Akvária na zakázku Praha

Akvárií je dnes více než běžný laik zná. Liší se v provedení, velikosti, zaměření, tím, co umí. Liší se i designem a způsobem zapadnutí do interiéru. Krásné akvárium vám odborník zhotoví podle přání a zároveň ho i osadí a oživí.

Akvária dnes

Tak jako jde vývoj u všech produktů a technik, tak je tomu i u akvárií. Doma vyrobeným akváriím již dávno odzvonilo. Dnes si můžete zakoupit různě velký set nebo si můžete nechat postavit akvárium na míru. Takové akvárium může být samostatné na stojanu, může být zasazené do zdi a spojovat tak dvě místnosti, může být prakticky kdekoli si přejete. Záleží na vaší představivosti a na místě, které jste vybrali.

Akvárium na míru

Výrobou se zabývají specializované firmy, které se vyznají nejen ve** výrobě akvária**, ale i v jeho instalaci a založení. Velmi často tyto firmy provádějí i následnou pravidelnou údržbu. Akvárium na míru se navrhuje od jeho výroby, přes založení, instalaci, osázení rybami až po uvedení do provozu.

Jak objednat akvárium na míru?

Nejprve je nutné najít** firmu s kvalitními referencemi a doporučeními**. Právě taková firma je jistotou a zárukou úspěchu. Po sjednání smlouvy je nutné dohodnout termín, kdy k vám firma přijede akvárium zaměřit. Toto není nutné, pokud jde o akvárium menšího tvaru, které již má vybrané místo. Nyní vám bude vypracován** projekt akvária a návrh jeho zařízení.** Jde-li o velké akvárium, které bude někde v patře domu, pak může být potřebné i vyjádření statika.** Projektová dokumentace** k návrhu akvária by měla obsahovat individuální cenovou kalkulaci, 3D návrh, vizualizaci prostoru, návrh osazení živočichy, návrh obložení akvária a výběr jeho pozadí. Projekt se často vypracovává ve více možnostech. Navíc může být i nabídnuto různé zařízení akvárií a osázení rybami. Vy si pak vyberete projekt, který vás nejvíce osloví.

Výroba akvária na míru

Výroba probíhá podle toho, o jaký typ a velikost akvária jde. Do určité velikosti se akvárium vyrobí v dílně. Velká akvária se pak lepí přímo na místě, kde bude akvárium instalováno. Jde zejména o akvária, která potřebují stavební úpravy, jsou dělící příčkou, nebo jsou prostě velmi velká a působí v interiéru jako dominanta. Dnešní akvária se lepí z** floatového skla**, což je čisté sklo používané zejména a právě na výrobu akvárií a terárií. K lepení se nejčastěji používá kvalitní černý silikon, který je při styku s vodou a řasami daleko odolnější, než klasický transparentní silikon. Není třeba se obávat, že černý silikon bude vzhled akvária rušit. V konečné podobě vlastně nebude vůbec vidět. Floatové sklo se používá v různé síle, která se odvíjí od tlaku vody v akváriu. Navíc síla skla musí splňovat normy EU. Sklo je vyztuženo proti roztržení akvária tlakem vody. Podle potřeby se lepí výztuhy tentokrát průhledným silikonem podélně i příčně. Hrany skla jsou vždy zabroušeny tak, že je brus dokonale hladký. Nehrozí tedy pořezání.

Vestavba, skříně, stojany

Akvárium může být vestavěno do zdi. Toto provedení je úchvatné v jakékoli verzi. Pod akvárium je možné nechat si na míru vyrobit** skříňku, stojan nebo podstavec**. Ve spodním díle pak bude uschováno vše, co je k akváriu zapotřebí. Navíc všechny tyto skříňky, stojany a podstavce se vyrábějí na míru nejen velikosti, ale i designu celého zařízení interiéru. Podstavec pod akváriem má být zcela neutrální, nemá přitahovat pohledy. Dominantou je přece akvárium. Veškeré skříňky a podstavce pod akvária mají ověřenou nosnost, aby unesly naplněné akvárium. Navíc mají různé otvory, kterými vedou elektrické kabely a hadice od filtrace akvária. Vše je tedy uschováno a nic neruší krásnou podívanou na vodné svět.

