Půjčovna lešení Praha

Bez lešení se zkrátka neobejdou téměř žádné stavební práce na domě nebo ve výškách. Ať už potřebujete zateplit budovu, vyměnit okna, zrenovovat fasádu nebo spravit střechu, bez lešení budou takové práce opravdovým oříškem.

Jak si půjčit lešení?

Chystáte-li se zásadním způsobem měnit vzhled Vašeho domu, a svou pozornost zaměřujete na ty nejlepší a nekvalitnější materiály, na výrobce, apod., možná Vašim starostem unikl jedna důležitá skutečnost, a tou je půjčení lešení. Bez** lešení** se totiž taková rekonstrukce v žádném případě neobejde. Lešení je nutné k nepřebernému počtu stavebních prací týkajících se rekonstrukcí nebo úprav domu nebo bytových jednotek. Pořizovat si lešení se v žádném případě nevyplatí. Jde o drahou záležitost a také jen málokdo má možnost jeho uskladnění tak aby mu nepřekáželo poté, co jej už možná nikdy nebude potřebovat. Neexistuje jednodušší řešení, než je si lešení výhodně půjčit a nechat si ho profesionálně poskládat podle svých představ a potřeb.

Podmínky půjčení lešení

I půjčení lešení mají firmy právně ošetřeno. Zájemce o lešení zpravidla podepíše smlouvu se společností, která mu lešení půjčuje. Ve smlouvě je stanovená přesná cena nájemného. Lhůta pro půjčení lešení běží ode dne uzavření smlouvy a ode dne převzetí lešení. Nájemné lešení končí dnem, kdy se rozhodnete lešení vrátit a podepíšete zápis o vrácení. Místem převzetí a vrácení lešení bývá nejčastěji provozovna pronajímatele lešení. Pokud nemáte možnost dopravit lešení na místo, nic se neděje, firma půjčující lešení se Vám o vše postará, ráda Vám lešení i profesionální zmontuje. Nájemné za lešení se platí na základě faktury. Počítá se jako násobek denní sazby a počtu dní, po které bylo lešení půjčeno. Za lešení bývá požadována i návratná kauce. Pokud si přijdete do půjčovny lešení půjčit, pronajímatel Vás s lešením seznání, proškolí Vám, především v oblasti bezpečné montáže, užívání a demontáže lešení, v oblasti maximálního možného zatížení pracovní podlážky, maximální možné pracovní výšky sestavy a k tomu dostanete od nájemce i písemný návod na konstrukci lešení.

Jaké lešení si půjčit?

Pojízdné hliníkové věže patří k velmi oblíbeným typům lešení. Jsou určeny pro pracovní výšky do 18 ti metrů. Vyhotovují se ve dvou provedeních, které se liší šířkou podlážky. Základní model má délku podlážky 2,5 metru a šířku 1,35 metru. Úzký model má délku podlážky stejnou, ale šířku pouze 0,75 metru. Maximální možná zátěž věže je 720 kg. Cena za pronájem tohoto druhu lešení se velmi liší s ohledem na výšku lešení počet dní, na které si lešení půjčujete. Pohybuje se ta od 250 do 1200 Kč. Dalším typem lešení je skládací pantografová konstrukce. Tento typ lešení je vhodný pro použití při montážích v patrech budov. Používá se především pro práci do 4 metrů a je pojízdný. Cena pronájmu na jeden den je něco kolem 150 Kč. Můžete si pronajmout HAKI lešení, jejichž nájemní cena se pohybuje již od jedné koruny na den. Jde o jednotlivé části lešení, které si můžete pořídit v malých nebo ve větších typových sestavách.

Proč si pronajmout lešení?

