Jak vybrat bezpečnostní dveře v Praze

Zloději jsou v dnešní době stále vynalézavější a ani kamerové systémy je bohužel od nekalých praktik neodradí. Možností, jak chránit svůj majetek v domě je tak pořízení bezpečnostních dveří.

Pokusy o krádež, vloupání do bytů, ale i samotné vloupání do objektů domů je čím dál častějším jevem. Bohužel šikovní zloději to s klasickými zámky umí perfektně a tak není divu, že vám jen zbudou oči pro pláč, protože policie eviduje již několikátý případ, ale pachatelům na stopě rozhodně nejsou, a pojišťovna odmítá zaplatit škody, neboť nebyl poškozen zámek a jasně není definované, že k vloupání došlo. Na orgány a pojišťovny již vůbec není dobré v tomto ohledu spoléhat, ale raději se zabezpečit vlastními možnostmi, což znamená koupit si** bezpečnostní dveře**, jež tak snadno zloději, i ti nejšikovnější neotevřou. Jedná se sice o dost drahou položku, ale rozhodně ochránit vlastní majetek se vyplatí.

Bezpečnostní třída

Jakmile se začnete zajímat o bezpečnostní dveře, zjistíte, že existují tak zvané bezpečnostní třídy, což je stupnice bezpečnosti, respektive toho, jak je prvek schopen odolat. Existuje celkem šest tříd bezpečnostních, pro klasické vstupní dveře bohatě postačí bezpečnostní třída s označením 3 nebo 4. Nižší třídy prakticky zloděj překročí bez potíží, vyšší třídy jsou pak dost drahé, nákladné, ale stejně je většina z nás nepotřebuje, pokud tedy doma neuchováváte drahé obrazy, či podobné cennosti. Zkrátka pro běžné lidi bohatě postačí bezpečnostní dveře třídy 3 či 4. A pokud už máte drahé věci doma, pak nejspíš máte i bezpečnostní sejf, jež má vlastní bezpečnostní dvířka, chráněná spolehlivě.

Materiál pro dveře jako základ bezpečnosti

Je běžné, že si lidé pořizují dřevěné dveře, jenže to není z hlediska bezpečnosti vhodné. Jedná se o materiál, který je velice snadno překonatelný. Výrobci bezpečnostního opatření doporučují pozinkované plechy s pevným ocelovým jádrem, což má řadu dalších výhod. Především však tu, že takový plech je pro zloděje opravdu složité překonat a často tak nechají raději dveře být s tím, že pokud se jim nepodařilo u vás, navštíví sousedy. Jim to sice nepřejeme, ale pokud by si pořídili** pozinkované, ocelové dveře** jako vy, pak by měli také o starost ušetřeno. Lidé sice nabudou dojmu, že kovové dveře se hodí spíše při vstupu do márnice, než jako reprezentativní vhodné dveře. Jenže to nemusíte mít obavy. I kovové dveře se polepují kvalitní folií a vypadají jako dřevěné. A nejen fólie, ale i mnoho jiných materiálů se běžně na takové dveře umisťuje.

Důležité jsou také zárubně

Jakmile se mají umístit nové bezpečnostní dveře, bez zárubní se to neobejde. Pokud jsou dveře bezpečnostní, musí být i zárubně. Díky tomu bude bezpečnost dokonalá a přes takovou závoru se zloděj jen tak nedostane. Raději se smíří s možná ne tak zajímavou kořistí, ale bude se držet pořekadla – lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.

Zámky na dveřích jako důležitý prvek

Bezpečnostních prvků není nikdy dost, a čím více jich je, tím je menší riziko vloupání se do bytu, domu. Ono i více zámků na dveřích značí, že jste zabezpečení, možná i alarmem, kamerami a většina zlodějů s díky tomu raději vaším dveřím vyhne. Určitě se tak takové dveře a bezpečnostní zámky vyplatí i za předpokladu, že jsou dražší. Pořád je to investice nepatrná, v porovnání s tím, co by následovalo, kdyby vás navštívili zloději a brali by vše, co by jim padlo do oka, cesty. Vyřizování dokladů, ale i důležitých dokumentů, suvenýrů, které vám již nikdo nevrátí. To jsou kolikrát škody velice citové, spíše než hodnotné. Pro vás ty věci mnohé znamenají a zloději je zpeněží za pár korun. Proto myslete na svoji bezpečnost právě z těchto důvodů.

