Vestavěné skříně Praha

Moderní vestavěné skříně jsou nejen praktické, ale i krásné. Zásluhou použitých materiálů se hodí do každého interiéru. Vestavěné skříně umí využít každičký prostor a zároveň jsou natolik variabilní, že dokáží pojmout velké množství věcí.

Vestavěné skříně do každého prostoru

Opravdu kvalitní prací i spokojenými referencemi se může pochlubit pan Ervín Lomnický. V jeho nabídce najdete zakázkovou výrobu zahradních konstrukcí, plotů, zábradlí, vestavěných skříní, kuchyňských linek a interiérů na klíč. Nabídka je opravdu široká a pan Lomnický se snaží svým zákazníkům vyjít maximálně vystříc. Pro jeho odpovědný přístup k jakékoli objednávce, tedy malé i velké, ho můžeme jen doporučit. Nabízené služby lze objednat u pana Lomnického** ** na e-mailové adrese ervinlomnicky4@seznam.cz** , nebo je možné jej kontaktovat telefonicky na čísle +420 603 232 442.**

**Vestavěné skříně-Praha
**

Vestavěné skříně jsou ideálním řešením úložného prostoru. Vejdou se opravdu všude. Nevadí jim zkosená stěna, podkroví, výklenky, ani různě tvarovaná zeď. Velmi často se vestavěné skříně používaly v panelových domech, kde měly za úkol nahradit šatnu. Šatnu nahrazují dodnes, ale v mnohem hezčím designu, a i úložný prostor je praktičtější a nabízí celou řadu možností. Vestavěné skříně se vždy vyrábějí na zakázku. Tak mohou být krásným doplňkem podle vašich představ. Mohou prostor opticky rozšířit, zúžit, zateplit, nebo se mohou stát prvkem, který upoutá na první pohled. Zásluhou** zakázkové výroby** nemusí nutně jít vždy o šatní skříně. V podkroví je možné formou vestavěných skříní nejen vyplnit prostor pod šikmou zdí, ale i vytvořit krásný nábytek, který doplní například jednoduché police. Vestavěné skříně mohou být jakkoli široké i vysoké. Mohou být umístěny ode zdi ke zdi a od podlahy do stropu. U nejvyšších skříní pomohou buď výsuvné úložné regály, anebo praktické schůdky.

Z čeho vestavěné skříně

Nejčastěji se kombinují** laminované** nebo** dýhované desky** s kovem, sklem, nebo zrcadly. Lamino i dýha jsou nabízeny v široké škále barevných odstínů a tak si vybere opravdu každý. Najdete zde odstíny dřeva, ale i pastelové odstíny, které vyniknou v dětských pokojích. Pro luxusnější provedení vestavěných skříní je možné vybrat masiv. V nabídce najdete dub, buk, olši, borovici, smrk nebo mahagon. Na dveře je možné použít i ratan a bambus.

Materiál na dveře

Kromě zmíněného materiálu je možné použít sklo, které může být mléčné, barevné i malované, nebo tabulkové. Stejně tak to mohou být i zrcadla, která opticky rozšiřují prostor. Velmi zajímavě působí neprůhledné lakované sklo. Skleněných výplní se nemusíte bát. Vždy mají na zadní stěně** speciální folii,** která chrání před vysypáním skla při případném rozbití.

Vnitřní stěny vestavěné skříně

V některých případech se používá překližka, nebo sololit. Jindy se záda a boky skříně vůbec nevyplňují. Někdy se před instalací vestavné skříně stěny natřou speciální barvou, která je omyvatelná, jindy se vytapetují omyvatelnou tapetou. Vždy záleží na přání zákazníka a na typu vestavěné skříně. Pokud vestavné skříně slouží k přepažení pokoje, pak všechny stěny skříně jsou buď z laminovaných, dýhovaných nebo masivních desek.

Jaké dveře na vestavěnou skříň?

Vybírat můžete z otočných, posuvných, rolovacích, skládacích, nebo z kombinovaných typů. Výběr typu dveří závisí na prostoru kolem skříně i na tvaru prostoru, který skříň vyplňuje. Pro rovné plochy je výběr jednoduchý, horší je to s plochami, které mají atypický tvar. Například vestavěné skříně pod schodištěm, které jsou ve tvaru trojúhelníku, nebo v jiných atypických výklencích. Zde je výběr dveří spíše na odbornících, kteří umí vybrat takové, které poskytnou bezproblémové otevírání a zavírání a budou po dlouhé roky dobře sloužit.

