Půjčovna lyží Praha

Vyplatí se půjčit si lyžařské vybavení nebo koupit nové? To záleží na tom, jak často lyžujete a jak často jezdíte na hory. Pro rekreační lyžaře je často vhodnější kvalitní půjčovna, kde si vybere z dobře udržovaných modelů.

Půjčit nebo koupit lyžařskou výbavu?

To záleží na každém zvlášť. Obecně však platí, že pořízení nové lyžařské výbavy je velmi náročné. A nejen finančně. Finanční stránka nové lyžařské výbavy je samozřejmě velmi vysoká. Mnohem důležitější je však samotný výběr lyží, lyžáků, hůlek, vázání, helmy a ochranných prvků. Vše se liší podle výrobce, způsobu lyžování, zdatnosti a mnoha dalších prvků. Pokud jste tedy naposledy lyžovali na školním povinném lyžařském výcviku, pak je pro vás vhodnější půjčovna lyží. Již proto, že si vyzkoušíte, jaké lyže jsou pro vás vhodné, jaký lyžařský styl se vám líbí a který typ lyžařských bot je ideální.

Lyže pro dospělé, lyže pro děti

Pro děti je téměř vždy výhodné lyže zapůjčit. Kvalitní půjčovna lyží vám nabídne výbavu pro dítě od asi tří let až do puberty. Pak již se půjčují lyže pro dospělé. U dětí je pak samozřejmostí zapůjčení helmy a někdy i ochrany páteře. Obojí je nutné půjčit na míru. Nevhodně zvolená velikost může při pádu spíše ohrozit než ochránit. I když dospělí jezdí raději bez helmy, tak je lépe ji mít na hlavě. Pro každého, kdo chce mít jistotu a hlavu v bezpečí je možné využít nabídku půjčovny ochranných prvků, tedy i helem pro dospělé.

Co lyžařské půjčovny nabízí?

Základním sortimentem je kompletní lyžařská výbava, která obsahuje lyže různých velikostí, tvarů a zaměření, hůlky, vázání a boty. Dále pak můžete vybírat z řady snowboardů a snowboardových bot. Půjčují se i komplety na běžky. V nabídce najdete například i sněžnice. Z doplňků si můžete půjčit obaly na lyže, prkna i boty, helmy, chrániče páteře, brýle, nebo dokonce vysoušeče obuvi.

Na co si v půjčovně dávat pozor?

Většinou vám obsluha bude s výběrem lyžařské výbavy nápomocna. Ostatně to, že vám půjčený set sedne, znamená, že si zde lyže půjčíte opakovaně a také, že je nepoškodíte. Přesto si u vybraných lyží dobře zkontrolujte jejich hrany, které musí být ostré. Lyže s tupými hranami se špatně ovládají a špatně se na nich brzdí. Vyplatí se i kontrola zda je nepoškozená skluznice. Lyžařské boty vždy zkoušejte na silnou ponožku a zkuste v nich pobýt tak 10 až 15 minut. Pak budete mít jistotu, že vás nebudou bolet nohy hned po první jízdě.

Vázání je důležité

Seřízené vázání je velmi důležité. Začátečník by měl mít vázání seřízené tak, aby lyže vypnula dříve. Tedy na nižší váhu. V půjčovně lyží by vám měli vždy vázání lyží seřídit na konkrétní osobu. To znamená, že se zohledňuje váha i zkušenosti lyžaře.

Jak vybrat půjčovnu lyží?

Půjčoven lyží je dnes hodně. Najdete je v každém městě i v lyžařských střediscích. Ovšem výhodnější je půjčit si lyžařskou výbavu ve městě, mimo lyžařská centra. Nejen, že zde mají větší výběr, ale můžete si lyžařskou výbavu objednat předem, a tak vám ji připraví i se seřízením na určený den. Navíc mimo lyžařská centra je půjčovné vždy nižší. Rozdíl u týdenního pobytu může být až 800 korun.

