Pronájem stavebních výtahů Praha

Každý, kdo se někdy pohyboval na staveništi, moc dobře ví, jak je důležité dbát zvýšené bezpečnosti a opatrnosti. Bez té to na stavbě zkrátka nejde. Stavební práce vyžadují technické pomůcky, které práci výrazně ulehčí. Např. stavební výtahy.

Všichni stavaři moc dobře vědí, ke stavbě neodmyslitelně patří hluk, lešení, hromady materiálů, překážky, kluzké povrchy, i možnosti pádu z výšky. Přesně takto to totiž častokrát na staveništi vypadá v průběhu stavebních prací. Vždy je lepší a často i nezbytné využívat různé technické pomůcky i mechanizaci, která ulehčí jak čas, tak i lidskou dřinu a celkovou práci.

Naprosto velkým pomocníkem při dopravě stavebních materiálů na stavbách, které jsou o výškách až 100 metrů, jsou stavební výtahy. Bez nich by zkrátka nebylo možné častokrát do určité výšky dostat potřebný materiál a nářadí. Do takto velkých výšek jezdí výtahy, které mají nosnost i 1 tunu, přitom jezdí po relativně tenkém stožáru v blízkosti lešení.

Pronájem stavebního výtahu

Jestliže se chystáte na rekonstrukci domu nebo na stavbu domu nového, zřejmě se při stavbě neobejdete bez výtahu. Zcela určitě ne, pokud se chystáte na stavbu několikapatrového domu. Pokud nejste stavební firma, která se výstavbami vysokých budov zabývá dnes a denně, zřejmě se Vám nevyplatí kupovat si stavební výtah pro stavbu jedné budovy. To by bylo zcela zbytečné a šlo by o velmi drahou záležitost. V naprosté většině případů je vždy výhodnější si stavební výtah pronajmout. Stejně jako i různé stavební stroje.

Hřebenové stavební výtahy

Mezi nejčastěji používané výtahy patří hřebenové. Zájem o ně je velký zřejmě proto, že jsou dlouhodobě prověřené a mají naprosto jednoduchou obsluhu, což se na každé stavbě hodí a je to velkou výhodou. Nakládáte a vezete těžký materiál, máte plné ruce práce, a ještě abyste si lámali hlavu nad tím, které tlačítko zmáčknout a jak výtah ovládat, aby vše vyvezl nahoru. Hřebenové výtahy, které jsou o nosnosti až 500 kg s jednoduchou obsluhou mají mnoho komponentů, které jsou snadno zaměnitelné mezi jednotlivými svými typy. Celá konstrukce takového výtahu je žárově nebo galvanicky zinkovaná a takto vyrobené výtahy nevyžadují absolutně žádnou povrchovou úpravu.

Nákladní výtahy

Nákladní výtahy se vyrábí o nosnosti 200 kg a 500 kg. Využívají se čistě pro dopravu materiálu. Nákladní výtah má tu výhodu, že se vždy přizpůsobí aktuální výšce stavěného objektu a je tedy vyhovují ve všech případech jeho použití. Výtah tedy neustále přizpůsobujete výšce stavby a jednoduše můžeme říct, že roste společně s ní. I nákladní výtahy se stejně jako hřebenové velmi jednoduše ovládají. Jejich pořizovací cena je také dobrá, což ocení ten, kdo má zájem o jejich koupi. Pronájem výtahu samozřejmě Vaši peněženku také nezruinuje.

Osobonákladní výtahy

Tyto výtahy mají nosnost 900 až 3200 kg. Pronajímají se za účelem dopravy stavebního materiálu i osob. Výtahy jezdí svislým směrem a to až do výšky 150 metrů. Výtah vždy využijete pro celou stavbu, protože spolu se stavbou roste i on sám. Jeho využití je tedy naprosto optimální a je vždy přizpůsoben konkrétním parametrům. Stožár výtahu se ukotvuje ve stěně objektu, tím se myslí v jeho konstrukci.

Jaký typ výtahu si pronajmout?

