Sportovní, relaxační a regenerační masáže Praha

Chcete udělat něco dobrého pro své tělo a také psychiku? Řešením se může stát např. pravidelná masáž. Teď už záleží jen na vás, zda se rozhodnete pro masáž sportovní, relaxační nebo regenerační.

Když bychom se zabývali historií masáží, zjistili bychom, že masáže využívají lidé už od nepaměti.** Masáž** vychází z přirozeného lidského reflexu přikládat na bolavá místa teplé lidské dlaně. Masáže jsou vhodné např. pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání. Po dlouhé nečinnosti dochází ke stahování a tuhnutí svalů. Ve svalech se začínají tvořit tzv. myogelózy. Myogelózy jsou zatvrdliny na svalu, které způsobují bolesti. Pozorovat na sobě můžete např. bolesti hlavy, krku nebo šíje. Kvalitní masáž vám může pomoci odstranit všechny tyto potíže.

 

masáž zad

Jaké jsou účinky masáží

Masáže mají skutečně rozsáhlé účinky na celý lidský organismus. Během masáže se používají různé techniky hmatů, které pomáhají k uvolnění svalů a kloubů. Účinky masáží budeme nejdříve pozorovat na naší kůži. Během masáže dojde k lepšímu prokrvení kůže. Dochází k podpoře lymfatického systému a tělo se lépe vypořádává s odpadními látkami. Masáž dále pomáhá unaveným a bolavým svalům. Shrňme si účinky masáže na lidský organismu:

  • Masáž zlepšuje prokrvení svalů a látkovou výměnu.masaz
  • Masáž zlepšuje fyzickou a duševní kondici.
  • Pomocí masáže můžeme odstranit somatické problémy, jako jsou bolesti hlavy nebo žaludku.
  • Masáž je skvělým způsobem, jak bojovat se stresem.
  • Pravidelné masáže podporují funkci imunitního systému.

Myslete vždy na to, že účinky masáže se projeví, když bude masáž pravidelná. Udělejte pro své tělo něco dobrého a podpořte nejen svou fyzickou, ale také psychickou stránku.

Jaké jsou druhy masáží** **

Dnes máme na výběr z opravdu velkého množství různých druhů masáží. Každý si může vybrat masáž přesně podle svých potřeb. Sportovci by se po fyzické zátěži měli zaměřit na masáže sportovní a regenerační. Lidé, kteří jsou vystaveni častému stresu, se mohou rozhodnout pro masáže relaxační.

Sportovní masáže

Sportovní masáže jsou určeny především pro fyzicky aktivní osoby. Sportovní masáž pomáhá tělu připravit se na fyzickou zátěž a také následně po fyzické zátěži zbavuje tělo bolesti a únavy. Sportovní masáž se dále dělí na různé druhy. Řadí se zde masáž, která odstraňuje únavu po sportovní aktivitě, masáž přípravná (tento typ masáže pomáhá nabudit tělo na sportovní aktivitu), masáž pohotovostní, masáž v přestávkách mezi výkony nebo léčebná sportovní masáž. Nemusíte být zrovna vrcholovým sportovcem, abyste se rozhodli pro tento typ masáže. Cena těchto masáží se pohybuje okolo 600 Kč za 60 minut masáže.

relaxační masáž

Relaxační masáže

Relaxační masáže jsou zde k odstranění každodenního stresu, uvolnění těla a psychiky. Relaxační masáž zahrnuje např. tradiční thajské masáže, luxusní čokoládovou nebo medovou

masáž, havajskou masáž LOMI LOMI atd. Pojďme se podrobněji podívat na čokoládovou masáž.

