Pokládka, renovace a rekonstrukce podlah - Praha

Potřebujete novou podlahu? Pak vás čeká výběr z množství nových materiálů podlahových krytin. Měli byste však pamatovat, že kvalitu podlahy dělá podlahová krytina a její správně provedená pokládka.

Podlahářské práce

Velká nákupní hobby centra nabízejí množství podlahových krytin i materiálů pro pokládku svépomocí. Ovšem ne vždy je vhodné pouštět se do práce sami. Na jedné straně sice v daném okamžiku uspoříte částku za práci řemeslníka, na druhé straně však bude vaše nová podlaha sloužit mnohem kratší dobu, než kdyby ji položil profesionál. U pokládky svépomocí se dříve či později projeví nedostatky jako je špatně vyrovnaný podklad, nesprávné mezery a napojení pásů, velmi často klapot u plovoucích podlah všech materiálů, u koberců, PVC a lina se pak objevuje vlnitost. Všechny tyto nedostatky výrazně snižují kvalitu podlahové krytiny a samozřejmě také její životnost. Navíc se po nedokonale položené podlahové krytině špatně chodí, špatně se uklízí a celkově časem nepůsobí dobře. U podlahových krytin totiž jejich nedostatky vycházející z neodborné pokládky se projevují až po čase. V prvním okamžiku vypadá podlaha opravdu krásně. Pokud svěříte pokládku odborné firmě, pak většinou získáte kvalitní podlahu na mnoho dalších let. Trvanlivost odborně položených podlah bývá od 10 do 50 let, podle materiálu podlahové krytiny. Navíc získáte záruku na materiál i práci. A v celkovém pohledu vydané peníze za práci řemeslníka se vám vrátí v kvalitě a kráse podlahy do dlouhé doby v budoucnu.

Profesionální pokládka podlahové krytiny

U pokládky podlahové krytiny profesionály nejde jen o samotnou pokládku. Služby začínají již v okamžiku výběru podlahové krytiny. Specializovaná firma vám poradí při výběru nejvhodnější podlahovou krytinu do daného prostředí a zároveň při výběru zohlední i váš životní styl. Po sjednání smlouvy vám provede zaměření přímo na místě pokládky, objedná podlahovou krytinu, což vás přijde levněji než, když si ji kupujete jinde a začne s úpravou podkladu. Nejprve je demontována a odvezena stará podlaha, pak se připraví a vyrovná podklad, následuje samotná pokládka vybrané podlahové krytiny a končí se předáním hotového díla. Na práci i materiál v tomto případě získáte záruku.

Pokládka, renovace a rekonstrukce podlah – Praha

Profesionální pokládku podlahových krytin, ale i renovace a rekonstrukce starších podlah provádí odborná podlahářská firma. V její nabídce najdete snad všechny druhy podlahových krytin, od dřevěných podlah, přes laminátové, korkové, masivní, linolea, PVC, až po koberce. Všechny typy podlahových krytin pokládají nejvhodnějším způsobem, který zaručí a také zvýší trvanlivost podlahové krytiny. Navíc vybírat můžete z plovoucích podlahových krytin, které nabízejí různé materiály a úpravu. Samozřejmostí je nejen odborná pokládka, ale i možnost následné údržby renovací. To se týká zejména masivních a dřevěných podlah.

Nabídku firmy si můžete prohlédnout v klidu svého domova na internetových stránkách nebo se můžete vypravit přímo do prodejny, kde jsou vystaveny vzorky podlahových krytin a vybrat si přímo tam. Není nic lepšího, než si na budoucí podlahovou krytinu sáhnout.

Plovoucí podlahy

Staly se nejčastější volbou mnoha domácností i firem. Pokládka je rychlá a podlahu je možné v budoucnu rozebrat a zase složit. Vlastně nejde o druh podlahové krytiny, ale způsob pokládky. Podlahová krytina není při tomto způsobu pokládky pevně spojena ani s podkladem ani s okolními zdmi. Dnešní plovoucí podlahy jsou velmi důmyslné a tak plní svůj účel, jsou trvanlivé a vypadají krásně. Výhodou je možnost výběru z řady materiálů o různé kvalitě. V nabídce tak najdete vysoce kvalitní a reprezentativní dřevěné plovoucí podlahy, které jsou krásné, ale náročné na údržbu. Pak laminátové plovoucí podlahy, které jsou nabízeny v různém stupni odolnosti a v široké škále designu a barev.

