Bazény nadzemní, zapuštěné, příslušenství k bazénům

Přemýšlíte co s prázdným místem na Vaší zahradě? Jak ho využít, účelně nebo relaxačně? Jestliže na něm nechcete pěstovat zeleninu a trápit se se slimáky, můžete z něj udělat místo zábavy i pohody, a to prostřednictvím bazénu.

Chcete si pořídit bazén?

Neradi chodíte v létě na veřejná koupaliště, která jsou přeplněná, a chybí Vám zde potřebný klid? Nechcete však parné dny trávit sezením na lavičce ve stínku, ale pořádně se svlažit ve vodě? Veřejná koupaliště jsou pro některé až krajním řešením, kdy se ručička teploměru vyšplhá nad třicítku a organismus volá po osvěžení. V městském bazénu si však nemůžete pořádně zaplavat, protože se kolem Vás hemží spoustu dalších plavců, a neustále musíte pokukovat na místo, kde leží Vaše deka a osobní věci, abyste se náhodou nestali obětí krádeže. Jak tuto prekérní situaci vyřešit? Chcete si zaplavat a užívat si relaxace ve vodě na nafukovacím lehátku, ale na veřejné koupaliště se Vám nechce? Máte-li zahradu, je nejjednodušší pořídit na ni bazén. Nezáleží na tom, zda je Vaše zahrada rozlehlá se spoustou volného místa, nebo spíše menší. Současná nabídka bazénů je rozmanitá jak co se týče tvarů, tak velikostí a způsobu provedení. Stačí Vám malý bazén k ovlažení, když je extrémní horko? Nebo chcete velký bazén, v němž si lze pořádně zaplavat a procvičovat svou plaveckou kondičku? Chcete** bazén méně hluboký**, protože ho budou využívat zejména Vaše děti? A co je důležité, bude nadzemní nebo zapuštěný? Ze všech těchto možností si můžete vybírat. Navíc si lze k** bazénu** pořídit i praktické příslušenství v podobě schůdků, zakrytí atd.

Bazén venkovní, bazén vnitřní, bazén v zimní zahradě

Stačí-li Vám bazén užívat opravdu jen v letním období, kdy Vás ke koupeli nutí spíše horko než potřeba si zaplavat, pořiďte si bazén na zahradu a bez zastřešení. Chcete-li si ale bazénu užívat pokud možno co nejdéle, je vhodné si jej nechat zastřešit s tím, že zastřešení se dá kdykoliv odsunout a bazén bude nekrytý. Zastřešení Vám prodlouží užívání bazénu až o tři měsíce. Pokud nechcete mít bazén na zahradě, lze jej umístit také do interiéru Vašeho domu nebo do zimní zahrady. Interiérový bazén lze užívat celoročně.

Bazén nadzemní, bazén zapuštěný nabídka

Zapuštěné bazény jsou všeobecně estetičtějšího vzhledu a jsou praktičtější. Zapuštěné bazény splývají se svým okolím, nejsou tolik viditelné. Momentálně patří k nejoblíbenějšímu typu bazénů.** Zapuštěné bazény** jsou nabízeny jak v zaoblených, tak hranatých tvarech. Bazén zapuštěný do země může vypadat jako kruh, obdélník, ovál, může mít mandlový tvar, fazolový tvar a další. Zkrátka záleží na tom, co se líbí Vám a co se hodí právě na Vaši zahradu. Zapuštěné bazény se nedodávají pouze ve větších velikostech. Můžete mít na své terase u domu elegantní malý bazén, který Vám bude bohatě stačit pro relaxaci a osvěžení. Co se týče materiálu, setkáte se bazény keramickými, sklolaminátovými, foliovými...** Bazény nadzemní** mohou být řešeny tak, že je lze postavit jak nad povrchem, tak je lze zapustit i do země. Mezi přednosti nadzemních bazénů patří jejich snadná a rychlá montáž. Tvarově jsou dodávány jako ovál, kruh, obdélník nebo osmihran. Cenově se bazény liší v závislosti na velikosti, materiálu a toho, zda jsou nadzemní nebo zapuštěné do země.

