Finanční poradenství, hypotéky – Praha

Již Vás nebaví bydlení u rodičů anebo v nájmu? Chcete získat vlastní bydlení? Cesta k vlastnímu bydlení může být náročná, ale ulehčit si ji můžete výběrem vhodné hypotéky. Jak na to? Poradíme Vám.

Mít svůj vlastní byt nebo dům, to je snem snad miliónů lidí po celém světě. Pořídit si vlastní nemovitost a dát ji do pořádku tak, aby splňovala vaše požadavky, aby se Vám v ní žilo dobře, příjemně a krásně, však není jen tak. Především potřebujete finance. Jenže našetřit na vlastní bydlení může trvat velice dlouho, často i mnoho let. Navíc hodnota peněz vlivem inflace neustále klesá a ceny nemovitostí, ty jdou naopak nahoru, což dobu nutnou pro naspoření dostatečné částky peněz ještě více prodlužuje.Pakliže nechcete na vlastní bydlení čekat celá léta, obraťte se na svého nezávislého finančního poradce a pokuste se vybrat takovou hypotéku, která bude ideálně vyhovovat Vašim účelům, potřebám a také možnostem.

Hypotéka Praha

Hypotéka je nástroj ideální pro pořízení vlastního bydlení anebo také na jeho rekonstrukci. Hypotéční úvěr je mezi ostatními úvěry pro účely financování bydlení nejvhodnější, protože umožňuje získat poměrně vysokou částku peněz, splácení si rozložit na delší dobu a navíc nabízí výhodnější úrokové sazby, než jakákoliv jiná půjčka.

Hypotéka a její úskalí Praha

Na druhou stranu je potřeba zmínit také určitá úskalí hypotéky, kterými mohou být právě dlouhá doba splácení a tím pádem vyšší riziko, že se během té doby dostanete do problémů se splácením a především ručení nemovitostí, což znamená, že v případě platební neschopnosti může banka nemovitost zabavit a prodat v dražbě. Z výnosu dražby jsou pak uhrazeny závazky dlužníka u banky.

Žádost o hypotéku vyplňujte vždy pravdivě Praha

Problém však může nastat již při samotné žádosti o hypotéku. Banky si pečlivě vybírají, komu hypotéku poskytnou a komu ne. V některých případech klientům nabídnou nižší částku, než o jakou žádali a ta nemusí být pro jejich účely plně dostačující.

Nejčastějšími důvody pro neposkytnutí hypotéky, anebo pro nabídnutí nižší než požadované částky mohou být příliš nízký příjem domácnosti anebo pouze jeden příjem domácnosti, pracovní doba na dobu určitou anebo zaměstnání v nestabilním oboru či v podniku s nejistou budoucností.

Problémem může být i příliš vysoký věk anebo špatný zdravotní stav žadatele. A pokud jste se někdy v minulosti dostali do rejstříku dlužníků, i kdyby jen kvůli drobným částkám třeba za neplacení telefonního tarifu anebo za jízdu načerno apod., i tato skutečnost může mít zásadní vliv na posouzení žádosti o hypotéční úvěr.

Žadatelé o hypotéku někdy doufají, že pokud v žádosti určité informace zatají anebo poskytnou nepravdivé údaje, jejich šance na získání hypotéky se tím zvýší. Jenže poskytování nepravdivých informací může banka vyhodnotit jako hypotéční podvod a proto tohle raději nikdy nezkoušejte.

Při odmítnutí žádosti o hypotéku v jedné bance pak zpravidla ani nemá smysl chodit do jiné banky, neboť pravidla pro poskytování hypoték jsou v bankách velice podobná, takže žádost odmítnutá v jedné bance již předurčuje, jak by asi žadatel dopadnul v jakékoliv jiné tuzemské bance.

Poradenství při sjednávání hypoték – Praha

Protože získání hypotéky není jen tak a v určitých případech může představovat těžko rozlousknutelný oříšek, vždy se vyplatí před samotnou návštěvou banky využít služeb nezávislého finančního poradce, který pro Vás vytvoří řešení na míru a doporučí Vám další postup.

Pro účely hypotéky bývá zpravidla zapotřebí uzavřít také rizikové životní pojištění, které by mělo zaručit, že v případě platební neschopnosti nezůstane domácnost zcela bez finančních prostředků. I s výběrem vhodného pojištění pro účely hypotéky Vám může nezávislý finanční poradce pomoci.