Všechny výstavby nebo rekonstrukce či jiné opravy nebo úpravy nemovitostí doprovázejí podobné starosti, na které je potřeby myslet zavčasu. Mezi ně patří i pronájem lešení. Mnozí myslí na řemeslníky, na stavební materiál, na různé nástroje a přístroje důležité ke stavbě, ovšem na půjčení lešení zapomínají. Pak se může stát, že na stanovenou dobu, kdy již mají domluvené řemeslníky a přivezen materiál, se celá akce pozastaví z důvodu nemožnosti sehnat lešení. Nezapomínejte na něj a zavčas si je zamluvte. Pronájem lešení Vás samozřejmě vyjde levněji než jeho koupě. Pokud jste drobný stavebník nebo nejste stavebníkem vůbec, ale rozhodl jste se provést jakoukoliv úpravu na domě sám pak se Vám jistě nevyplatí pořizovat si vlastní lešení. Lešení si můžete zapůjčit od firmy, a tato Vám jej přímo doveze na místo a odborně zmontuje.

Kdo pronájem lešení využívá?

Pronájem lešení využije zcela jistě každý, kdo se připravuje na stavbu domu, na jeho rekonstrukci, na opravu památek nebo např. i ten, kdo staví filmové kulisy. Bez lešení se neobejde ani ten, kdo opravuje továrny haly, nebo administrativní budovy. Lešení se užije i při výměně oken nebo při opravě fasád.

Pronájem lešení a kompletní servis

Firma, která pronajímá a půjčuje lešení, Vám vždy dle Vašeho požadavku navrhne nejvhodnější řešení. Jsou různá lešení a každé má své výhody i nevýhody. Lešení může být buď klasické trubkové, nebo pojízdné či závěsné. Odborníci Vám v rámci kompletního servisu dovezou lešení na požadované místo a v případě, že o to požádáte, Vám jej i smontují, abyste měli jistotu, že se můžete na lešení cítit a pohybovat bezpečně. Nechat montáž na odbornících se Vám určitě vyplatí. Můžete si pak být jisti dobrým ukotvením, bezpečnostní a tuhostí celé konstrukce. Poté, co přestanete lešení potřebovat, firma si pro lešení přijede, toto si demontuje, materiál složí a odveze. Vy díky tomuto profesionálnímu vypůjčení dostanete kompletního servisu a celý proces máte naprosto bez starostí.

Montáž a demontáž lešení

S montáží a demontáží lešení rozhodně nemají problémy ti, kteří je pravidelně na stavbách používají a mají s nimi zkušenosti. Také ti, kteří mají čas si s lešení pohrát a nikam nespěchají. Na montáži lešení není nic až tak složitého, ovšem i zde je potřeba dbát důslednosti při jeho montáži, aby mohlo bezpečně plnit svoji funkci. Pokud však nemáte ani zkušenosti s montáží lešení, ani čas na jeho sestavování, pak využijte firmy, která Vám lešení zapůjčí. I když jste si sehnali lešení od svých kamarádů nebo přes známé a nevíte si s jeho montáží rady, pak i přesto se obraťte na firmu půjčující lešení, která Vám lešení zmontuje.

Jakou lešenářskou firmu oslovit?

Mějte na paměti, že rychlost dodání a montáže lešení je ze všeho nejdůležitější. O lešení se zpravidla začne zákazník zajímat až tehdy, když má vše pro stavbu připravené a již mu zbývá jen ta poslední věc, kterou je obstarání lešení. Poté je zcela samozřejmé, že asi nevyužijete služeb firmy, která mu může lešení zajistit až za několik týdnů nebo měsíců, neboť má všechna lešení vypůjčené a v současné době nemá žádné k dispozici. Pokud oslovíte spolehlivou firmu, která je neustále připravena pro požadavky svých zákazníků, nemusíte se obávat výsledku. Pro Vás bude lešení k dispozici vždy. Navíc za velmi příznivé ceny. Požadované dostanete od profesionální firmy ve Vámi určeném termínu, na Vámi určené místo, navíc se zajištěným kompletním servisem. Jistě najdete firmu, která bude neustále připravena vyhovět všem Vašim požadavkům, protože takových firem je mezi námi stále ještě dost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6935 (magazinpraha.cz#32)


Přidat komentář