Finanční poradenství - Středočeský kraj

Potřebujete poradit, pokud jste v tíživé finanční situaci? Pak se obraťte na finančního poradce. Jedná se o možnost, která je rozumná, a to i v případě, že nemáte peněz nazbyt. Ušetříte jich mnoho.

Komu by se nehodily peníze. I když nevyděláváte závratné částky, můžete si přijít k zajímavému zajištění. Musíte, ale vědět jak na to. Je spousta příležitostí jak peníze získat. Nabízí se nejen vhodné investice, ale také kvalitní hospodaření. S tím souvisí vize do budoucna, která vás ochrání před problémy. Například, pokud budete mít řádná pojištění, vyhnete se placení za případné komplikace, ať se jedná o jakoukoli nehodu. Stejně tak je dobré se orientovat v oblasti půjček nebo úvěrů, abyste zbytečně neplatili mnoho peněz. Je zapotřebí umět ekonomicky myslet. Pokud nejste zdatní v tomto oboru, tak oslovte finančního poradce.

Co nabízí finanční poradce a kdy ho využít?

Nabídka finančního poradce

Možností, kolem kterých se točí peníze, je opravdu nespočet. My vám nastíníme některé otázky, které lidé často pokládají nejen svým finančním poradcům, ale ptají se kolem sebe a hledají řešící odpovědi.

Výhody finančního poradce

Pokud oslovíte finančního poradce, tak máte tu výhodu v tom, že máte při ruce profesionála, který vás bude vést ekonomickými kroky nebo se vám sám postará o portfolio. Tento odborník vám ukáže tu nejlepší cestu, která je v aktuální době k dispozici, protože je to jeho práce, sledovat vývoj peněz. Budete tak mít jistotu, že se o vás stará někdo, kdo danému oboru rozumí a vy tak najdete nejlepší možnost vzhledem ke své situaci. Ušetříte si sami spoustu času, než byste si vše vyhledávali sami.

Jak pracovat s penězi?

Zásadní problematika. Jí se zabývá snad skoro každý. Mohou to být různé věkové skupiny, ať už pracující, kteří žijí tzv. od výplaty k výplatě, nebo se může jednat o důchodce, kteří nemají příliš vysokou penzi. Nejprve se zabývejme těmi ještě vydělávajícími.

Pokud někdo tak akorát vyjde s výplatou, tak je něco špatně. Buď je tedy na čase změnit zaměstnání anebo si vzít něco navíc. Jestli stále máte nějaké peníze stranou, tak je dobré zvažovat investici. Ta, ať se týká čehokoli, je pak velmi fundovaná, tudíž se musíte poradit s odborníkem, co máte při takovém kropku podniknout. Je to v podstatě jednoduché. Vy budete investovat a ona investice bude vydělávat za vás. Musíte ale vědět, do čeho jít, rozumět trhu, abyste minimalizovali ztráty. S tímto vám musí poradit někdo, kdo se v této problematice vyzná. Musíte zvážit, kolik takových finančních úvazků zvládnete, abyste si ještě nepřidělali problémy, které by byly zbytečné. Dost často se stává, že lidé finančně zajištění sice vhodně jdou do investice, pokud ale zvolí úplně špatnou formu, zbytečně se dostanou do dluhů, které nebudou moci splácet.

Nejen vydělávající lidé ale potřebují finanční poradce. Pokud jste v důchodu nebo se k němu blížíte, tak již dnes je nutné myslet na zadní vrátka (čím dříve, tím lépe, bohužel v dnešní situaci). Dostaňme se ale k těm, kteří důchod již pobírají. Málokdo si může dovolit vydávat peníze mimo. Stačí ale jen málo, drobná investice, kdy vás případná ztráta nebude mrzet a výdělek rozšíří vaše pole působnosti. Pokud jste v důchodu, můžete se i více věnovat investicím a sledovat jejich vývoj.

Úvěry a pojištění

Výše jsme zmiňovali investice, protože se jedná o souhrnný pojem k většině finančních machinací. I pojištění může být určitý druh investice. Pokud si něco pojistíte, eliminujete riziko, že v případě nehody budete sami platit vysoké peníze. A stejné to je i s výběrem úvěru. Musíte si rozmyslet, který je nejvýhodnější, kde vás zbytečně neoberou o peníze a která forma je v případě dohadů právně v pořádku. Musíte znát vše, nebojte se proto ptát. Spousta lidí se ostýchá, a pak má problém, protože si spousty věcí nevyjasnila. Pokud je ale něco podepsané, již je pozdě. Podívejme se na jednotlivé případy blíže, ať víte, jaké máte možnosti.

Úvěry a jejich druhy

Úvěrů existuje celá řada a jedná se v podstatě o půjčku na určitou věc. Můžete mít úvěr například na auto nebo i nehmotnou záležitost. Jak máte při výběru postupovat? Předně se podívejte po možnostech a zvažte své rezervy. Úvěry se dnes vydávají za různých podmínek. Samozřejmě, že čím podrobnější má firma o vás přehled, tím lépe. Proto se vyžaduje přehled příjmů, ale nemusí to být pokaždé pravidlo. I když se nejedná o univerzální pomůcku, všeobecně platí, že čím méně toho po vás daná firma chce, tím pro vás bude půjčení nevýhodnější. Stačí se logicky zamyslet. Půjčili byste výhodně někomu, o kom nevíte, kolik bere, jaké má dluhy a podobně? Spousta firem využívá tíživé situace svých potenciálních klientů, a pokud v důsledku vymáhá danou půjčku třeba na zástavě majetku, už je nemusí zajímat, zdali máte zaměstnání. Proto se opět poraďte s odborníkem, který vám řekne, co by vaší situaci nejlépe vyhovovalo. Úvěry vám nabízí mnohé výhody, musíte ale odhadnout, co bude vyhovovat vám.

Pojištění a jeho výběr

Pojištění je další sférou, kterou spousta lidí opomíjí. Jen si vezměte jenom takové cestovní pojištění. Pokud jej nebudete mít a v zahraničí budete muset do nemocnice, tak placení za služby může být třeba i v řádech miliónů. Velké částky můžete ale platit i u nás. Například, když nebudete mít pojištěný dům a něco se stane, tak nebudete mít na opravy. Myslete i na sebe. Třeba penzijní připojištění se spoustě lidem zdá v mladším věku zbytečné, ale stačí se podívat, jak vyžijí dnešní důchodci. Je lepší si nejen šetřit, ale ještě tyto peníze vhodně zúročit. Opět se jedná o investici, tentokrát do budoucna. Nepřemýšlejte nad tím, že například měsíčně dáte něco z rozpočtu. Později se vám to vrátí, a když budete mít dobré úroky, tím lépe.

Vyberte si svého finančního poradce. Obraťte se na odborníka, který se vyzná v ekonomice, spoření a také v různých typech půjček. Jedině profesionál vám pomůže najít nejschůdnější cestu k řešení vašich finančních problémů. Nebojte se platit za tyto služby, protože v konečném důsledku ušetříte, jelikož budete vědět kde.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6919 (magazinpraha.cz#124)


Přidat komentář