Posuvné dveře

Posuvné dveře-Praha

Vyrábějí se do výšky maximálně 275 centimetrů. Je-li nutné, aby skříň byla vyšší, pak musí mít nástavec nebo musíte zvolit jiný typ dveří. Hloubka skříně s posuvnými dveřmi by měla mít alespoň 60 centimetrů, poněvadž posuvný systém zabere určitou část úložného prostoru a tak ho zmenší. Pamatovat musíte i na velikost ramínka, která bývá minimálně 50 centimetrů. Posuvný systém otevírá skříň velmi** lehce**, a dveře se zasouvají za sebe. Posun je pomocí koleček a ložisek. Ve velké většině je snadný, plynulý a zcela bezhlučný. Aby dveře nabouchaly, jsou vybaveny dorazovými kartáčky. Skříň mívá často osvětlení. Jedinou nevýhodou je, že vždy část skříně je uzavřená.

Otočné dveře

Otočné dveře-Praha

Otevírají se do prostoru a tak potřebují dosti velký prostor. Dveře mohou mít stejnou velikost i různou. Vzhledově připomínají klasickou skříň. Rozdíl je však v provedení a usazení skříně i v úložném prostoru. Dveře se otevírají bezhlučně, jsou opatřeny magnety nebo zámky. Ve skříni nijak neovlivňují úložný prostor, poněvadž zaberou pouhé 2 centimetry. Využívají se spíše u dělených skříní a u kombinací se zásuvkami. Často jsou součástí malých vestavěných skříněk, najdete je také u vestavěného nábytku v podkroví.

Rolovací dveře

Hodně se využívají v místnostech, které jsou zařízeny v koloniálním stylu. Většinou jsou z bambusu nebo rákosu a rolují se podobně jako rolety. U skříní s rolovacími dveřmi je nevýhodné, že se do nich dostane více prachu. Jsou však velmi krásné a celý interiér ozvláštňují. Rolety bývají často i malované.

Žaluzie na skříni

Někdy se využívá i dřevěných žaluzií, které se klasicky vytahují. Vidět je můžete v domech, které slouží k rekreačním účelům, v pokojích pro hosty, v zimních zahradách, v úklidových prostorách, koupelnách, wellness centrech. Ač i do těchto skříní se více práší, tak jejich vzhled je příjemný.

Skládací dveře

U vestavěných skříní se jeví jako nejvýhodnější. Mohou být instalovány i tam, kde je méně prostoru, chrání před prachem, otevírají se velmi lehce a bezhlučně. I zde se využívá kolejnice, koleček a ložisek, stejně jako dorazů, aby se zabránilo hluku. Velikost vnitřního prostoru skříně však není příliš zmenšena. Na tyto dveře stačí maximálně** 5 centimetrů**.

Vnitřní uspořádání vestavěných skříní

To se liší podle toho, k čemu bude skříň sloužit. Vybírají se úložné programy, které mohou být pro šatní skříně, pro uložení úklidových, sportovních, sezónních věcí, nebo může jít o zcela atypickou vestavěnou skříň, která na první dojem působí jako klasická skříň, ale ukrývá lůžko, nebo pracovní prostory pro práci s počítačem, šití nebo tvoření.

Police

Každá vestavěná skříň musí mít několik pevných polic. Ty udržují stabilitu skříně. Dále pak se police liší podle typu skříně. Oblíbené jsou police na rolničkových výsuvech, a pak police s různými přihrádkami, nebo v kombinaci s drátěným programem.

  • Ervín Lomnický
  • Tel: +420 603 232 442
  • E-mail: ervinlomnicky4@seznam.cz

Zásuvky

Mohou být klasické a doplňovat tak design skříně, mohou být i z drátěného programu, ukryté za dveřmi. Ať tak nebo tak, zásuvky jsou vždy umístěny na kolečkách s ložisky, což jim zaručuje plynulé otevírání, plynulý dojezd a velmi tichý chod. Navíc každá zásuvka má zarážku, tedy se nestane, že vyjede ven a spadne na zem.

Šatní tyče

Šatní tyče mohou být pevné nebo sklopné.** Pevné** se umisťují v nižších patrech skříně a ve vyšších se instalují sklopné tyče. To značně usnadní manipulaci s oblečením. Tyče dokonce mohou mít zabudováno i osvětlení, které umožní lepší orientaci ve skříni.

Zajímavé doplňky

Vestavěné skříně mohou být doplněny o celou řadu vychytávek. Pro šatní skříně to mohou být kalhotovníky, držáky kravat, šátků, klobouků, výsuvná ramínky, pro úklidové skříně, žehlicí prkno, držáky žehličky, košťat, pro sportovní skříně pak držáky lyží, police na boty, kufry, kola, a mnohé další.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6896 (magazinpraha.cz#25)


Přidat komentář