Relaxační a regenerační masáže Praha 4

Říká se, že ten, kdo chodí na masáž, je opravdu v pohodě. Nemá problémy se zády, je uvolněný, nic ho nerozhází. Největší měrou k fyzické i psychické pohodě přispívají uvolňující relaxační masáže.

Relaxační a regenerační masáže na Praze 4

Žijete uspěchaným životem ve velkoměstě a nemáte prostor na to nabít energii? Děláte zásadní chybu. Uvolněním a odreagováním totiž získáte sílu podávat větší výkonnost. Kam ale zajít?

Mnoho lidí dnes podceňuje možnost užít si relaxaci a odpočinek v zařízení, kterých nejen velká města nabízejí čím dál více. Pokud ale hodně pracujete, máte hektický život, je potřeba jednou za čas tzv. vypnout. Díky tomu získáte novou sílu na náročnou práci, kterou vykonáváte. Lidé si ale myslí, že je zbytečné jít třeba na masáž nebo mají pocit, že by ztratili kus svého času, který mohou opět věnovat práci. Nebo také mají pocit, že jsou to zbytečně vyhozené peníze. Jenže, pokud někdo tvrdě pracuje, musí se umět odměnit. Pokud někdo podává výkony, které ho vysilují, asi to nedělá za podprůměrný plat. Není tedy lepší kompenzovat si vysoké pracovní nasazení občasnými výdaji pro relax?

V Praze existuje spousta studií jak, ale najít relaxaci s profesionálním přístupem, zároveň však v příjemné atmosféře, kde se dokážete uvolnit? A co Vaše děti, co když nebudete mít nikoho na hlídání?

Kladete si také tyto otázky? V tom případě máme pro Vás řešení s názvem Modrá zebra. Masážní studio se saunou a dětským koutkem, nacházející se na Praze 4, jehož majitelkou je velice milá paní Jarmila Hubačová. Věříme, že budete nadmíru spokojení, především proto, že Vás obklopí rodinná atmosféra s osobním přístupem, ale zároveň prožijete nezapomenutelný zážitek v podobě profesionální masáže, které paní Hubačová dodává vždy něco navíc každému klientovi na míru tak, aby odcházel odpočinutý a plný energie.

Jste-li už rozhodnuti kontaktujte se na výše či níže uvedené kontakty nebo také nahlédněte do internetových prostor Modrá zebra – Masáže, sauna a dětský koutek.

Chcete-li se ovšem o samotné masérce a masážním studiu dozvědět více i nadále pročítejte následující řádky, v kterých naleznete rozhovor a vše potřebné k tomu, aby jste si i Vy našli čas pro relax.

Profesionální masérka Jarmila Hubačová

Nyní předáváme slovo této osobnosti, která se s námi podělila nejen o své zkušenosti, ale i pojetí její práce v podobě odpovědí na následující otázky.

Jak vznikl název Vašeho masážního studia Modrá zebra?

Studio se jmenuje Modrá zebra. Lucie Bílá v jedné knížce napsala : "život je zebra - černobílý pruhy - a když jsi zrovna v tom černém, neboj, ten bílý musí zákonitě přijít" a tahle věta, nebo v podstatě filozofie, se mi tak strašně líbila a v některých životních etapách i pomohla, že když jsem přemýšlela nad názvem, nemohla v něm zebra chybět. Ale protože samotná zebra mi přišla taková smutná, potřebovala jsem k ní něco přidat a modrá je přece dobrá a upřímně, každého to zarazí a zapamatuje si to :-)

Můžete nám alespoň v krátkosti prozradit něco o Vás a pojetí Vašeho masážního studia?

Moje původní profese byla ekonomického směru, hodně sezení u počítače, málo práce s lidmi. Když jsem potom byla na mateřské, přemýšlela jsem o tom, jestli se vlastně vůbec chci k této práci vrátit. Masáže mi byly blízké a tak volba byla jasná a díky mému manželovi a vůbec celé rodině jsem si svůj sen mohla realizovat. Udělala jsem si svůj první rekvalifikační kurz a ujistila se tím, že tohle je opravdu to, co mě bude bavit, naplňovat a co chci dělat - pomoc lidem.

Moje masážní studio je malé, takové rodinné, s osobním přístupem, ale také s profesionálním. Snažím se vždy zohlednit momentální stav klienta a tomu také přizpůsobuji samotnou masáž. Někdo potřebuje více relaxu a uvolnění, někdo více protahovacích technik,...

Ve svém studiu nabízím kromě masáží také využití sauny, buď samostatně, či jako součást masáže, jelikož prohřáté svaly jsou mnohem více uvolněné a lépe se s nimi pracuje.

Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se pro seberealizaci v tomto odvětví služeb?

Jak již bylo řečeno výše, chci pomáhat lidem, předávat jim pozitivní energii, ulevovat jim od jejich bolesti i psychické vyčerpanosti, pomáhat k lepším sportovním výkonům, k plnohodnotnějšímu životu. A že to funguje, mohu potvrdit na základě vlastních zkušeností.

Jakým způsobem probíhá správný výběr masáže pro klienta?

