Půjčovna kostýmů Praha

Sháníte pro své děti, do školy, pro sebe nebo pro divadelní herce kostým? Chcete vypadat originálně, chcete, aby se Vaše dítě na maškarním plese cítilo jako skutečný hrdina z pohádky? Pak rozhodně stojí za to navštívit půjčovnu kostýmů.

Půjčovna kostýmů

Pokud neúčinkujete v divadle, nevedete divadelní nebo jiné dětské kroužky, nepracujete u filmu nebo nejste vedoucím tábora, pak Vás možná napadá, že hlavními zákazníky půjčovny kostýmů jsou pouze děti, které hledají masku a kostým pro nadcházející maškarní ples. Půjčovnu kostýmů ale využívají různé skupinky lidí. Buď jsou to učitelé, kteří s dětmi nacvičují nějakou scénku na Vánoční besídku, nebo jsou to herci z divadla, z filmu či profesionální fotografové, kteří rádi své malé zákazníky, kterými bývají velmi často rodiče s miminky, oblékají do nejrůznějších krásných oblečků. Půjčovnu kostýmů můžete navštívit, ať už sháníte jakýkoliv kostým pro jednotlivce, pro vekou skupinu nebo pro celé davy lidí. V půjčovně si určitě vyberete. Budete překvapeni množstvím různých kostýmů, které Vám připomenou dětská léta, kdy jste sledovali seriály s různými hrdiny. Kostýmy z půjčovny nevyužívají pouze děti, ale i dospělí, kteří se připravují na karneval, na poslední zvonění, na maškarní ples nebo jiné obdobně zaměřené akce.

Ceny za kostýmy z půjčovny

Jestliže pořizujete kostým pro své děti na karneval, třeba právě Vy přemýšlíte, zda se nevyplatí raději kostým doma ušít, nebo jej půjčovat. Proto zde nabízíme několik informací o cenách za půjčení kostýmu, které Vám možná pomůžou se snáze rozmyslet, co pro Vás bude výhodnější. Ceny za kostýmy se různí. Záleží na druhu kostýmu, na půjčovně, nebo na množství půjčených kostýmů i na době, po kterou budete kostým potřebovat. Dětský kostým můžete pořídit za cca** 150,- Kč**, kostým pro dospělé za asi 200,- Kč.

Kdo jsou nejčastějšími zákazníky půjčovny kostýmů?

Ve větších** půjčovnách kostýmů** si můžete vybrat z nepřeberného množství různých** kostýmů**, ať už vtipných, strašidelných, dobových, slavných, milých, atd. Pokud se jedná o zavedenou půjčovnu, která disponuje mnoha různými kostýmy, vybere si opravdu každý zákazník. Na druhu akce přitom nezáleží. Kostýmy si chodí půjčovat jak zaměstnanci firmy, kteří chystají překvapení na firemní večírek, dále dospělí, kteří se chystají na maškarní ples, kde podmínkou pro vstup je kostým, kostýmy si samozřejmě chodí půjčovat děti, resp. rodiče s dětmi. Pokud má Vaše dítě rádo karnevaly a každoročně je navštěvujete, jistě stojí za to navštívit půjčovnu kostýmů, kde si Vaše dítko vybere přesně takový kostým, ve kterém se bude cítit perfektně a karneval si maximálně užije. Splňte mu jeho přání a nechejte jej obléknout do kostýmu jeho oblíbené pohádkové nebo filmové postavy.

Jak si kostým vypůjčit?

Vůbec nezáleží na tom, zda máte nějakou konkrétní představu o kostýmu, který si chcete půjčit, nebo zda se rozhodnete až na místě. V půjčovně můžete kostýmy vybírat dle určitých kategorií. Kostýmy mají totiž půjčovny obvykle rozděleny dle jejich tematického zaměření. Můžete tak např. vybírat kostýmy pro kovboje, sexy kostým, strašidelné kostýmy, pirátské kostýmy, a mnoho dalších. Některé půjčovny kostýmů dokonce vystavují své kostýmy na webových stránkách, kde si je můžete dosyta prohlédnout a jít na jistotu, nebo rovnou napsat majiteli půjčovny, aby Vám kostým na určitou dobu nachystal, že si jej přijdete vyzkoušet. Zarezervovat si můžete Vámi zvolený kostým jak telefonicky, tak emailem nebo osobně. Ke kostýmům si můžete dopůjčit i mnoho různých doplňků, aby vypadaly jako opravdové osoby, za které se převlečením vydáváte. Při placení počítejte také s vratnou zálohou za kostým.