Půjčovna lyží Praha

Neváhejte a přijďte navštívit sportovní prodejnu a půjčovnu SKI SURF SPORT v Praze, která Vám odborně poradí s výběrem vhodného lyžařského a snowboardového vybavení. Jedná se rodinný podnik, který založila paní Milada Vlčková již v roce 1996. Co vše ve svém SKI SURF SPORTU nabízí a jak se vůbec k podnikání dostala nám prozradí v následujícím rozhovoru.

Jak vznikl název prodejny?

Náš název vznikl velmi jednoduše. Dali jsme dohromady hlavní produkty, které sezónně prodáváme. V létě se věnujeme windsurfingu a kiteboardingu, v zimě lyžím a běžeckému lyžování. Proto spojení Ski (anglicky lyže) a Surf.

Můžete nám v krátkosti prozradit něco o Vaší firmě?

Nejdříve bych Vám ráda řekla co vše u Nás najdete. Nefungujeme pouze jako prodejna nového zboží. U nás najdete věci nové i bazarové, půjčovnu, servis a kiteškolu. Velmi si zakládáme na kvalitní poradenství a i díky tomu máme jen pár zaměstnanců z okruhu přátel a rodiny. Jako hlavní prodejce figuruji já osobně, moje dcera a dlouholetá kamarádka. Ať v prodejně narazíte na kohokoliv z nás, tak se nestane, že by o nějakém zboží nevěděl jak funguje nebo jak s ním manipulovat. Proto nám velmi dobře funguje i půjčovna vybavení. Myslím, že každému dokážeme poradit a vybrat přesně to, co potřebuje.

Co bylo Vaším podnětem pro seberealizaci v tomto odvětví služeb?

Nejdříve jsem sama začínala jako prodavačka v jiné sportovní firmě. Od mládí jsem se většině sportům z naší nabídky věnovala aktivně, některým i na vyšší úrovni a díky tomu, jsem se rozhodla založit vlastní firmu. Vím, že mě sport bude bavit celý život a hlavně ráda zkouším vybavení nové a poznávám nové technologie. Další motivací byla „neznalost ˝ prodavačů z velkých sportů o vybavení. Málo co mě dokáže rozčílit tak, jako když přijdete do prodejny, nikdo Vás nepozdraví a nedokáže Vám odpovědět na otázku ohledně vybavení. U sportu to není jako když si jdete koupit rohlík. Čím větší jste sportovní laik, tím více potřebujete odbornou radu. A to je motivace i v dnešní době pro náš obchod.

Jakým způsobem zabezpečujete kvalitu vašich služeb?

Jak jsem se již zmínila, tak první co u nás najdete je servis v poradenství. Další věcí je, že neříkáme ne. Ve chvíli když na půjčovně nemáme potřebnou velikost či délku, tak okamžitě nasazujeme věci nové z prodejny. Můžete si u nás vybavení půjčit jak na několik dní, tak na celou sezónu. Když se náhodou stane, že se Vám něco rozbije, tak to zpravíme nebo nahradíme za nové. Věci dostáváte perfektně nachystané. U lyží to znamená seřízené a po servisu.

Je něco speciálního co by jste ráda zmínila o Vaší firmě?

Co stojí za zmínku, je možnost odkoupení věcí z naší půjčovny. Funguje to tak, že když si půjčíte lyže, běžky, snowboard nebo jakékoliv letní vybavení, tak při vypůjčení platíte částku za půjčení a když nastane situace, že Vám vybavení vyhovuje a rádi by jste si ho nechali, tak doplatíte pouze zbytek dané ceny a půjčovné bylo v tu chvíli zdarma. Vyplatí se to, když si třeba chcete pořídit lyže a nejste si jistí jaké chcete. Tímto způsobem si je vyzkoušíte a když Vám sednou, tak doplatíte pouze zbytek ceny. V opačném případě je vrátíte a na další víkend si třeba půjčíte jiný typ lyží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6938 (magazinpraha.cz#75)


Přidat komentář