Tepelná čerpadla Praha 6

Pokud chcete mít v zimě doma příjemné teplo a teplou vodu, v létě pak příjemné klima a bazén ohřátý přímo na koupání, to vše za minimum nákladů, pak popřemýšlejte o tepelném čerpadle.

Úsporné vytápění objektu

Neustálý růst cen energií nutí přemýšlet běžné uživatele i podnikatele o tom, jak efektivně a účelně vytápět, přitom za nízkou cenu, a bez snížení tepelného komfortu. Cest se nabízí více. Je však nutné zvážit, zda způsob vytápění pouze modernizovat, rekonstruovat, nebo přímo instalovat nový a ten starý odstranit. V potaz je nutné vzít i objekt, který má být vytápěný. Ne do každé stavby jde instalovat vše. Asi nejlépe jsou na tom moderní stavby, které jsou nízkoenergetického až nulového charakteru. Těch je samozřejmě málo. Mnohem více je těch starších, které chtějí také vytápět úsporně. Zde se pak nabízí kompletní zateplení domu a přestavba otopného systému na výhodnější. S tím pomohou odborné firmy, které dokáží takovouto změnu ušít na míru každého objektu. Nejde tedy o univerzální řešení. Ostatně, když řeknete tepelné čerpadlo, co to znamená? ** **

Tepelné čerpadlo má mnoho variant, které se odvíjejí od čtyř základních typů. Proto existuje řešení pro každý objekt. Pro soukromý rodinný dům, pro vícepodlažní domy, panelové domy, jednotlivé byty, pro průmyslové i veřejné objekty. Pro každý objekt najdou profesionálové řešení. Přitom dnes se nemusíte bát ani zničujících pořizovacích nákladů. Vývoj tepelných čerpadel, ale i všech dalších otopných systémů postoupil natolik dopředu, že návratnost je do maximálně 8 let. A životnost? Ta je podle typu zařízení. Ale pokud opět vezmeme v úvahu tepelná čerpadla, pak do první výměny kompresoru většinou uplyne 30 let. A po výměně pracuje tepelné čerpadlo bez problémů dále.

Kompletní služby v oblasti topenářských prací

Firma, která nabízí kompletní služby je vždy lepší než ta, která se jen úzce profiluje. Jde o to, že takováto firma vám dokáže přebudovat celý otopný systém na úsporný a to tak, že vše spolu bude maximálně spolupracovat, navazovat a celý systém bude funkční a automatický, a nebude vás zatěžovat neustálým přepínáním, jak je to běžné, když vám jednotlivé části montují různé firmy. Navíc na celý systém i všechna zařízení máte jednu záruku. I to je ideální. A firmy s nabídkou kompletních služeb poskytují i samozřejmý záruční a pozáruční servis.

Topenářské práce

Pokud stavíte nebo rekonstruujete dům, pak se jistě zamýšlíte nad dodávkou tepla a ohřevu vody. Najít optimální způsob vytápění není vůbec lehké. Zejména z důvodu, že vytápění je velmi drahá záležitost, kterou je možné správným výběrem zařízení a systémů dostat na minimální možnou hranici ročních nákladů. Chce to však oslovit** odborníky**, kteří na základě parametrů daného objektu navrhnou a vypočítají možná řešení. Jako velmi účinné se dnes jeví kombinace různých topných systémů. Využít můžete tepelného čerpadla a podlahového topení, zároveň s klimatizací a ohřevem vody. Je možné ho doplnit i o dnes tolik žádaný krb, nebo jiný typ vytápění.

Plynoinstalační práce

Kvalitní rozvody plynu jsou základem bezpečnosti a samozřejmě i funkčnosti všech spotřebičů. Plyn je ideálním pomocníkem při vytápění, ohřevu vody a vaření. Je však důležité, aby měl kvalitní rozvody. Moderní plynoinstalační rozvody se vedou v kvalitních materiálech, které již mohou být vedeny pod omítkou. Tyto materiály jsou odolné a mají vysokou životnost. Plynové spotřebiče se vyrábějí ve více kategoriích. Najdete klasické, ale i maximálně úsporné spotřebiče. K nejúspornějším patří nízkoenergetické kondenzační plynové kotle, které dokáží snížit roční spotřebu plynu až o 20 % a přitom dosahují maximálního tepelného komfortu v celém vytápěném objektu.