Kryty akvárií

Mnoho firem nabízí speciální kryty akvárií. Ty jsou většinou z plastu a jsou velmi výhodné. Rozhodně usnadňují práci i obsluhu akvária. Navíc tyto kryty se vyznačují lehkostí, odolností a trvanlivostí. Uschovávají osvětlení i filtraci. Většinou jsou nabízeny v černé barvě, ale není problém objednat si jiné barevné provedení.

Jak dlouho trvá výroba akvária na míru?

Opět jsme na začátku. Záleží na velikosti i zařízení akvária. Samotné akvárium se většinou lepí asi 14 dní. U složitých tvarů je výroba složitější a tím i delší. Podstavce pod akvárium je nutné také vyrobit na míru, nebo musejí být určené přímo pod akvárium. I jejich výroba je delší.

Kam s akváriem?

Pro každé akvárium je důležité vybrat místo bez dopadu slunečních paprsků. Ty totiž způsobují nekontrolované množení řas a také zákal vody. Samotné akvárium je velmi těžké. Po naplnění vodou se s ním již nedá manipulovat. Nebo možná ano, ale jen s velkými obtížemi. Než postavit akvárium do nábytku, který není stavěný na takovou tíhu, je lépe postavit akvárium na speciální podstavec vyrobený na míru.

Jaký typ akvária?

V dnešní době existuje řada moderních i retro akvárií. Chovají se sladkovodní ryby a živočichové, stejně jako mořští. V podstatě záleží jen na vás, co se vám líbí a co upřednostňujete.

Designová akvária

Jde o vysoce moderní akvária, která skvěle doplňují interiér. Často jde o reprezentativní prostory. Designové akvárium může být v podobě obrazu zavěšeného na zeď, může to být zajímavá krychle, připomínající japonský styl, může mít podobu konferenčního stolku, stolku na kávu nebo baru. Může mít jakýkoli zajímavý geometrický tvar.

Retro akvária

Jsou krásná a připomínají kavárny před řadou let. Většinou jde o větší akvária s umně propracovanými podstavci. Často jsou tato akvária přístupná ze všech stran.

Nano akvária

Prodávají se jako hotové kusy, ale můžete si je pořídit i na zakázku. Jde o opravdu** malá akvária se specifickým vodním světem**. Naleznete v nich spíše živočichy, jako jsou různé druhy pestrobarevných krevet. Nano akvárium na zakázku, bývá velmi krásným oživujícím doplňkem interiéru.

Sladkovodní akvárium

Má mnoho tvarů a podob. Liší se rostlinami i druhy ryb. Čím je větší, tím je krásnější. Často jsou doporučována začátečníkům. Ale umně provedené sladkovodní akvárium může být nejen dekorativním prvkem, ale i relaxačním obrazem.

Mořské akvárium

Je krásné a při pohledu na vodní svět se ihned přenesete na dovolenou k moři. Mořské akvárium je plné korálů, barevných rybek i živočichů. Je možné nechat si ho vyrobit v provedení nano akvária, nebo jako velké úchvatné akvárium přes celou stěnu. Zajímavou novinkou pak je mořské akvárium s medúzami.

Oživení akvária

Každý typ akvária má svá specifika již u zařizování. Používá se jiný písek, jiné rostliny, jiné ryby, jiní živočichové i jinak upravená voda. Založit akvárium je opravdu věda. Pro profesionála to však není problém. Ten nejen vyrobí akvárium na míru, ale také ho** založí a naučí** vás se o akvárium a jeho obyvatele starat.

Akvarijní servis

Kvalitní firma vám nejen vyrobí akvárium na zakázku, ale také vám provede pravidelnou údržbu. Tato služba je opravdovou výhrou. Vy se totiž pak staráte jen o krmení živočichů a o provoz se v pravidelných intervalech stará profesionál. Důležité to je zejména u velkých, obřích a hodně malých akvárií, kde je těžké udržet ekosystém.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6905 (magazinpraha.cz#66)


Přidat komentář