Podlahy, parkety a renovace - Praha

Máte doma starou dřevěnou podlahu z masivu? Ať už se jedná o parkety anebo prkennou podlahu, dřevěná podlaha se dá zrenovovat tak, že vypadá úplně jako nová. Nezní to lákavě, udělat ze staré podlahy novou bez nutnosti její výměny?

Máte starší byt či dům, zdědili nebo koupili jste si starý domek a chystáte s k rekonstrukci? Nebo stavíte nový rodinný dům? Ať je to tak či tak, pokud zvažujete, jakou podlahu si do svého domova vybrat, poradíme vám. Hned na začátek vám přinášíme tip na pražskou firmu, která provádí pokládku podlah a také renovaci parketových podlah.

Renovace parket

Koupili jste si starší rodinný domek nebo byt? Nebo jste nějakou starší nemovitost zdědili? A jaké jsou v objektu podlahy? Koberce či linoleum? Nezřídka se stává, že ve starších bytech či domcích jsou renovace parketpod kobercem či linoleem ukryty dřevěné parkety z masivního dřeva, na které se časem jaksi pozapomnělo. Možná že dřívější obyvatelé si parkety sami pořídili, ale časem, když už byly renovace parketopotřebované, je raději překryli koberci. Pokud se vám také opotřebovaná parketová podlaha nelíbí, ještě to neznamená, že si také musíte jít vybrat nový koberec, abyste ty staré ošoupané parkety něčím překryli. Parkety nebo i prkenná podlaha z masivu se dá totiž zrenovovat. Renovací parket je možné docílit tak krásného vzhledu, že by vám málokdo věřil, že jde o podlahu starou třeba i desítky let. A na koberce díky tomu můžete zapomenout.

Renovace parket nebo nová podlaha – co je levnější?

Možná vás napadá, že renovace podlah musí být velmi náročná a drahá. Vždyť uvést staré a opotřebované dřevo do takového stavu, aby zase vypadalo nádherně a nově, to musí stát spoustu peněz. Ale nenechte se mýlit – renovace parketové podlahy vyjde výrazně levněji, než pokládka podlahy nové. A co se vzhledu týče, podlaha bude i přes své stáří zářit novotou, jako by byla právě položená. To je největší výhoda podlahy z masivního dřeva – dá se opakovaně renovovat, takže po letech nemusíte pokládat podlahu novou, ale postačí renovace té staré. Díky renovaci staré dřevěné podlahy získáte podlahu na pohled novou, která bude mít velice luxusní vzhled. Přesto její cena bude výrazně nižší, než kdybyste si nechali položit novou podlahu.

Jak se provádí renovace parket?

Při renovaci parketové podlahy se nejdříve provádí vybroušení podlahy. Pokud se ze spár mezi parketami uvolňuje tmel, je potřeba spáry znovu vytmelit. Poté se podlaha znovu vybrousí. Majitelé dřevěných podlah z masivu se většinou shodují na tom, že broušení dodá parketám ještě krásnější a zajímavější vzhled, než jaký parkety měly, když byly nové. Konečnou úpravou renovovaných parket je lakování. Podle přání zákazníka je možno navíc podlahu navoskovat nebo naolejovat přírodním olejem. Pokud se vám líbí drahá exotická dřeva a chtěli byste z nich mít podlahu, i toho je možné docílit pomocí renovace parket. Podle výběru konkrétního přípravku je totiž možné podlaze dodat zabarvení, jež bude připomínat některé z exotických drahých dřev. Samozřejmě je také možné vybrat si zabarvení přirozené pro ten druh dřeva, ze kterého jsou vaše parkety vyrobené. Ani klouzání naolejované nebo navoskované podlahy se bát nemusíte, neboť používané přípravky jsou protiskluzové. Díky zbroušení a renovaci dřevěné podlahy získáte podlahu, která bude mít velice luxusní a zajímavý vzhled, který často předčí podlahu úplně novou. I to je výhoda renovace parket získáte podlahu krásnější než je nová a přesto za ni zaplatíte méně peněz.

Druhy podlahových krytin

Pokud zvažujte pokládku nové podlahy a zatím nevíte, co si vybrat, přinášíme vám stručný souhrn možností. Na výběr je několik druhů podlahových krytin. Nejčastěji používané jsou dřevěné podlahy z masivu nebo laminátové plovoucí podlahy. Jako další se nabízí například marmoleum, vinyl či koberec. Do kurzu se dostávají také dřevěné plovoucí podlahy.

Dřevěná masivní podlaha

Dřevěná podlaha z masivu je velmi tradiční. Dřevo je oblíbené díky tomu, že působí příjemným, hřejivým a útulným dojmem. Masivní podlaha, to můžou být parkety, dřevěná prkna ale také méně známé špalíky. Největší výhodou dřevěné podlahy z masivu je vysoká odolnost a dlouhá životnost podpořená možností opakované renovace masivní podlahové krytiny.

Plovoucí podlaha – dřevo nebo laminát?

Plovoucí podlahy se vyrábějí jak za laminátu, tak z dřeva. Výhodu laminátové plovoucí podlahy je příznivá cena. Dřevěné plovoucí podlahy jsou dražší než laminátové. Na druhou stranu se dá dřevěná plovoucí podlaha po čase renovovat a navíc si zachovává přírodní ráz a příjemný vzhled masivního dřeva. Plovoucí podlaha je vhodná pro podlahové vytápění.

Vinyl

vinylová podlahaZ vinylu se vyrábí vzhledově i cenově velice zajímavé a atraktivní podlahové krytiny, které dokáží dobře napodobit i dřevo nebo kámen. Z vinylu se vyrábějí plovoucí podlahy nebo velké lepené dílce. Výhodou vinylu je nízká cena a odolnost proti poškrábání, avšak mezi jeho nevýhody na druhou stranu patří menší odolnost proti krůčejovému hluku nebo bodovému zatížením podlahy.

Linoleum a Marmoleum

Znáte linoleum? Linoleum je poměrně známá podlahová krytina, která je oblíbená pro nízkou cenu a snadnost a rychlost pokládky, kterou si mnozí provádějí svépomocí. Možná to někoho překvapí, ale linoleum a marmoleum se řadí mezi krytiny z přírodních materiálů. Linoleum se vyrábí z juty, dřevní moučky, lněného oleje, pryskyřice a vápence, zatímco marmoleum má téměř stejné složení, avšak neobsahuje jutu a vápenec. Obě tyto podlahové krytiny se snadno a rychle se pokládají nebo demontují, snadno se udržují, jsou voděodolné a také dobře odolávají opotřebení.

Koberec

Koberce se dříve se vyráběly z vlny nebo hedvábí, dnes jsou však přírodní koberce poměrně drahé, a tak se většinou používají koberce syntetické. Údržba koberce je ze všech krytin zřejmě nejobtížnější – nemůžete ho jednoduše vytřít a pokud se ušpiní, je obtížné fleky odstranit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6902 (magazinpraha.cz#62)


Přidat komentář