Vybrat si můžete také korkové plovoucí podlahy, které jsou velmi příjemné na chůzi.

Klasické podlahové krytiny

Sem je možné zařadit všechny druhy masivních podlahových krytin, které známe. Většinou se pokládají lepením k podkladu. Nejčastěji jde o parketové podlahy, mozaikové podlahy, a pak bambusové podlahy. Všechny tyto podlahové krytiny mají společnou možnost** renovace a rekonstrukce.** Je možné je po letech brousit, opravit, namořit, lakovat, nebo napouštět speciálními vosky a oleji.

Renovace masivních podlah

Masivní podlahy se renovují broušením. Dříve se tomu snažil každý vyhnout. Znamenalo to totiž velké množství prachu v celém bytě nebo domě. Dnes je tomu zcela jinak. Parkety i všechny masivní podlahy, které lze renovovat broušením se brousí bez toho, aby kolem poletoval prach. Nové brousící stroje fungují jako vysavač a tak všechen prach nasávají přímo do odpadního pytle. Takže broušení není nikde znát, jen na krásně zrenovované podlaze. Při renovaci je možné opravit i větší škody.

Stejně tak je možné masivní podlahy mořit a následně vybrat jednu z možností konečné úpravy povrchu. Dnes se využívá ekologických laků, nebo speciálních vosků a olejů, kterými se povrch napustí.

PVC podlahové krytiny

Kdo si pod tímto pojmem představí nevzhledné lino, ten se mýlí. Dnešní PVC je vysoce kvalitní, je nabízeno v nepřeberném množství designů, a také v různých tvarech. Můžete vybírat PVC v pásech, čtvercích, a mnoha dalších formátech. PVC najde uplatnění v každé části vašeho domova, stejně jako v komerčních prostorách. Vyrábí se v různém stupni odolnosti, a tak není problém vybrat krásné PVC i do velmi zatěžovaných míst. Moderní PVC můžete klidně položit do obývacího pokoje a návštěvník ho nerozezná na první pohled od dřevěné podlahy.

Linoleum

Přírodní linoleum dnes představuje název Marmoleum. Jde o zcela přírodní materiál, který má jedinečné vlastnosti. Hodí se do každého prostředí, zásluhou toho, že je antibakteriální se hodí i do nemocnic, a tam, kde jsou alergici a samozřejmě také děti. Marmoleum je nabízeno v široké škále barev a je možné ho pokládat různými způsoby. Takto můžete vytvářet různé barevné vzory, které oživí interiér. Marmoleum se výborně a velmi snadno udržuje, je teplé, vysoce odolné, jeho životnost se udává až 50 let, příjemně se po něm chodí a celkově působí velmi dobře v každém prostředí.

Koberce

Pro mnoho lidí se staly doplňkem v podobě dekorativních koberečků v různém materiálovém a designovém provedení. Koberce však stále mají stále co nabídnout i v metráži. V nabídce najdete zátěžové koberce pro komerční využití. I ty dnes nejsou jen šedé a černé, ale nabízejí mnoho zajímavých variant. Do soukromých prostor pak je nabídka mnohem širší. Vybírat můžete klasické i luxusní koberce, metrové o různých šířkách, vše v množství různých materiálů a desénů. Zajímavé je, jak pokládat dnešní metrové koberce. Odborníci vám je položí, v případě potřeby svaří spoje, a buď zafixují páskou, nebo přilepí k podkladu. Tak vznikne krásný rovný povrch, který se nevlní, neškodí mu posun židlí, ani křesel, a velmi dobře se uklízí.

Údržba podlahových krytin

K dlouhé životnosti podlahových krytin patří jejich správná údržba. S tou vám poradí nejlépe profesionální firma, která vám podlahovou krytinu dodá a také položí. Odborník prostě ví vždy nejlépe, jak si udržet nejvyšší kvalitu po mnoho dalších let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6903 (magazinpraha.cz#64)


Přidat komentář