Meditační kurzy Praha

Moderní doba není jen pokrok. Je to i všudy přítomný stres, který umí s životem člověka řádně zatočit. Úlevu a ochranu může přinést správná meditace. Naučit se jí můžete v různých meditačních kurzech.

Každodenní stres a meditace

Dnešní moderní svět platí za své technické výdobytky velkou daň. Tou jsou problémy psychického rázu a pak stejně závažná onemocnění lidského těla. V obou případech jde o nemoci ze stresu a přetížení. Jde o různé druhy migrén, psychického vypětí, syndromy vyhoření, permanentní únavu, ale i o nemoci srdce, oběhového systému, náhlé příhody, žaludeční a jiné vředy. Takto bychom mohli pokračovat velmi dlouho. Nás však nezajímá v této chvíli samotné onemocnění ze stresu, ale především účinný způsob jak mu předcházet. Tím rozhodně je meditace. Meditace je účinná u běžné nervozity, podráždění, stejně jako u onemocnění, nebo u závislostí, jako je závislost na drogách či alkoholu.

Co je meditace?

Meditace je v první řadě určitý způsob** uvolnění ze stresu**. Jde o rozpoložení mysli i těla, které dokáže vypudit stres, zklidnit rozvířené hladiny a najít vyrovnanost. Při meditaci se člověk soustředí na zvuk, předmět, nebo na určitý typ představy, takzvanou vizualizaci. To umožňuje uvolnění, relaxaci, nabití energií, vyrovnanost, ale i zvýšení odolnosti a pomoc v léčbě neduhů mysli i těla.

Meditace a její vliv na zdraví člověka

Již léta se zkoumá vliv meditace na zdraví člověka. A to vliv** meditace** jako** preventivního prostředku a jako způsobu léčby**. Na Maharišiho univerzitě prokázali dokonce to, že transcendentální meditace může u pacientů s koronárními srdečními chorobami snížit až o 50% riziko srdečního infarktu, mrtvice a smrti. Další klinické studie ukazují účinnost meditace u onemocnění jako je panická a úzkostná porucha, různé druhy závislostí, následky zneužívání, žaludeční vředy, zánět tlustého střeva, chronické bolesti, lupénka, vysoký krevní tlak, prevence infarktu, kornatění tepen, artritidy, rakoviny, nespavosti, migrény a mrtvice. Jako doplňkové léčby se meditace velmi často užívá u alergií, Parkinsonovy choroby, roztroušené sklerózy a epilepsie.

Jak meditovat?

Při** meditaci** je důležitá koncentrace a řízená pozornost. Pro začátečníka to může být těžší, než se zdá. Zvláště, pokud je jeho mysl nesoustředěná, roztěkaná a stresu je více, než se zdá. S pomocí relaxačních technik je dobré uvolnit tělo a připravit se tak na samotnou meditaci. Meditace se provádí vsedě. Začátečníkům se doporučuje zavřít oči a vnímat vlastní dech. Samotná meditace se pak může odvíjet podle zvoleného druhu.

Kurzy meditace

Druhů meditací je více. Můžete se je naučit všechny v různých kurzech, nebo se můžete přihlásit do jednoho kurzu a zde prohlubovat své učení. Meditace může být součástí jógy, může jít o védskou meditaci, zen, súfismus či transcendentální meditaci, nebo o kurzy meditačních technik, které vás naučí, jak účinně relaxovat, techniky meditace a zásluhou toho, jak žít plnohodnotný život bez stresu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6891 (magazinpraha.cz#76)


Diskuze a zkušenosti

Michaela | 03.06.2014 06:44
Re: Meditační kurzy Praha Chtela bych se zeptat kde a za kolik se poradaji kurzy transcendentalni meditace? Dekuji michaela.matulova@centrum.cz

Michaela | 03.06.2014 06:44
Re: Meditační kurzy Praha Chtela bych se zeptat kde a za kolik se poradaji kurzy transcendentalni meditace? Dekuji michaela.matulova@centrum.cz


Přidat komentář