Broušení a lakování parket - Praha a okolí

Máte doma parketovou podlahu, která již má něco za sebou a přemýšlíte, co s ní? