Renovace starých krbů Praha

Krby se pomalu ale jistě stávají naprostou samozřejmostí většiny rodinných domů, chat a chalup. Kdo by si nedopřál příjemně hřejivé teplo, které přináší vedle úspor energií za topení i mnoho dalších požitků?

Restaurování starých kamen a krbů

Máte ve své domácnosti starý krb nebo kamna, který možná už ani nevyužíváte, ovšem teď jste se rozhodli jeho chod znovu obnovit a jeho design přizpůsobit současné moderní domácnosti? A co Vám v tom brání? Dnes už není nutné se starého krbu zbavovat. Plně postačí, když oslovíte firmu, která se zabývá renovacemi a restaurováním starého krbu a tato je schopná změnit Váš krb k nepoznání. Stejně jako v jiných oblastech i v této se cení dlouholeté zkušenosti. Právě na nich záleží, jaký bude konečný výsledek a jak bude krb fungovat. Firmy se zabývají renovacemi nejrůznějších typů krbů. Je jedno, v kterém roce byl Váš krb postaven. Navíc zrenovované krby jsou plně funkční a provozuschopná, to samé platí i o kamnech. Veškeré práce a postupy, které odborníci provádějí, jsou na té nejvyšší odborné úrovni. Pokud se v rámci renovace zjistí, že je potřeba vyrobit některý nový díl, ani tato skutečnost nepředstavuje sebemenší problém. Svěřte své staré nebo nefunkční krby specialistům a budete nadšeni z výsledné práce.

Jaký je postup renovace kamen?

V prvé řadě dojde k celkovému rozebrání. Jednotlivé díly je potřeba důkladně očistit od vrstev nečistot, barev, rzi. Co se týká kamen a to konkrétně amerických, jejich ozdobné litinové díly je potřeba po vybroušení do zrcadlového lesku galvanicky poniklovat a vyleštit. Základem amerických kamen je jejich litinové tělo. Právě v tomto těle probíhá hoření. Tělo kamen je po případné výměně nebo opravě poškozených dílů napuštěno nátěrem a jeho spoje jsou pečlivě vytmeleny žáruvzdorným tmelem. Americká kamna jsou opatřena litinovými dvířky na třech stranách kamen. Tyto je potřeba opatřit novými plátky kvalitní přírodní slídy. Poté, co jsou kamna sestavena a následně vyleštěna, jsou opět provozuschopná a můžou se stát cennou ozdobou každého interiéru.

Opravy krbů

Vlastníte krb, který špatně funguje, který je poškozený nebo přestárlý? Hyzdí Vám interiér krb, který by potřeboval upravit svůj vzhled, aby se mohl stát dominantním článkem Vašeho obývacího pokoje? Vše záleží na Vašich požadavcích a představách. Profesionální firmy zabývající se renovacemi krbů jsou tu proto, aby všechny Vaše požadavky plnily. Co vše může spadat do renovace krbů? Na specialisty se obraťte, máte-li zájem o úpravu vzhledu, o změnu a modernizaci povrchového materiálu, o opravu špatné funkce krbu, o přestavbu otevřeného krbu na krb s vložkou, atd.

Proč zrekonstruovat krb?

Nezbavujte se starého krbu jen proto, že nefunguje nebo že Vám už přestal vyhovovat jeho vzhled. Firmy provádějící renovace krbu nabízí i bezplatné poradenství, a dokážou Vám tedy poradit, co vše by bylo možné s Vaším krbem provést, aby se Vám zase hodil. Pokud jste se přece jen rozhodli, že krb v domácnosti nechcete, můžete jej nechat zrenovovat a za slušné peníze prodat. Je přece škoda vyhazovat něco, co může jiným lidem užitečně sloužit. Jsou firmy, které dokážou zrekonstruovat naprostou většinu krbů, čímž Vám šetří i peníze. Pokud např. máte starý krb, který byste rádi oživili kvalitními vnitřnostmi, odborná firma bude Vaším pomocníkem. Specializované firmy na rekonstrukce krbů vybaví Váš** starý krb** krbovou vložkou, která je speciálně vyvinutá pro instalaci do stávajících otevřených krbů. Umožní tak Vašemu otevřenému krbu stát se opravdovým vytápěcím tělesem. Vybírat můžete z celé řady krbových vložek, ať už na dřevo nebo na plyn. Navíc s různými estetickými úpravami. Před instalací krbových vložek je ale potřeba ověřit stav komínu. S největší pravděpodobností bude potřeba komín předem vyvločkovat, protože komíny, které jsou stavěné pro otevřené krby, v naprosté většině případů neodpovídají materiálem vysokým teplotám, kterým by byly po zapojení krbové vložky vystaveny.

