvalitních** značek plynových grilů** včetně cenových relací. Nebudete-li si jisti, hledejte i reference a doporučení.

Nabídka grilů na dřevěné uhlí

Největší výhodou** grilu na dřevěné uhlí** je oproti ostatním to, že dodává grilovaným pokrmům tu správnou vůni. To, co odlišuje maso připravované klasicky doma v kuchyni od masa ugrilovaného je nejen jeho chuť, ale především vůně, a ta je u grilu na dřevěné uhlí opravdu znatelná. Vůně dřevěného uhlí Vám tak naladí smysly, že na na grilované pochoutky dostanete chuť dříve než je vůbec uvidíte. Po ochutnání zjistíte, že i na jazyku Vám je maso příjemnější, než kdyby bylo připravováno na jiných typech grilů. Stejně jako u plynového grilu, také u grilu na dřevěné uhlí odpadá potřeba elektrické energie. Musíte si však pořídit dostatečné množství uhlí pro pravidelné přikládání během grilování. S grilem se snadno manipuluje a jde ho převážet. Při grilování na dřevěném uhlí je třeba se samotné přípravě více věnovat než třeba při grilování na plynovém grilu. Uhlíky je třeba občas prohrabat, kontrolovat jestli příliš nehoří a možná Vám bude ze začátku trvat déle než gril roztopíte. Tohle je ale jen otázka zručnosti. Po pár grilování už z Vás může může být mistr v roztápění. Při grilování na grilu na dřevěné uhlí vzniká kouř. Rošty jsou ze smaltované hliníkové slitiny nebo jsou nerezové. Gril na dřevěné uhlí by měl disponovat místem pro odkládání** grilovacích pomůcek**, talířů nebo táců na maso. Tato odkládací plocha je vhodná také u grilu plynového a elektrického. Nejedná se vyloženě o nutnost, ale pro zajištění Vašeho většího pohodlí při grilování. Grily s prodávají v různých velikostech, s různě velkou plochou pro grilování. Proto si předem rozmyslete, kolik lidí se bude přibližně Vašich akcí zúčastňovat. Gril je potřeba po skončení grilování vždy schovat někam, kde neprší a samozřejmě, kde se nedostanou nenechavé ruce zlodějů. Předem si proto promyslete, zda máte prostor pro jeho uschování.

Nabídka elektrických grilů - grilování bez kouře

Elektrický gril je ideální pro grilování na balkonech, terasách, v zimních zahradách apod., zkrátka tam, kde potřebujete grilovat bez kouře, abyste neobtěžovali okolí. K elektrickému grilu nepotřebujete žádné palivo v podobě uhlí nebo briket. Jediné, co je potřeba zajistit, je přístup k elektrické energii. Stejně jako u grilu plynového odpadá starost s úklidem popela. Gril by měl disponovat teploměrem, na němž vidíme aktuální teplotu při grilování. S elektrickým grilem se snadno manipuluje. Grilování na elektrickém grilu je nejzdravější ze všech uvedených.

Jak se starat o zahradní gril?

Abyste svému grilu zajistili co nejdelší životnost, po každém grilování jej schovávejte. Gril, u kterého se tvoří popel, je třeba důkladně očistit. Popel může navlhnout a začít plesnivět. Stejně tak otřete stopy po mase, oleji apod. Otírat rošt je třeba u všech grilů bez výjimky, pokud nechcete mít při příštím grilování na mase stopy z grilování minulého. Gril na dřevěné uhlí je na údržbu nejnáročnější, a to právě z důvodu již zmíněného vzniku popele.

Co všechno se nám může hodit ke grilování

Na internetu i v kamenných obchodech si můžete kromě grilů zakoupit také** grilovací potřeby** v podobě roštů na klobásky, roštů na ryby, grilovacích misek, jehlic, podpalovačů, steakových příborů, grilovacího nářadí, kartáče na čištění, plotének, pytlů s grilovacím uhlím, motorku s jehlou a dalších. V závěru nezbývá než Vám popřát dobrou chuť a hodně zábavy při grilování s přáteli.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6887 (magazinpraha.cz#148)


Přidat komentář