Půjčovna střešních autoboxů Praha

Navštívit půjčovnu střešních autoboxů je pro mnohé z nás jediným řešením. Taky jistě jezdíte jednou či dvakrát do roka na dovolenou a ve svém autě nemáte dostatek úložného prostoru. Vyřešte to jednoduše zapůjčením střešního autoboxu.

Chystáte se na dovolenou či delší cestu a máte ve svém voze málo místa? Nemáte kam uložit kočárek či lyže apod.? Pak je zde pro Vás jediné možné řešení a tím je střešní autobox. Že se Vám nevyplatí jej kupovat? Pak si jej jednoduše půjčte.

Půjčovna střešních autoboxů Praha

Mnoho z nás jezdí čas od času lyžovat na hory či někam jinam na dovolenou a řeší problémy se zavazadly. Lidé, žijící v místě Praha mají jedinečnou možnost navštívit půjčovnu střešních autoboxů, které problém s nedostatkem místa dokonale vyřeší. Takový střešní autobox můžeme použít pro přepravu lyží, kočárků, nářadí atd. Velkou předností střešního autoboxu je jeho snadná montáž. Střešní autobox je vyroben přesně tak, aby kladl co nejmenší odpor vzduchu, což vede k tomu, že nijak nenarušuje jízdu, ani nezvyšuje spotřebu Vašeho automobilu.

Jaké jsou druhy střešních autoboxů?

Současná nabídka střešních autoboxů je nepřeberná. Proto si můžeme pořídit střešní autobox jak na osobní automobil, tak i na dodávku, přičemž vůbec nezáleží na značce. Střešní autobox lze pořídit na jakoukoli značku auta. Všechny autoboxy jsou uzamykatelné a díky materiálům, ze kterých jsou vyrobeny, odolávají spolehlivě nepříznivému počasí. Jakmile máme jasno v tom, na jaký typ auta střešní autobox hledáme, měli bychom vybírat jeho velikost. Na výběr máme z mnoha velikostí a to zpravidla od 320 litrů až po 650 litrů. Přičemž výběr je potřeba uzpůsobit také velikosti a tvaru daného zavazadla.

Podle čeho střešní autobox vybírat

Při výběru střešního autoboxu se jistě zapotíte, i když se to na první pohled nemusí zrovna zdát. Výběr jako takový je dosti složitý. V první řadě je potřeba vybírat podle velikosti věcí, které v daném autoboxu budeme přepravovat. Dále pak velmi záleží na délce a šířce střechy vozu. Máte-li malé auto, není příliš vhodné kupovat dlouhý autobox, neboť se může stát, že nebudete moci zcela otevřít kufr vozu. Krátké autoboxy se hodí k přepravě dětských kočárků, naopak dlouhý autobox bychom si měli pořídit v případě, že budeme převážet lyže, rybářské pruty či velká zavazadla. Velkou devizou střešních autoboxů je fakt, že je lze instalovat na jakýkoli typ automobilu, který je vybaven střešním nosičem.

Montáž střešních autoboxů

Jak již bylo uvedeno výše je montáž střešních autoboxů jednoduchou záležitostí. A právě proto si je můžeme nainstalovat doma sami. Vše, co je k instalaci zapotřebí, je nedílnou součástí balení. A jak samotná instalace střešního autoboxu probíhá? Autobox se nasadí na střešní nosič a poté jej prostřednictvím upínáků připevníme. Takto připevněný autobox můžeme ihned používat. Díky již zmiňovanému uzamykání, lze se střešním autoboxem parkovat kdekoli venku, aniž bychom museli mít strach, že se nám z něj cokoli ztratí. Spolu s upevněním autoboxu je důležité nezapomenout na jeho uzamčení, neboť v opačném případě hrozí jeho odcizení. I když lze box uzamykat není příliš vhodné nechávat v něm věci a to zejména přes noc a na odlehlých místech. Chceme-li mít naprostou jistotu, lze si v půjčovně zapůjčit spolu se střešním autoboxem také bezpečnostní alarm, který reaguje na jakýkoli pohyb. Bude-li kdokoliv s Vaším střešním autoboxem manipulovat, nebo v uvozovkách pouze pohybovat, alarm se okamžitě spustí. Jelikož víte, že není střešní autobox levnou záležitostí, je zde bezpečnostní alarm zcela na místě. Předejdeme tak jeho případnému odcizení a vyhneme se tím mnoha možným nepříjemnostem.

