Projektování staveb Praha

Sníte o svém novém domě a nevíte, co vše Vás čeká? Pak byste měli vědět, že potřebujete projektanta k vytvoření projektu. Jak a kde zkušeného projektanta hledat? To vše se dozvíte v tomto článku.

Všude na světě se neustále staví. Jak to ti lidé jen dělají? Jak se vyznat v kolika nabídkách všech možných stavebních firem, které navíc nabízejí i typové projekty? Jak vybrat projektanta, abychom s ním byli maximálně spokojeni? Tyto otázky si pokládá každý z nás, kdo se chystá stavět.

Projektování staveb Praha

Projektování staveb v Praze i všude kolem je velmi složitou záležitostí. Chceme-li mít stavbu, tedy v mnoha případech dům vyprojektován co nejlépe, je zapotřebí, oslovit zkušeného projektanta. Projektantů je všude kolem mnoho a zorientovat se v nich není pro laika příliš jednoduchou záležitostí. Hlavní věcí, která by u nás měla při výběru projektanta rozhodovat je, zejména jeho zkušenosti a pokud možno také reference.

Jak vypracovat projekt?

Jak již jistě všichni jistě víme, je projekt základ celé stavby. Nemáte-li projekt, nemůžete stavět, to je bez debat. Při tvorbě projektu musíme být s projektantem tak často, jak jen to jde. Velmi totiž záleží na tom, abychom mu sdělili vše tak, aby byl hotový projekt přesně podle našich představ. První schůzka je zřejmě nejdůležitější, neboť právě na ní se projektant dozví, kolik bude v domě bydlet lidí, kolik bychom chtěli místností a jak velké by měly být. Důležité však také je, abychom projektantovi sdělili, kde bude dům umístěn na pozemku, jak bychom si přáli mít dům, proveden dispozičně a v neposlední řadě také, jaký je náš finanční rozpočet. Díky těmto informacím je zhotovena architektonická studie, která obsahuje výsledný vzhled domu a také jeho funkce. Z výše uvedeného vyplývá, že nad projektem domu strávíte zřejmě tolik času, jako na stavbě samotné. Věřte však, že se Vám to vyplatí.

Osazení domu na pozemek v projektu

Máte zhotoven projekt domu? Věřte, že je to pouze začátek, neboť teď je nutné ještě před ohlášením stavby samotné nechat zhotovit projekt osazení domu na pozemek. Také tento projekt je stejně jako projekt domu velmi důležitý. Je v něm totiž řešeno konečné umístění domu na pozemku, který jsme si na stavbu pořídili. Projekt osazení domu na pozemek rovněž zachycuje napojení na inženýrské sítě a pozemní komunikaci. Pro tento projekt platí, že vždy musí respektovat dané územní rozhodnutí pro náš pozemek a rovněž musí být dodržena vzdálenost od sousedních pozemků. Hlavní součástí tohoto projektu jsou zásady organizace výstavby domu na pozemku. A k čemu Vám projekt osazení domu na pozemek vůbec bude? Budete jej muset předložit zároveň s projektem domu a také byste měli vědět, že oba dva tyto projekty jsou rozhodující pro stavební úřad, který Vám na jejich základě vydá či nevydá stavební povolení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6928 (magazinpraha.cz#44)


Přidat komentář