Jaké jsou bezpečnostní prvky bezpečnostních dveří

Základem pevné a odolné ochrany před nechtěnou návštěvou zlodějů je pevný ocelový skelet dveří a spolu s tím i řádné zamykání, ideálně samozřejmě minimálně dva bezpečnostní zámky, než jeden. Dále je součástí i bezpečnostní vložka, jisticí čepy na dveřích a bezesporu i kvalitní kování. To je zárukou všeho, zejména pak odolnosti proto náletům nevítaných návštěvníků. Povrch dveří, jak už bylo zmíněno, nemusí být za žádných okolností kovový, stačí na něj nalepit kvalitní a dobře omyvatelnou i udržovatelnou folii, nebo laminát, dokonce i masiv a jiné materiály. Zkrátka cokoli, co ani v nejmenším nemusí prozradit skutečný materiál dveří. Jisticí čepy jsou nepatrnou, ale důležitou součástí takových dveří a mají buď funkci aktivní či pasivní, podle typu jisticího čepu.

Kdo vám dveře dodá

Nejen samotný materiál, bezpečnostní zámky, okovy, jisticí čepy a další jsou důležitosti, na které se upíná pozornost při výběru bezpečnostních dveří, nicméně je neméně důležité také to, kdo dveře dodává. Jsou jistí dodavatelé a výrobci, kteří jen těží z vysokých cen, ale jsou i tací, kteří umí doporučit přesně ideální dveře s bezpečnostními prvky pro vás tak, aby cena byla odpovídající, zbytečně vám to nezatížilo peněženku, ale svůj účel to i tak mělo. Na to pamatujte a vždy je vhodné poptat se sousedů, kamarádů na zkušenosti a vyžádat doporučení.

Nadstandardní výbava – to co můžete mít navíc

Jsou lidé, kteří si potrpí na nadstandard, tak proč jim to také nedopřát. Je sice pravdou, že se za to více platí, ale pokud mohu mít klid na duši a před sousedy se chlubit něčím výjimečným, pak to má svůj účel zajisté. Přitom nadstandard je třeba i to, že jste jako majiteli takových dveří chráněni i před vlivy okolního prostředí, nebo se snáze dostanete domů. Tím je třeba oblíbené elektronické otvírání dveří. Hodně je také poptávka po sjednocení klíčů.

Protipožární nadstandard

Hodně se také lidé ptají na protipožární prvky a možnosti, jak díky nim zabezpečit svůj majetek a také zvýšit odolnost. Existují jak protipožární pásky, tak dokonce i kukátko a jiné. Protipožární dveře prakticky znamenají, že pokud je požár na chodbě, váš majetek bude ochráněn mnohem více a přes dveře se prakticky nedostane.

Kolik stojí dveře bezpečnostní?

Jistěže každého, kdo začne o bezpečnostních dveřích uvažovat, ihned zajímá, kolik taková věc bude stát. Jistě, že se nejedná o běžné dveře a silná konstrukce, spolu se zámky a dalšími prvky musí něco stát. Obvykle je cena od deseti do třiceti, někdy čtyřiceti tisíci, podle toho, o jaké prvky i dveře se jedná. Není to sice malá částka investice, ale přece jen ochrání mnohem více majetku. Pokud vás nenavštíví zloděj, pak se časem může stát tato položka zbytečná, ale nutně pamatujte na to, že právě díky takovým dveřím se možná zloději vyhnuli právě vám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6912 (magazinpraha.cz#182)


Přidat komentář