Jaká je úspěšnost rekonstrukce

Rekonstrukci nemusíte podrobit pouze krby, ale také kamna, kachlová kamna nebo sporáky. Úspěšnost rekonstrukce závisí na typu a stáří krbu nebo kamen, na stáří kování, apod. Proto vždy odborníci před samotným zahájením rekonstrukce vyžadují tato otopná tělesa vidět na vlastní oči. Co se týká kamen, u těch počítejte, že je kompletně rozeberou a staré vnitřní vyzdívky nahradí novými. U přestavby krbů je rovněž počítat s tím, že se krb z poloviny zbourá, tzv. pod římsu, aby mohl být opatřen krbovou vložkou, pokud máte krb otevřený.

Proč nechat krby a kamna zrenovovat?

Máte doma starý krb nebo kamna po prarodičích? Našli jste stará kachlová kamna na půdě a nechcete se jich za každou cenu zbavovat? Myslíte si, že starý krb a kamna můžou ještě dobře topit? Toto vše jsou důvodu pro oslovení specializované firmy, která je schopna krb znovu postavit, kamna zrekonstruovat a provést takové úpravy, aby byly opět plně funkční a dobře Vám po mnoho budoucích desítek let sloužily. Odborníci jsou schopni provést i částečkou repasi kování, pokud není příliš poškozeno. Ze starých kachlů Vám můžou postavit kamna nová, nebo je použít na stavbu opláštění krbu.

Proč topit krbem?

Krb samozřejmě poskytuje absolutní komfort při topení. Vedle toho však působí pozitivně na naše smysly a dokáže výrazným způsobem zmírnit stres. Sálavé teplo krbu navodí v každé domácnosti příjemnou atmosféru, kterou ještě umocňuje zvuk praskajícího dřeva. Jestliže bude Váš krb vhodně zvolený a kvalitně zpracovaný, stane se tak dominantním prvkem celého interiéru. Sálavé teplo krbu dokonale zahřeje Vaše tělo.

Jaké jsou výhody krbu?

Plně funkční krb nabízí účinnost topení. S pomocí krbové vložky a kvalitně provedeným systémem teplovodního či teplovzdušného vytápění krb účinně vytopí nejen místnost, ve které se nachází, ale i několik dalších přilehlých místností, nebo dokonce i celý dům a to i do patra. Krb zajišťuje úsporné vytápění. Navíc díky příznivé ceně za dřevo a jeho snadné dostupnosti se jedná o vytápění velmi levné. Uspořit můžete za jeden jediný rok až několik desítek tisíc korun, než když byste celý dům vytápěli plynem nebo elektřinou. Pokud budete topit v krbu kvalitním dřevem bez příměsí, je krb ekologickým topidlem. Zplodiny z hoření kvalitního dřeva zatěžují životní prostředí jen nepatrně, protože obsahují především vodní páru a nepatrné množství oxidu uhelnatého. Strom navíc za svého života zlikviduje stejné množství škodlivin, jaké vzniká při jeho spálení. Navíc sálavé teplo z krbu zajistí rovnoměrné prohřátí místností a vy nebudete v žádném případě cítit dusný a horký vzduch při nadechnutí a zimu u nohou. Vytápění jednotlivých místností probíhá pomalým náběhem výkonu s pozvolným úbytkem teploty bez výrazných teplotních výkyvů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6899 (magazinpraha.cz#37)


Přidat komentář