Solná jeskyně Praha

Solná jeskyně představuje místo, kde se uklidníte a necháte na sebe působit sílu soli. Odreagujte se, odpočiňte si a udělejte něco pro své zdraví. Navštivte solnou jeskyni.

Pobyt v solné jeskyni využívají nejen nemocní lidé, ale i zdraví lidé k odpočinku, stejně jako někdo dává přednost horám nebo pobytu u moře. Navíc pobyt v solné jeskyni může přispívat u osob, které mají menší odolnost zdraví, k preventivnímu a podpůrnému regenerování organismu. Opakovaný pobyt v solné jeskyni zvýší efektivitu jejího účinku. Pro malé děti je pobyt v solné jeskyni atrakcí, neboť si můžou na zemi hrát s krystalickou solí, stejně jako u moře s pískem. I pro děti má solná jeskyně pouze příznivé účinky, přitom se zde nemusejí obávat lékařů a bílého prostředí,které v nich často vyvolává pocity úzkosti.

Pobyt v solné jeskyni

Solnou jeskyni může navštěvovat každý bez ohledu na svůj věk. Vhodná je i pro těhotné ženy a pro děti, stejně jako pro sportovce, kteří solnou jeskyni mají za jakýsi doplněk pro regeneraci svého namáhaného těla. Terapie v solné jeskyni trvá zpravidla 45 minut, což je ideální doba, abyste se uvolnili, odpočinuli si a odreagovali se. Během pobytu v solné jeskyni ležíte na pohodlných lehátkách a relaxujete za doprovod příjemné hudby a osvětlení. Do jeskyně si můžete s sebou vzít oblečení s dlouhým rukávem, což je navíc doporučené. Teplota v solné jeskyni je něco mezi 20 a 23 stupni Celsia. Teploty se samozřejmě v různých jeskyních můžou lišit. V případě, že by Vám byla v jeskyni zima, jsou zde přichystané deky, kterými se můžete zakrýt, aby byl pro Vás pobyt v jeskyni maximálně příjemný. Tvrdí se, že jedna návštěva v solné jeskyni se vyrovná třem dnům stráveným u moře.

Jak solná jeskyně působí na organismus

V solné jeskyni je umístěno asi 25 tun soli, která je dovezena z Himalájí. Ze solných krystalů jsou vystaveny stěny solné jeskyně. Asi 2 tuny krystalické soli je rozmístěno na podlaze solné jeskyně. Vysoká bakteriologická čistota vzduchu napomáhá dosahovat léčebného efektu vlivem prostorového solného aerosolu. Rozstřikující se voda ve stěnových fontánách je obohacena o soli z Mrtvého moře. Minerální soli mají velmi dobrý vliv na pleť a pokožku. Je důležité však solnou jeskyni navštěvovat pravidelně a opakovaně vystavovat svůj organismus této léčivé kůře. Vzduch v solné jeskyni je směsí jodu, vápníku, hořčíku, sodíku, bromu a dalšími látkami, které mají pozitivní vliv na lidské orgány. Sůl má vliv na zlepšení prokrvení kůže, která se zjemní a vyčistí.

Pro koho je pobyt v solné jeskyni vhodný?

Pobyt v solné jeskyni je vhodný pro děti i pro dospělé, kteří mají problémy s horními i dolními cestami dýchacími. Těmi můžou být chronické rýmy, záněty hrdla, angíny, chronické průduškové problémy, sklony k častému nachlazení. Solná jeskyně je také vhodná pro lidi trpícími srdečními cévními problémy, vysokým tlakem krve, sníženou funkční štítné žlázy nebo vyčerpáním, stresem či neurózami. Relaxační pobyt velmi dobře prospívá i těm, kteří trpí poruchami zažívacího traktu, záněty žaludku nebo střev nebo pouze nedostatkem odpočinku, což má za následek vyvolání různých psychosomatických nemocí. Pobyt v solné jeskyni má příznivé účinky na různé oční onemocnění, je vhodný pro léčbu chronických zánětů spojivek. V rámci jedné kůry bývá klientům doporučování 10 až 20 návštěv solné jeskyně.

Pro koho není pobyt v solné jeskyni vhodný

Solnou jeskyni by rozhodně neměli navštívit osoby, které trpí nemocemi, mezi něž patří např. hyperfunkce štítné žlázy, klaustrofobie, nádorová onemocnění, tuberkulóza nebo akutní zánětlivé stavy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6939 (magazinpraha.cz#7)


Přidat komentář