Na co je potřeba myslet?

Jste-li majitelem vyššího automobilu je potřeba si uvědomit, že budete-li s tímto zajíždět kupříkladu do podzemních garáží, nemusíte se zde vejít. Mnoho osobních automobilů je již dost vysokých, jako kupříkladu Jeep či různé rodinné MPV a s tím, že si majitel upevní na střechu střešní  autobox či jízdní kola při stavbách těchto center příliš nepočítali. Proto není žádnou výjimkou, že vidíte do podzemních garáží vjíždět auto s podobným problémem, avšak řidič si toto uvědomí příliš pozdě a přichází náraz. Právě tento náraz může mít za následek poškození střešního autoboxu popřípadě naprosté zablokování vozu. Pamatujte tedy na to, že máte-li na střeše svého vozu instalován autobox, neměli byste raději zajíždět do podzemních garáží, ale parkujte raději venku.

Proč si půjčit střešní autobox?

Půjčovna autoboxů je ideální možností, jak zvýšit úložný prostor ve svém vozidle, aniž bychom museli utrácet za autobox nový. Mnoho z nás potřebuje střešní autobox pouze půjčit, neboť nejezdí na dovolené často a kupovat si nový box pouze na to, že jej využijeme jednou za rok, je neefektivní. Rovněž fakt, že dnes najdeme půjčovnu střešních autoboxů v každém větším městě mluví ve prospěch zapůjčení před koupí samotnou.

Jak je to s půjčovným?

Při každém zapůjčení střešního autoboxu je nutno počítat se zálohou, která se různě mění. Každá půjčovna vyžaduje jinou částku, ale obecně lze říci, že můžeme počítat v řádech několika tisíců korun. Tato záloha je při vrácení autoboxu vratná a je účtováno pouze samotné půjčovné. Mnohé půjčovny autoboxů nabízí různé akce a slevy. Nejčastěji se jedná o to, že pokud si zapůjčíte střešní autobox na dobu delší než týden, neúčtuje si půjčovna první ani poslední den. Jiné půjčovny nabízejí dovoz autoboxů zdarma a to s následnou instalací apod. Nabídka každé půjčovny je individuální a proto je potřeba se informovat ještě před samotným půjčením. Rovněž cena za den půjčovného se liší dle délky vypůjčení střešního autoboxu apod.

Nájemní smlouva

Součástí každého půjčení střešního autoboxu, je bezpochyby nájemní smlouva. Součástí této nájemní smlouvy jsou všechny podrobnosti jako jméno či příjmení, co je předmětem pronájmu, v jaké výši a kde bude provedena platba za pronájem. Nesmí zde chybět ani celková výše kauce, která byla složena, přičemž číslo OP a ostatní nezbytnosti jsou samozřejmostí. Nedílnou součástí nájemní smlouvy je v mnoha případech také příloha v podobě smluvních podmínek, se kterými je potřeba se seznámit ještě před podpisem nájemní smlouvy. V neposlední řadě nesmí na nájemní smlouvě chybět podpisy a to jak nájemce, tak i pronajímatele.

Nejste si zcela jisti, zda si střešní autobox půjčit?

Pokud opravdu váháte nad tím, zda si tento autobox vůbec půjčit, měli byste se zamyslet nad tím, zda chcete cestovat bezpečně a mít tak s sebou vše, co budete potřebovat. Ano, mít kupříkladu přídavný vozík, je také možností, ale na druhou stranu, kdo by jej chtěl za autem tahat. Nejen, že Vás to zpomalí, ale a to je pro nás důležitější, spotřeba Vašeho automobilu bude několikanásobně vyšší, což rozhodně nenadchne. Cestujte pohodlně, a proto cestujte se střešním autoboxem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6932 (magazinpraha.cz#20)


Přidat komentář