Čokoládová masáž

Čokoládová masáž se řadí mezi luxusní masáže. Tato masáž slouží k vyhlazení a zkrášlení pokožky. Čokoládová masáž zahrnuje peeling, masáž a zábal v horké čokoládě. Čokoláda obsahuje řadu látek, které jsou prospěšné našemu tělu a mají příznivý vliv na lidský organismus. Čokoláda obsahuje velké množství vitamínu, vápníku, hořčíku, fosforu a mědi. V čokoládě najdeme také mnohé antioxidanty, které mají příznivý vliv na srdce a posilují imunitní systém. Během čokoládové masáže tělo vstřebává prospěšné látky a dochází k lepší činnosti srdce a detoxikaci organismu. V čokoládě jsou také obsaženy endorfiny – hormony štěstí. Čokoládová masáž tak bude také příznivě působit na váš emocionální stav. Mezi další účinky čokoládové masáže patří blahodárný vliv na psychiku, odbourávání celulitidy a strií.cokoladova masaz

Čokoládová masáž začíná masáží panenským koksovým olejem, poté následuje peeling, který dokonale odstraní odumřelé buňky kůže, následuje masáž celého těla horkou čokoládou a nakonec vás čeká relaxace v zábalu z čokolády. V některých salonech čokoládovou masáží potěší nejen vaše čichové buňky, ale také chuťové. Na závěr dostanete kvalitní čokoládu.

To, jaké má čokoláda účinky je lidem známo více jak 2 000 let. Už v této době se vědělo, že čokoláda dodává tělu dobrou náladu a také výrazně omlazuje pokožku. Dnes také víme, jak čokoláda působí na lidský organismus. V čokoládě je obsaženo kakao, které zabraňuje pronikání volných radikálů. Látka teobromin, která je obsažena v kakau působí na lidský organismus podobně jako kofein. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopaminu, uvolňuje endorfiny a serotonin, takto vzniká pocit štěstí. Díky čokoládové masáži a zábalu bude vaše tělo vstřebávat přes pokožku aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Čokoláda dále příznivě působí na činnost srdce a detoxikaci organismu. Po čokoládové masáži se budete cítit skvěle a uvolněně. Čokoláda zajistí skvělý vzhled vaši pokožky.

Medová masáž

Dalším typem relaxační masáže je masáž medová. Medová masáž se řadí mezi luxusní masáže, během kterých dochází ke skutečnému potěšení smyslů. Medová masáž je unikátní především v tom, že napomáhá tělu zbavovat se škodlivých látek. Medová masáž je především masáží detoxikační. Med odstraňuje z organismu jedy, které jsou uloženy hluboko v tělesných tkáních. Medová masáž prospívá vaší pleti a také funkci vnitřních orgánů.medova masaz

Pro tento typ masáže se rozhodněte v okamžiku, kdy pociťujete únavu a neklid. Medová masáž přinese celému tělu relaxaci a harmonizaci. Vaše tělo bude po medové masáži odpočaté a také plné energie. Medová masáž vám může pomoci ve chvílích, kdy jste vyčerpaní v důsledku stresu, stáří a nemoci. Medová masáž vám může pomoci při napětí, nervových poruchách nebo stavech neklidu. Tento typ masáže je také účinný při civilizačních chorobách, jako jsou alergie, revmatizmus, žaludeční a střevní obtíže, plísňová onemocnění střev, pokožky nebo orgánů. Trápí vás časté bolesti hlavy? Tak v tom případě vám medová masáž také může pomoci. Medová masáž nabízí také pomoc při chronické rýmě, nespavosti, nervových poruchách, depresích, jaterních a ledvinových nemocech. Také ženy, které trápí gynekologické obtíže, mohou vyzkoušet tento typ masáže. Medová masáž přinese celému vašemu tělu relaxaci a úlevu.

masáž

Sportovní, relaxační a regenerační masáže Praha** **

V Praze najdete skutečně nepřeberné množství studií, které se specializují na různé typy masáží. Každý si zde najde ideální masáž právě pro své potřeby.Aktivně žijící osoby budou preferovat masáže sportovní. Lidé, kteří prožívají každodenní napětí, dají zase přednost** masážím relaxačním**. Vyberte si také vy z některého druhu masáží a nechte své tělo relaxovat. Myslete však na to, že masáž by neměla být prováděna v případě, že má klient horečku, vysoký krevní tlak, infekční onemocnění kůže nebo ortopedické obtíže. Také v těhotenství by se měly volit jiné polohy během masáže. Před masáží se také vyhněte těžkým jídlům, alkoholu nebo drogám. Maséra seznamte také se svými zdravotními komplikacemi, které by mohla masáž zhoršit. A nyní už víte vše podstatné o masážích a můžete si je naplno užít.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6941 (magazinpraha.cz#45)


Přidat komentář