Koučink Praha

Myslíte si, že jste nedoceněný(á), že máte navíc? Věříte, že můžete dokázat mnohem více, ale nevíte jakým způsobem? Kde a jak začít? Nebo potřebujete ve svém osobním životě učinit nějaké změny?

Možná každý má občas pocit, že by mohl dokázat mnohem více, jen kdyby měl nějaké podněty, které by ho k tomu opravdu donutily. Pokud i vy chcete objevit svůj skrytý potenciál, máme pro vás tip, jak na to. V souvislosti se zvyšováním pracovních výkonů a snahou za tímto účelem objevit a využít potenciál jednotlivců i pracovních týmů se v zahraničí čím dál tím častěji začínají prosazovat osobní nebo týmoví koučové. Znáte slova jako koučink, koučování nebo kouč, víte oč jde?

Koučink Praha

Životní koučink

Koučink si oblíbilo čím dál více lidí, v zahraničí má svého kouče téměř každý člověk a skrze spolupráci s ním řeší své záležitosti, které ho v životě potkávají.Velmi oblíbený je životní koučink, kdy klient s koučem pracuje na různých oblastech svého života. V dnešní době se velmi často řeší vztahové problémy - partnerské, v širší rodině či na pracovním poli. Mnohdy lidé v ten daný okamžik nevidí východisko ze situace, ve které se ocitli a právě kouč jim pomůže tu správnou životní cestu najít. Pomůže jim překonat překážky či zvládnout těžké životní zkoušky. Pokud se kouč podívá na Vaší životní situaci jako někdo z venku, nezatížený vašimi starostmi,může Vám pomoci, abyste s jeho vedením našli to nejlepší řešení sami.

Koučink Praha

Koučink Praha

Hledáte způsob, jak si zvednout sebevědomí, dosáhnout úspěchu, naučit se využívat vlastních zkušeností? Pokud máte to štěstí a bydlíte v oblasti Praha a okolí, můžeme Vám doporučit odbornici na slovo vzatou. Naším tipem je profesionální kouč, paní **Ing. Lenka Kameníčková **. Nabízí psychologic ké poradenství v rozvoji osobnosti, skrytého potenciálu. Mottem koučů je vyzdvihnutí myšlenky, že dospělý člověk se nejlépe učí praxí a vlastní zkušeností. A nedirektivní přístup koučů tuto myšlenku doplňuje: metoda koučování je užívaná k taktnímu a ohleduplnému ovlivňování dospělého člověka.

Pokud máte o oblast koučování zájem a chcete se dozvědět víc informací, neváhejte se na paní Kameníčkovou obrátit, ráda vám vše vysvětlí. Kontakt: **Ing. Lenka Kameníčková, Lovčická 974, Praha 9 - Klánovice, telefonní číslo: +420 774 632 020, e-mail: kamenickova.lenka@gmail.com**

Kdo je kouč?

Původní význam slova kouč (anglicky coach) je sportovní trenér. Avšak v přeneseném významu se označení coach používá také pro učitele nebo pro toho, kdo někoho k něčemu vede. U nás se rozšířila počeštělá verze slova, tedy kouč. Kouč je tedy člověk, který své svěřence, a mohou to být jak jednotlivci, tak týmy, vede k tomu, aby v sobě objevili to nejlepší a maximálně toho využili v různých oblastech svého života

Co je to koučink?

Koučink je metoda, která má za cíl vydobýt z člověka to nejlepší, aby toho pak mohl využít v** pracovním nebo osobním životě**. Koučové však pracují jinak, než by nás na první pohled mohlo napadnout. Kouč své svěřence nebude něčemu učit tím, že jim bud říkat co a jak mají dělat. Kouč nikomu nevštěpuje svá moudra, postupy či nějaké zásady práce apod. Naopak – od kouče se v podstatě téměř nic nedovíte. K čemu je tedy vlastně takový kouč dobrý? I když kouč není takovým učitelem, jakého si ho mnoho lidí pamatuje ze svých školních let, přesto kouč dokáže mnohému naučit. Kouč se totiž svým svěřencům pokládá otázky. Tímto způsobem se kouč snaží své svěřence naučit rychle a efektivně přemýšlet, používat fantazii ale i cit, jinými slovy plně využívat a rozvíjet svůj vlastní potenciál a schopnosti. Odměnou pro zaměstnance je pak radost z osobního uplatnění a z dobře odvedené práce a díky lepšímu výkonu pak může samozřejmě dojít i ke zvýšení mzdy nebo k povýšení.

Koučink Praha

Kde se využívá koučink?

V některých státech je celkem běžné, že si firmy najímají kouče, kteří pracují s firemními zaměstnanci. Pro firmu to sice znamená výdaje navíc za další pracovní místo nebo místa, avšak firmy dobře vědí, proč to dělají. Kouč totiž dokáže ze zaměstnanců dostat to nejlepší, co se v nich skrývá. Díky tomu se výrazně zvyšuje předpoklad, že zaměstnanci budou pracovat lépe a rychleji, takže prostředky vložené do koučů se firmě vrátí díky efektivnější práci klíčových zaměstnanců.** Koučink** se dnes sice využívá převážně v zaměstnání, ovšem stejně tak je možné najmout si tzv. životního kouče, který ve vás bude rozvíjet i jiné než pracovní schopnosti. Na druhou stranu mezi pracovním a životním koučem nemusí být nijak závratný rozdíl, protože využívat své myšlení, fantazii a cit je potřebné v obou oblastech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6892 (magazinpraha.cz#101)


Přidat komentář