Nafukovací bazény koupě

Nafukovací bazény jsou ideálním řešením, pokud chcete mít bazén na zahradě co nejrychleji. Jedná se o nejjednodušší řešení, které ovšem není tolik kvalitní jako předchozí. Z hlediska životnosti a kvality, je na prvním místě jednoznačně bazén zapuštění.** Nafukovací bazén** je spíše takové provizorium, ale svůj účel vždy splní. V nabídce jsou jak menší rodinné bazény, tak bazény pro více osob.

Filtrace vody v bazénu, čistá voda v bazénu

Z našeho bazénu by nás asi za chvíli přešla radost, pokud by byl plný mechanických nečistot a řas. O bazén je třeba pečovat. S kvalitní bazénovou filtrací bude jeho čištění jednoduché a pro nás nikterak náročné. Bazén si můžete pořídit rovnou v sadě s filtrací nebo si ji lze dokoupit samostatně. Ke každému typu bazénu se však může hodit jiný typ filtrace. S tím, který je vhodný právě k Vašemu bazénu Vám poradí v prodejně, kde budete bazén pořizovat. V nabídce jsou dvě základní bazénové filtrace, písková a kartušová.** Písková filtrace** je založena na přírodním principu. Budete-li mít u bazénu pískovou filtraci, nemusíte už moc používat bazénovou chemii. U pískové filtrace je bazénová voda přefiltrovávána přes tzv. pískovou náplň, tu stačí vyměnit jednou za dva nebo jednou za tři roky. Písková filtrace je uživatelsky nenáročná. Díky vysokému výkonu filtrace, k ní můžete připojit i další bazénová příslušenství, jako například solární ohřev. Stejně jako písková filtrace, odstraňuje mechanické nečistoty v bazénu také kartušová filtrace. U kartušové filtrace se voda filtruje přes kartušové filtrační vložky. Ta se musí několikrát týdně propírat a také několikrát za sezonu vyměnit.

Bazénová chemie s chlorem, bazénová chemie bez chloru

Při** vybírání bazénové chemie** se můžete rozhodnout, zda chcete chemii s chlorem nebo bez chloru. Obě jsou k mání. Bazénová chemie bezchlorová je vhodná pro ty, kteří jsou na chlor alergičtí. Příznakem alergie na chlor jsou zarudlé oči nebo vyrážka. Některým osobám menší množství chloru nevadí a jejich alergie se může projevit až v silně chlorovém bazénu. Velké množství chloru se užívá právě na veřejných koupalištích a také z toho důvodu se zde někteří nekoupou a chodí se například jen opalovat. Bazénová chemie se rozděluje také podle toho, zda ji používáte na pravidelnou údržbu, pro uvedení bazénu do provozu nebo pro zazimování bazénu. Také se vyrábí chemie určená speciálně do vířivek. Na chlorové tablety se užívají dávkovače chloru.

Příslušenství k bazénům nabídka

Z hlediska bezpečnosti a pohodlí by Vám v bazénu určitě neměly chybět schůdky. Schůdky se rozlišují podle toho, zda jsou pro nadzemní nebo zapuštěný bazén. Dále se Vám může hodit bazénový vysavač. Ten je buď automatický, poloautomatický, nebo mechanický. Bazénový vysavač čistí dno a stěny bazénu. Automatický a poloautomatický nepotřebuje k čištění Vaši pomoc, vše zvládne sám. Automatický bazénový vysavač lze nastavit na čištění přes noc, takže druhý bude bazén plně připraven k použití. Mechanický vysavač se připojuje na teleskopickou tyč, se kterou manipulujete vy. K bazénu si dále můžete pořídit bazénovou folii na zakrytí, bazénové síťky pro sběr nečistot, solární plachty, různé protiproudy, tepelná čerpadla, kartáče a další.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6944 (magazinpraha.cz#146)


Přidat komentář