Proč navštívit půjčovnu kostýmů?

Protože je dobré být výjimečný a nepřehlédnutelný. Alespoň co se kostýmů týče. Maškarní plesy a karnevaly patří od pradávna ke společenským událostem, na které se lidé velmi těší, při nichž se baví a vzájemně obdivují kostýmy a masky druhých. Mnoho z nich ale řeší dilema, a to: Za co půjdu? Každému je jasné, že tím myslí masku a kostým. Jaký kostým sehnat? A kde? Už jste se někdy ocitli v takové situaci? Možná jste přemlouvali kamarádku nebo známou, aby Vám to či ono ušila, nebo jste navštívili švadlenu a požádali ji o ušití kostýmu, aniž by Vás napadlo, že můžete navštívit** půjčovnu** a kostým si za pár korun půjčit. Někteří takové události podceňují a oblečou na sebe vše možné, co najdou doma po ruce. Samozřejmě že se fantazii meze nekladou, ale proč nevypadat dobře, originálně a zajímavě? Proč nepobavit své známé, kteří nás na ples doprovází?

Výhody půjčovny kostýmů

Ne každý navštěvuje karnevaly pravidelně, aby měl doma nastálo své zakoupené masky a tyto dle potřeby střídal. Ne každý chce za jejich pořizování utrácet peníze, navíc když je maska originální pouze poprvé, když si ji na sebe vezmete. I kdybyste chtěli mít doma sbírku svých kostýmů, máte místo, kam je všechny uložit? Máte dostatek místa ve skříni pro kostýmy, které obléknete max. jednou za rok? Díky půjčovnám kostýmů máte možnost mít pokaždé jedinečný a dokonalý model, aniž by Vás tato móda přišla na mnoho peněz. Je to stejné jako u svatebních šatů. Pouze zlomek nevěst si šaty kupuje své, protože si moc dobře uvědomují, že je již víckrát potřebovat nebudou. I kdyby se vdávaly podruhé, raději dají přednost šatům novým než těm z první svatby. Stejně tak je tomu u kostýmů. Díky půjčovně kostýmů si můžete vybrat, za co se tentokrát převléknete, zda půjdete za to, či ono. Nemusíte přemýšlet, zda sežene kostým dle Vašich požadavků. V půjčovně jsou dostatečně vybaveni pro všechny druhy akcí.

Historie kostýmů

Kostýmy patřily odjakživa k divadlům, se kterými byly spojovány, stejně jako jejich historie. První zmínky o oblékání divadelních kostýmů jsou datovány již z dob 13. století. Od této doby se kostýmy začaly velkou rychlostí šířit a byly používány stále výraznější a pestřejší barvy. Až v průběhu 14. století docházelo postupně ke změnám a kostýmy již byly vyráběny speciálně, propracovaně a tématicky. Bylo dbáno na doplňky, které musely být součástí každého kostýmu. Např. kašpárci a šašci měli na čepicích rolničky, a zvonečky, princezny mely na hlavách korunky, apod. Velký rozmach a změny nastaly až v 16. Století, kdy se na královských dvorech pořádaly různé slavnosti a maškarády. U nás se lidé ze všeho nejčastěji převlékali za různá zvířata. Např. na své tělo nalepili chlupy, slámu nebo peří. Obecně kolem 15. století v celé Evropě začali lidé používat divadelní a maškarní kostýmy. Ty již však byly vyrobeny speciálně ke konkrétnímu, danému účelu, např. pro pořádaný bál, apod. V současné době neustále roste zájem o divadelní kostýmy, proto můžete půjčovny kostýmů najít v každém větším městě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6934 (magazinpraha.cz#31)


Diskuze a zkušenosti

Pavel | 15.01.2014 22:43
Re: Půjčovna kostýmů Praha dobrý den máte na půjčení kostým Krakonoše ?Vousy nepotřebuji ty mám,měřím 175,vážím 85,boty číslo 42,předem velmi děkuji za vaší odpověd Pavel


Přidat komentář