Vodoinstalační práce

K rozvodům topení patří neodmyslitelně i rozvody vody. Moderní rozvody se vedou v plastových trubkách, které jsou perfektně izolovány. Tak z kouhoutku teče nezávadná čistá voda, která se po cestě ani neotepluje, ani nechládne. Odpadá tedy známé odpouštění vody. Velmi důležitý je ohřev vody. Pro úsporný a nejméně nákladný ohřev je možné využít tepelného čerpadla, plynového kotle, nebo solárních panelů. V ideálním případě je ohřev vody součásti otopného systému.

Jak topit úsporně

Chcete-li** vytápět úsporně**, pak potřebujete projekt šitý na míru vašeho objektu. Ten vám zajistí odborná firma nabízející komplexní topenářské a instalatérské služby. Samozřejmě po vašem odsouhlasení vám celý nový systém nainstaluje a postará se i o jeho** zkoušky, spuštění a následný servis.** Projet nového otopného systému se může zdát nákladný. Bez počáteční investice však nelze dosáhnout pozdějších úspor a zároveň i vysokého komfortu tepelné pohody ve všech ročních obdobích. Je nutné si uvědomit, že kvalitní zařízení toho umí více a zároveň mají úsporný provoz.

Pokládka podlahového topení

Podlahové topení je ideálním způsobem vytápění zejména u nízkoteplotních otopných systémů. Velmi vhodné je zejména u tepelných čerpadel, kde toto spojení dosahuje nejlepších topných výsledků. Přitom** podlahové topení** je celkově příjemné. Zejména ve svém moderním provedení, kde zcela odpadají dřívější nešvary. Podlahové vytápění se pokládá na připravený podklad, izolaci a vede se pomocí trubek točených ve speciální podložce. Následně se zalije betonem a po vyschnutí je možné instalovat vybranou podlahovou krytinu. Velkou výhodou je, že podlahové topení nepráší, ani nezatěžuje dolní končetiny. Není totiž horké, ale je příjemně teplé. Jako nejvhodnější konečná vrstva se jeví plovoucí podlaha.

Montáž a servis tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla jsou ideálním způsobem vytápění. A dnes již ve všech typech objektů. Montáž se odvíjí od zvoleného typu tepelného čerpadla. V zásadě je však vždy stejná. Tedy tepelné čerpadlo se skládá z vnitřní a venkovní jednotky. Venkovní jednotka odebírá teplo z okolního prostředí a předává ho vnitřní jednotce, která vede teplo k otopnému systému. Tepelné čerpadlo může být v provedení vzduch – voda, kdy jde o širší možnosti využití, přitom malé náklady na instalaci. Provedení voda – voda a země – voda, mají vysoký topný faktor, tedy i v největších mrazech bez problémů dosahují vysokého tepelného komfortu, ale jsou náročná na vybudování zemních vrtů. Tepelná čerpadla vzduch – vzduch patří k jednodušším, ale dostatečně účinným, přitom je výborná jejich kombinace s klimatizací. Všechna tepelná čerpadla musí montovat jen odborné firmy, které také poskytují pravidelný servis.

Tepelná čerpadla vzduch - voda

Solární panely

V dnešní době jsou součástí otopného systému, kde ohřívají užitkovou vodu i vodu v otopném systému. Záleží na volbě typu solárního panelu. Ten je velmi důležitý, poněvadž právě od něho se odvíjí účinnost ohřevu i vytápění, stejně jako parametry umístění. Velkou výhodou solárních panelů je, že mohou být instalovány samostatně i jako součást topného systému. S výběrem i instalací vám poradí odborníci. Kvalitní a účinné solární panely vždy musí montovat jen odborník, který také provádí následný servis.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6909 (magazinpraha.cz#134)


Přidat komentář