Projekty rodinných domů Praha

Když máte touhu mít svůj moderní domek, pak je nutné mít také projekt takového domu. Lze je možno vypracovat u architekta, anebo si zvolit levnější variantu - již existenčního návrhu domu.

Toužíte po krásném, moderním bydlení, ideálně vlastním domečku se zahradou a bazénem? Pak není nic nemožné. Jestliže se spojíte s dobrými odborníky v daném oboru, pak můžete mít svůj vysněný dům snadno a rychle, postačí, pokud má firma široké portfolio různých prototypů domů, které vám také může snáze nabídnout.

Vlastní dům jako splněný sen

Dnes lidé spíše tíhnou k tomu, mít vlastní bydlení ve formě menšího, ale útulného domečku, hlavně se zahradou, kde se zelená tráva a může prohánět pes, budou si hrát děti a večer s přáteli pak na terase u bazénu posedět a grilovat. Byty jsou jaksi v pozadí a tu zahrádku a terasu všichni tak nějak vnímají jako skvělou možnost, jak se po celém dni v kanceláři dokonale relaxovat. Lidé dnes ani moc netouží po obrovských několika generačních domech, ale raději menším domku pro pár a dvě děti. To je snem mnohých dnešních lidí a tak proč si také svůj sen nesplnit. Bydlet někde musí každý, a pokud nechcete platit nekonečně dlouho nájem, pak je potřeba popřemýšlet o realizaci svého vlastního bydlení.

Cena za projekt rodinného domu

Tou realizací může být právě výstava nového, vlastního domu, který bude v příjemné lokalitě a také za příznivější cenu. To sice není nějak zvlášť levná záležitost, nutno je si uvědomit, že se jedná o realizaci pro celý život, vlastní střechu nad hlavou. Takže ta musí něco stát. Nelze počítat s tím, že vše bude zdarma. Jenže pokud jde o stavbu a celou její realizaci, neplatí se zde jen stavební materiál, případně práce dělníků a stavebních pracovníků, ale také nutná povolení, architekt a mnohé další. A to v případě, když stavíte dům svých snů, přesně podle svých představ. To je pak položka, která však může být i zbytečná, protože většina dnešních moderních stavebních firem nabízí již hotové projekty rodinných domů.

Projekty rodinných domů

Projekty rodinných domů jsou již hotové projekty, které slouží k realizaci dalších staveb. Velkou výhodou je to, že se nemusí platit titěrná práce architekta, a zdlouhavě řešit provedení, ale hned jasně zadavatel stavby vidí, jak jeho domek bude vypadat a zvolí se podle dispozičního řešení ten, který je právě podle jeho gusta. Jsou lidé, kteří dávají přednost domečkům patrovým, ale na menší ploše, a jsou zase ti, jež raději vše v jedné rodině, i když plocha přece jen bude rozsáhlejší. Hotové projekty rodinných domů jsou v náhledech na internetových stránkách každé správné stavební firmy, aby tak mohl zadavatel předem zvážit možnosti, jaké má a vybrat projekt domku, který je mu nejbližší.

Jak vybírat z nabídky

Není snadné se rozhodnout pro jednotlivý typ. Zvláště v tom případě, pokud nemáme ucelenou představu o tom, co je pro nás to hlavní, a jaký je náš vysněný domeček. Avšak i tak není složité si jednotlivé prototypy nabízených domů prohlédnout, podívat se na dispoziční řešení daného domu a posoudit, zda je to dům, který i podle ceny a situování naplňuje to, co je pro vás důležité. Velkou výhodou takových katalogů, nabídek je hlavně i to, že ihned nabízí i cenu realizace výstavby domu, což je pro mnohé výchozí pozice pro správný výběr. Co si budeme namlouvat – především právě cena je to, co řešíme asi nejvíc. Jaké máme možnosti a co si můžeme dovolit, ovlivní hlavně finanční stránka věci, na ni rozhodně nesmíme zapomínat, pokud tedy nemáme několik zbytečných desítek milionů na účtu.

Výběr podle ceny

Jak už tedy bylo uvedeno, cena je jedno z hlavních měřítek, které nás při výstavbě domu zajímá. Proto i katalogy a nabídky online na internetu nabízí možnost zadat stropovou cenu, ze které se vyextabluje přímá nabídka možných řešení. Tedy těch domků, které jsou v této cenové kategorii. To je skvělé právě v tom, že nemusíte zdlouhavě proklikávat jednotlivé položky a zklamat se, že hezký domeček na obrázku není ve vaší cenové kategorii a tak dále. Cena jako jeden z výchozích parametrů je určitě skvělou a potřebnou veličinou pro realizaci výstavby vlastního domu.

Projekty rodinných domů se mohou upravit

A i když existuje několik různých variant řešení domů, pak i tak je možné nabídku upravovat, na základě potřeb zadavatele stavby, tedy objednavatele domu. Pokud se vám zdá, že je zbytečné mít dvě menší místnosti a raději byste jednu velkou, pak takové úpravy není složité provést, stejně jako takové podobné. Záleží ale na dohodě firmy a zadavatele. Pokud i tak v nabídce tápete, pak si ujasněte, co chcete a pak zajděte přímo za firmou, která projekty rodinných domů nabízí. Jistě vám poradí a najdou společnou cestu, jak se k realizaci vlastního domu snů dostat přímou cestou. Projekty rodinných domů se pak upravují hodně, nebo dělají úplně nové.

Kde domky stojí

Pokud firma realizuje projekty rodinných domů spolu se stavbami, pak obvykle své reference na internetových stránkách uvádí. K tomu patří někdy i adresa toho, kde domek stojí, není to sice úplně vhodné, někdy naprosto nevhodné, ale jistou možností je třeba i na místo zajet a podívat se na domek zblízka. Pokud přijedete s vhodným dárkem a prosbou, možná i majitel vás rád provede a ukáže řešení takového domečku. Zase budete o kus dál při realizaci vlastního bydlení.

Třídy rodinných domů

Nejen cena a dispoziční řešení domu jsou důležité veličiny. V dnešní době se totiž hodně mluví a řeší se ekonomické třídy domů a bytů. To znamená, že dům může být v té nejvyšší ekonomické třídě, tedy že při běžném provozu spotřebičů, svícení a dalších ekonomických potřeb šetří váš ekonomický dům jak energii, tak především peníze. Na životní prostředí a ekonomické třídy je potřeba brát ohled a pak také na další záležitosti, týkající se bydlení.

Projekty rodinných domů pro uskutečnění vašeho snu

Díky hotovým projektům pro váš dům je tak mnohem snazší realizovat projekt vlastního domu, protože máte jasno v tom, co chcete a nechcete. Máte jasnější představu a tu můžete dovést do zdárného konce, pokud se dohodnete i s firmou na řešení jednotlivých dispozičních aktivitách. Vlastní dům svých snů tak nezůstane pouze plánem na papíře, ale také přímou představou, která se uskuteční. Když si necháte postavit dům podle svého přání, pak budete v takovém domě rozhodně šťastnější, než v takovém který není až tak dokonalý.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6930 (magazinpraha.cz#194)


Přidat komentář