*Pokud je u mě klient poprvé, nejdříve si popovídáme o jeho zdravotním stavu, prodělaných úrazech, užívaných lécích, o jeho práci, o tom jestli cvičí a hlavně o jeho problému, se kterým za mnou přišel. Klienta si prohlédnu, "vyšetřím", zkontroluji postavení jeho páteře, nohou,...

Snažím se jít po příčině problému, jelikož je důležité ne jen odstranit nastalý problém, ale dostat se k jeho podstatě, najít příčinu proč vůbec nastal.

Rozšiřujete své služby, jaké jsou aktuální možnosti?

Ano, stále se snažím rozšiřovat své znalosti. Učím se nové techniky, vylepšuji. Stále je co se učit a vždycky bude. K základním klasickým a sportovním masážím mohu nabídnout Masáž lávovými kameny, která je oblíbená hlavně u žen v zimním období, Medovou detoxikační masáž, která je přínosná hlavně pro svou schopnost pomoci z těla vylučovat škodliviny, Manuální lymfodrenáž pomáhající od otoků a vylepšující tok lymfy, což je pro naše tělo velice důležité, Kinesiotaping - lepení pružných pásek, který využívají nejen sportovci a mám s touto metodou velice dobré zkušenosti, Mobilizační techniky - protahujeme a uvolňujeme ztuhlé svalstvo, povoluje napětí v úponech a uvolňují se blokády obratlů, Dornova metoda, která ošetřuje klouby, vyrovnává délku končetin a upravuje statiku těla , Breussova masáž - uvolňuje a většinou se spojuje s Dornovou metodou. Dále ve svých masážích využívám pomoci baněk a trigger pointů - spoušťových bodů. Začínala jsem jen s klasikou, ale postupem času jsem tyto další metody a techniky přidávala, protože vím, že jedině komplexnost je ta správná cesta.

Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku?

Na začátku jsem klientů neměla moc, spíš to byli známí, ale moje práce se jim líbila a tak mě doporučovali dál, což je vlastně nejlepší pochvala a reklama.

Kam směřujete, co dalšího očekáváte od Vašeho masážního studia Modrá zebra?

V tom, co dělám, chci být dobrá, proto se budu i dál vzdělávat v oboru, sleduji také práci jiných terapeutů, vyhledávám novinky v oboru.

Dokáže masáž pomoci jak s psychickými, tak fyzickými problémy?

Samozřejmě, kvůli fyzickým problémům se většinou na masáž chodí, ale jak víme duše a tělo jsou spojené nádoby a jedno ovlivňuje druhé. A taková masáž, nejen že pomůže například od bolavých zad, ale je to velký relax, příjemné uvolnění a to je přece pro psychiku velice důležité a také když nemáte bolesti, je Vám jistě lépe i na duši.

Dokázala by masáž zbavit nebo alespoň zmírnit depresi či migrénu?

Tato otázku hodně souvisí s tou předchozí, takže bych se opakovala, odpovím tedy jednoduše, zmírnit depresi určitě, zbavit deprese tím bych si nebyla jistá. Migréna se správně zvolenou masáží dá také zmírnit, aby se jí ale člověk zbavil, musí dodržovat i další věci - cvičit, pravidelně jíst, pravidelně spát, dobře jíst, prostě změnit svůj životní styl. Ono je to tak v podstatě se vším, i například s klasickou bolestí zad, klient si nemůže myslet, že za mnou přijde jednou za 14dní a já ho jako mávnutím proutku jeho problému zbavím. Ne, klient musí spolupracovat, já mu pomůžu, ukážu mu cestu, jakou má jít, ale musí se snažit i on, aby jsme to dotáhli do zdárného konce.

Existuje zdravotní omezení, při kterém by se masáž neměla provádět?

Jistě, jakékoliv infekční onemocnění, horečka, nádorové onemocnění, nemasírují se části těla s kožními potížemi, či následky úrazů (např. krevní výron), při diabetu či srdečních vadách je dobré mít souhlas lékaře, samozřejmě spousta zdravotních omezení se posuzuje individuálně.

Může se masáž provádět v těhotenství?Nemůže mít masáž při těhotenství negativní vliv na dítě nebo jeho zdraví?

Masáže se v těhotenství provádět mohou, ve vyšším stupni těhotenství v pozici v sedě. Já ale tyto masáže nedělám, jelikož určitá specifika mají a bez odborného kurzu bych si to nedovolila. Je to ale pro mě další výzva ke zdokonalení služeb. Myslím si ale, že správně provedená těhotenská masáž může jedině pomoci.

Lze napsat věnování a navolit si jakoukoli částku při koupi dárkového poukazu?

Ano dárkové poukazy vystavuji. Je jen na dohodě, jaké přesné znění bude poukaz mít a na jakou hodnotu bude vystaven. Tyto poukazy se báječně hodí například jako vánoční, nebo narozeninový dárek.

