Fytoterapie kurzy

Máte rádi přírodní medicínu? Dáváte přednost bylinám a přírodním lékům před tabletkami z lékárny? Pak by vás mohla zaujmout fytoterapie, která pro léčbu a harmonizaci člověka využívá přirozených vlastností bylin.

Jako fytoterapie bývá označována léčba bylinami. Slovo fytoterapie se skládá ze dvou řeckých výrazů a to „fyton“ – rostlina a „therapeuein“ – pečovat či léčit. Jako fytoterapie je označována léčba člověka, při níž jsou využívány léčivé rostliny a byliny.

Co je to fytoterapie?

Fytoterapie by se dala zjednodušeně označit jako** bylinářství**. Ovšem oproti tradičnímu českému bylinářství má fytoterapie něco navíc. Fytoterapie je založena na principu** energetického působení bylin**, kdy různé bylinky mají na člověka různý energetický vliv. Na rozdíl od lidového bylinkářství je tradiční čínská fytoterapie založena na taoistickém principu jin a jang a na podporování jejich dynamické rovnováhy v lidském organismu. Použitím bylinky která je více jangová, lze člověka se zvýšeným jinem přiblížit do stavu rovnováhy a naopak. Kromě tradiční čínské fytoterapie existují i jiné typy fytoterapie, u nás však méně známé a tudíž méně vyučované. Jsou to například

  • Fytoterapie podle Ájurvédy – používá principy tradiční indické medicíny
  • Fytoterapie šamanská – vychází z indiánské léčitelské tradice
  • Moderní vědecká fytoterapie – využívá moderní vědecké poznatky výzkumu bylin

Jak se ve fytoterapii používají bylinky?

Tradiční čínská fytoterapie málokdy využívá jednu bylinu samostatně. Většinou jsou bylinky podle svých vlastností kombinovány tak, aby byl žádoucí účinek maximálně umocněn.

Vlastnosti bylin

U každé** byliny** je rozeznávána její povaha, její** energetická vlastnost**, její energetické působení na člověka – toto působení může být vyrovnané čili nijak nezvyšující ani energii jin ani jang, ale též horké nebo teplé. Dále čínská fytoterapie se pracuje s pěti základními chutěmi. Ty mohou být jangové (chutě sladká a pálivá) nebo jinové (chutě slaná, kyselá a hořká). V současné době je možné zakoupit hotové bylinné směsi zaměřené na konkrétní zdravotní problémy nebo na ovlivňování energií jin a jang. Jsou k dostání ve formě bylinných kuliček, sušeného bylinného prášku nebo odvaru.

Kurzy fytoterapie

Pokud vás léčba bylinami zajímá, zkuste se přihlásit na kurz fytoterapie popřípadě** čínské medicíny**. Fytoterapii můžete využít jak pro léčbu sebe sama, tak i pro léčení svých blízkých. Na kurzech fytoterapie se naučíte základní principy tradiční čínské medicíny, které čínská fytoterapie využívá pro léčbu bylinkami. Jak je vhodné byliny kombinovat, aby bylo dosaženo žádoucích vlastností výsledné směsi. Jak se byliny zpracovávají. Jak se maximálně přiblížit harmonii těla i ducha a setrvávat v ní. Výhodou principů čínské medicíny je to, že je možné je aplikovat nejen na byliny, ale na veškerou potravu, taktéž na podnební vlivy, na krajinu, na zvířata a osoby, na barvy, materiály a v podstatě na veškeré vjemy, které na této planetě i ve vesmíru existují.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6890 (magazinpraha.cz#13)


Diskuze a zkušenosti

Karin | 12.03.2013 10:05
Re: Fytoterapie kurzy Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, jakým stylem kurz probíhá (jak dlouho) a kolik stojí. Děkuji předem za odpověď. Karin

Jitka Petráčková | 12.01.2015 13:54
Re: Fytoterapie kurzy Dobry den, jak dlouho trvá kurz a cena? Jsem v invalidním duchodě,tak bych chtěla,jestli jeto v mych silách.Předem děkuji


Přidat komentář