Letecká škola Praha

Je létání Vašim snem? Chcete se proletět v letadle nad krajinou jen tak, anebo byste se raději naučili létat jako profesionální pilot a pak se létáním i živit? Anebo Vás více lákají seskoky padákem?

Člověk nemá křídla a neumí létat. Přesto lidstvo odjakživa snilo o tom, jaké by to bylo, kdyby se člověk dokázal vznášet a uměl létat volně jako pták. My máme to štěstí, že žijeme v době, kdy je již létání zcela běžnou záležitostí. Dokonce máme několik možností, jak létat. Kdo má raději stroje, ten si může udělat pilotní průkaz na letadlo. A kdo dává přednost létání bez letadla, může se naučit létat na křídle, tzv. rogalu, anebo se vydat cestou paraglidingu.

Pilotní výcvik

Chcete se stát profesionálním pilotem letadel? I takovou možnost Vám** letecká škola** nabízí. V letecké škole můžete absolvovat kurz na létání v různých typech letadel od těch ultralehkých až po letadla malé velikosti pro několik pasažérů. Pro létání ve velkých pasažérských letadlech je ale potřeba vystudovat vysokou školu.

Pokud sníte o tom, že se naučíte létat ultralehkým letadlem anebo se stanete profesionálním pilotem malých letadel, je pro Vás pilotní výcvik tou pravou volbou. Kurz probíhá na sportovním letišti a každý zájemce se může těšit na individuální přístup, který je pro pilotní výcvik velmi důležitý.

Vyhlídkové lety

Jestliže se chcete nad krajinou proletět letadlem, ale netoužíte po pilotním průkazu, nabízí Vám letecká škola vyhlídkové lety. Ty s oblibou využívají fotografové, turisté, anebo jsou také oblíbeným netradičním zážitkovým dárkem.

Zážitkový kurz – pilotem na zkoušku

A pokud byste přeci jen rádi vyzkoušeli, jaké to je být pilotem a řídit letadlo, je možné absolvovat zážitkový kurz „pilotem na zkoušku“. Tento kurz je kratší a méně náročný než opravdový pilotní výcvik a nezískáte díky němu oprávnění řídit letadlo, ale přesto Vám umožní vyzkoušet si pozici pilota ve vzduchu. Díky zkušeným instruktorům létání se připravíte na let ve vzduchu, při kterém budete za asistence pilota řídit letadlo a vyzkoušíte si různé pilotní manévry. A to je zážitek, který se jen tak nenaskytne.

Paragliding nebo let rogalem

Létání nemusí představovat jen letadlo. Dnes máme více možností létání. Velmi oblíbený je paragliding nebo let rogalem, přičemž oba tyto sporty nabízejí motorovou i bezmotorovou variantu. Pro začátečníky se doporučuje varianta bez motoru, která je navíc příjemnější díky tichu – nebudete muset poslouchat burácení motoru umístěného hned za Vašimi zády. Základní intenzivní kurz, díky němuž budete schopni sami létat, je možné absolvovat již za přibližně jeden týden. Dále jsou k mání pokračovací kurzy určené k rozvíjení leteckých schopností.

A pro toho, kdo se chce proletět nad krajinou jako pták, ale nemá zájem o absolvování kurzu a pozdější vlastní létání, jsou připraveny tandemové seskoky padákem nebo tandemové lety rogalem, které můžete absolvovat bez jakékoliv předchozí zkušenosti. Poletíte se zkušeným instruktorem, který bude celý let řídit a Vy se budete jen kochat krajinou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6894 (magazinpraha.cz#160)


Přidat komentář