Fotografické kurzy Praha

Co vše se naučíte na fotografickém kurzu? Jak probíhá fotografický kurz a co je dobré přinést si s sebou? V následujícím článku se dozvíte základní informace o kurzech focení.

Baví vás focení a bohužel stále nemůžete přijít na to, jak udělat své fotky více profesionální? Nebo jen chcete, aby fotky z vaší dovolené zachytily skutečně krásné vzpomínky a nestaly se jen rozmazanou šmouhou? V tom případě si zkuste vyhledat fotografické kurzy. Např. fotografický kurz pořádaný v Praze může být skutečně velkým zážitkem. Praha jako jedno z nejkrásnějších měst světa nabízí dokonalá místa k focení.

Co se na fotografickém kurzu naučíte

Na fotografickém kurzu vás mohu naučit pravidla kompozice pro lepší fotografování. Zjistíte, jak pracovat s filtry (polarizační, přechodové, neutrální šedé). Zjistíte také to, jak hledat správný fotografický motiv ve městě. V opravdu dobré fotografii se vždy seskupí zajímavá kompozice a nápaditě zachycený obsah. Ve fotografických kurzech vám vše vysvětlí zkušení profesionálové. Tyto kurzy jsou vhodné pro začátečníky nebo pokročilé fotografy. Během školení se nebudete dovídat pouze suchou teorii v učebních prostorách. Fotografické kurzy jsou zde především o aplikaci teoretických znalostí v praxi. Na začátku se dozvíte základní informace a pak bude jen na vás, jak tyto informace použijete. Během kurzu se pohybujete přímo v terénu a snažíte se zachytit fotografiemi zajímavé kompozice.

Většina kurzů může být rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teoretické části se dozvíte např. to, jaké je využití kompozice ve fotografii. Zjistíte také to, na co si dát při focení pozor a čemu se vyvarovat.

Fotografické kurzy také mohou probíhat v ateliérech. Během fotografických kurzů se naučíte fotit rodinu, přátele a party. Zjistíte, jak fotit krajinu na dovolené, podvodní fotografie. Dále se naučíte fotit portréty v interiéru, exteriéru a studiu, sportovní akce, zvířata v pohybu, krajinu a blesky, architekturu a akty v přírodě. Fotografické kurzy vás naučí, jak fotit děti, módu, vodu, koncerty, svatby nebo reportáže.

Co si přinést na fotografický kurz

Na fotografický kurz je vhodné donést si vlastní fotoaparát, nejlépe digitální zrcadlovku s výměnným objektivem. Poslouží vám však také kompaktní fotoaparát s možností manuálního nastavení. Vhodné bude také vzít sebou stativ. Naučte se ve fotografickém kurzu pozorovat, sledovat děje, tvary a světlo.

Fotografické kurzy pro začátečníky

Fotografické kurzy pro začátečníky je vhodné zvolit v případě, že nemáte žádné zkušenosti s focením. Na těchto kurzech se seznámíte s teoretickými a praktickými základy digitální nebo klasické fotografie. Dozvíte se zde informace o kompozičních pravidlech fotografie, o historickém vývoji fotografického média. Můžete zde konzultovat také své starší fotografie. V těchto kurzech se začátečníci naučí, jak ovládat a rozumět svému fotoaparátu. Při praktických hodinách si vyzkoušíte využité ateliérových zábleskových světel, upravování fotografií ve speciálních počítačových programech a mnoho dalších dovedností. Každý fotografický kurz má odlišnou nabídku. Vyberte si ten nejlepší právě pro vás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6889 (magazinpraha.cz#6)


Přidat komentář