Nezáleží na tom, zda jste se rozhodli si stavební výtah koupit nebo pronajmout. Vždy je potřeba konzultovat s odborníky nejvhodnější typ pro konkrétní použití včetně jeho správného ukotvení. Jinak by se mohlo jednoduše stát, že dojde u přetížení plochy. Před použitím výtahu je potřeba nechat výtah kompletně a důsledně zrevidovat, aby nedošlo k nějaké nehodě či tragédii na staveništi v důsledku jeho nezpůsobilého stavu. Od odborníka si nechejte poradit, kam výtah nejlépe na staveništi umístit, a jakým způsobem.** Stavební výtahy** se umísťují s ohledem na dostupnost přívodu elektrického proudu. Součástí pronájmu výtahu je i jeho správná montáž včetně revize, proto pokud si půjčujete výtah od profesionální společnosti zabývající se pronájmy výtahů, nemusíte se bát, že by něco zanedbali. Výtah dostanete ve 100 % stavu.

Kolik stojí pronájem stavebního výtahu?

Stavební hřebenový výtah si můžete pronajmout cca za 700 Kč na jeden den. Ceny jsou obvykle nižší, pokud si výtahy půjčujete na delší dobu, např. na 14 dní a déle. Pak může tato cena jít i** pod 500 Kč**. Firmy si často účtují i dopravné výtahu na místo, jeho montáž a demontáž. Stejně tak i revize stojí nějakou tu korunu. Příslušenství k takovému výtahu jsou sekce stožáru, modul pro kotvení stožáru, vodítka kabelu, dveře pro vykládku nebo bezpečnostní závory na jednotlivá patra či krakorec s ručním navijákem pro montáž sloupu nebo pro jeho demontáž.

Jak vypadají stavební výtahy?

Stavební výtahy jsou snadno montovatelné** zdvihací zařízení** pro vertikální dopravu nákladu ve stavebnictví. Tyto výtahy slouží pro dopravu osob a materiálů a to až do výšky 150 metrů s možností zvyšování stožáru, což patří k jejich velké přednosti. Stavební výtahy jsou běžně vybaveny elektrickým pohonem, který je umístěný v kleci nebo nad střechou výtahu. Klec stavebního výtahu se pohybuje po tříbokém, někdy čtyřbokém stožáru. Stožár výtahu je kotven ke stěně nebo konstrukci objektu. Dále je stavební výtah vybaven provozní brzdou, samočinným zachycovačem, bezpečnostními a koncovými spínači.

Kdy je potřeba na stavbu výtah?

Chystáte se na realizaci půdní vestavby? Potřebujete opravit střešní krovy nebo střešní krytinu? Jestliže na půdu vedou pouze úzké dveře, kterými zřejmě velké a rozměrné kusy stavebního materiálu nedostanete, nezbude Vám nic jiného, než si půjčit stavební výtah. Stavebním výtahem dopravíte nahoru najednou i materiál, který váží celou** jednu tunu** a to do výšky až 100 metrů. Stavební výtahy je možné využít i v dalších případech, jako např. při zateplování škol, továrních hal panelového domu. V takto velkých výškách si bez výtahu jen stěží poradíte. Stavební výtah se hodí i pro běžné opravy fasád domu nebo v případech, kdy je potřeba dopravit na určité místo těžkou techniku. Výtahem se velmi snadno dopravuje beton, který je určený k opravám podlah v budovách. Stavební výtahy jsou také velmi dobrým pomocníkem při renovacích střech. Dovedou dopravit i jiný materiál, např. okna nebo lešení. Řemeslníkům zkrátka výrazně ulehčují práci, čímž šetří jejich síly i čas.

Konstrukce zdviží

Osobonákladní výtahy pracují na elektrický pohon. Ten je umístěn v kleci nebo nad střechou výtahů. Jde o velmi bezpečné výtahy, jejichž bezpečnost zajišťuje více faktorů. Mezi ty hlavní faktory patří provozní brzda, samočinný zachycovač, bezpečnostní a koncové vypínače a další prvky. Spolu s výtahy jsou dodávány také stožárové díly, kotvící prvky, kabelový vozík pro větší výšky, montážní jeřábek se zdvihacím přípravkem, vybavení nástupišť a další materiál. Vždy samozřejmě záleží na každém zákazníkovi, zda si pronajme samotný výtah, nebo k němu půjčí i potřebné příslušenství.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6933 (magazinpraha.cz#28)


Diskuze a zkušenosti

Vilém Lasák | 16.10.2013 15:44
Re: Pronájem stavebních výtahů Praha Dobrý den, řešíme problém s dodávkou materiálu střešního pláště bytového domu Na Poříčí 41 Praha 1 -Nové Město. Jste schopni nám navrhnout a pronajmout výtah na 1 měsíc od 30.10.-30.11.2013.Prohlídku je možno zajistit. Předem děkuji. S pozdravem Vilém Lasák


Přidat komentář