Modrá zebra – Masáže, sauna a dětský koutek

Masáže je vlastně i hýčkání, které patří mezi základy relaxace. Vy jen ležíte a někdo jiný se Vám stará o tělo, kdy Vám ulevuje od bolesti i napětí. Masáž není jen hnětení svalů s přídavkem olejíčku. Dnes existuje řada technik, které mají rozdílné účinky. Ukažme si nyní, jaké možnosti naleznete v masážním studiu Modrá zebra.

Masáž klasická, regenerační a sportovní

Klasická masáž se zcela přizpůsobuje Vašemu problému, který konzultujete s paní Hubačovou. Bolí Vás více svaly nebo potřebujete napravit klouby? Máte problém se zády či jen s krční páteří? Při klasické masáži se odborník spíše zaměří na problematické místo a uleví mu.

Regenerační masáž je vhodná pro každého, zejména však pro sportovce a každého, kdo posiluje nebo cvičí. Také pro lidi, kteří mají náročnou práci, jelikož pomáhá odstranit stres, uvolnit svalové napětí a příjemně Vás naladí a připraví na další náročné dny. Regenerační masáž zlepšuje svalovou výkonnost, prokrvuje pokožku, zlepšuje nervový a oběhový systém, celkově pomáhá na tělesné i psychické úrovni.

Sportovní masáž se doporučuje především sportovcům, čili fyzicky aktivním lidem. Napomáhá tělu se připravit na fyzickou zátěž, a poté zátěži zbavuje svalové únavy. To však neznamená, že musíte být vrcholovým sportovcem, abyste mohli masáž absolvovat.

Masáž lávovými kameny

Teplo je jedním z faktorů, které vás uvolní, proto oceníte prohřívání kůže za pomocí lávových kamenů, které mají teplotu zhruba 43 °C. Díky tomu se Vám energie dostává hluboko do podkoží a účinek je dlouhodobější.

Medová masáž

Medová masáž je vlastně dokonalá očista těla, který splývá s hladkostí a pevností kůže, což jí dodává elasticitu a mladistvost. Samotný med je totiž vynikající přírodní detoxikant, využívající vnitřně, tak i na pokožce. Navíc nemá žádné nežádoucí účinky, naopak příznivě ovlivňuje činnost orgánů a zlepšuje stav pokožky. Medová masáž dokáže bojovat s případnými pupínky, akné a jiné. Po masáži hned cítíte, jak je pokožka svěží, hebká a krásně hydratovaná.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž, nebo také ruční lymfatická masáž, je velice účinná detoxikační masáž, napomáhající k rychlejšímu odvádění škodlivin a toxinu z těla ven. Dále pro dámy trpící pomerančovou kůži, tato masáž zlepší stav Vaší celulitidy. Dokonce snižuje otoky nohou, zmírňuje projevy revmatismu, odstraňuje bolesti, zlepšuje stav křečových žil a napomáhá i při migrénach.

Baňkování

Toto je už lehce estetická záležitost. Baňky fungují na bázi podtlaku, takže pokud máte velké bolesti, které jen tak nepoleví, mohou Vám pomoci. Díky hlubšímu zasažení pokožky se totiž podtlak dostane daleko lépe do podkoží, kde může být problém usazen. Neplatí to ale jen u bolesti. Pokud máte problémy s celulitidou, jsou tyto obtíže způsobené zbytnělými tuky, které je potřeba rozbourat opět v podkoží a to dokáže podtlak baněk.

Reflexní masáž

Velice účinná masáž na ploskách nohou, kde je umístěno mnoho bodů spojující se s jinými vnějšími i vnitřními částmi těla. A proto lze pomoci od různých bolestí a onemocnění. Reflexní masáž je vhodná i jako prevence před těmito neduhy.

Kinesiotaping

Kinesiotaping je metoda, která se využívá zejména ve fyzioterapii. Při niž se využívají speciální lepicí pásky, které jsou vyrobeny na bázi bavlny s elastickými vlastnostmi. Působí tak na stimulaci a inhibici svalového napětí a korekci svalů. Pomáhá ke zpevňování kloubů do správné polohy, a proto jí rovněž využívají lékaři v léčbě bolestivých svalů.

Sauna

Prohřátí svalů také přináší neskutečnou úlevu, navíc při saunování se vám z těla odvodí toxiny a váš organismus se nádherně pročistí a zbaví se i tuků či celulitidy. Tvrdí se, že optimální návštěva sauny je třikrát čtvrt hodiny s časovými odstupy. Dopřejte si odpočinek a navštivte saunu v Modrá zebra.

Dětský koutek

Dětský koutek ocení zejména maminky, které touží po odpočinku, ale nemají možnost hlídání své ratolesti. Navíc proč dětem nedopřát zábavu a spojit to zároveň s relaxací. Děti se v masážním salónu** Modrá zebra** mohou těšit na krásný koutek jim přizpůsobený s hračkami.

Věříme, že Vy i Vaše děti se budete vždy těšit do Modré zebry, kde si Vaše děti užijí spoustu zábavy a Vy se budete moci věnovat sami sobě, dopřejete si regeneraci a relaxaci. Kontaktujte se na výše či níže uvedených kontaktech a spojte zábavu dětí s Vašim odpočinkem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6940 (magazinpraha.cz#9)


Přidat komentář