V případě, že se Vám nezdařilo hypotéku získat, může Vám finanční poradce doporučit další postup. Případné nezískání hypotéky nemusí nutně znamenat konec Vašich snů. Peníze lze získat i jinak. Náhradním řešením hypotéky může být třeba úvěr ze stavebního spoření.

Ať se chcete o získání hypotéky teprve pokusit, anebo patříte mezi neúspěšné žadatele, vždy je výhodné se domluvit na schůzce s nezávislým finančním poradcem, který Vám pomůže vybrat řešení nejvhodnější pro Vaše požadavky, potřeby a možnosti.

Jak vybrat nejvýhodnější hypoteční úvěr?

Při výběru hypotéky můžete využít například srovnávače finančních produktů na internetu, které najdete na webových stránkách zaměřujících se na finance a produkty banky. Díky tomu uvidíte, jaké úroky nabízejí které banky a která hypotéka se proto zdá být nejvýhodnější. Avšak kromě výše úrokové sazby si všímejte i dalších aspektů, kterými jsou výše nejrůznějších poplatků nebo sankcí, anebo možnosti předčasného splacení či nastavení výše splátek a délky splácení apod.

Pokud Vám cokoliv v oblasti hypotéky není jasné, kontaktujte** nezávislého finančního poradce**. Ten Vám zodpoví všechny otázky, vysvětlí vše nejasné, probere s Vámi důležité aspekty hypotéky a doporučí nejvhodnější řešení na míru Vašim potřebám a možnostem.

Refinancování hypotéky umožní ušetřit na splátkách Praha

Důležitou součástí hypotéky je také možnost refinancování, která Vám v případě konce fixace hypotéky umožňuje ušetřit poměrně značné prostředky. Banky se o klienty přetahují co to dá, takže díky možnosti refinancování může hypotéční úvěr převzít jiná banka, která nabídne výhodnější podmínky, případně pro udržení stávajícího klienta nabídne výhodnější refinancování i vlastní banka. V době konce fixace hypotéky se proto určitě vyplatí navštívit více bank a porovnat jejich nabídky. Pakliže si nejste zcela jistí, která nabídka je výhodnější, i v tomto ohledu Vám může být velice nápomocen nezávislý finanční poradce.

Na co všechno je možné hypotéku použít?

Nejjednodušší variantou využití hypotéky je koupě, výstavba či rekonstrukce nemovitosti sloužící k bydlení. Protože však banky mají zájem své služby rozšiřovat a nabízet co nejširšímu spektru klientů, také situace na trhu s hypotékami se mění a přizpůsobuje tomu, o co je mezi lidmi zájem. Dnes si tak u některých bank můžete vzít hypotéku i za jinými účely než koupě či rekonstrukce rodinného domu nebo bytu anebo výstavba domu, avšak je třeba počítat s tím, že jiné typy hypotéky obvykle znamenají méně výhodné úroky.

Možnosti toho, za jakým účelem je banka ochotna hypotéku poskytnout, anebo zda dokonce nabídne tzv. „bezúčelovou“ formu hypotéky, se však liší ústav od ústavu a proto je potřeba se na tyto varianty informovat v konkrétní bance.

Finanční poradenství – spoření a investování Praha

Nepotřebujete úvěr, ale naopak máte úspory a přemýšlíte co s nimi? Možností investic je dnes poměrně mnoho, avšak například takové** investování** do akcií, drahých kovů anebo drahokamů, starožitností a umění anebo oblíbených sběratelských oborů jakými jsou například numismatika či filatelie, vyžaduje mnoho znalostí a zkušeností. Proto, abyste nekoupili padělek anebo zbytečně nepřepláceli, je třeba začínat investovat opatrně a pomalu a zpočátku získávat především informace, zkušenosti a vzdělávat se v daném oboru.

Jinou, bezpečnější a konzervativnější cestu s možností okamžitého získání peněz v případě potřeby pak představují spořící účty. Případně lze využít stavební spoření se státním příspěvkem, ale musíte počítat s šestiletou dobou spoření – plusem je naopak možnost získat výhodný úvěr ze stavebního spoření.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6926 (magazinpraha.cz#168)


Přidat komentář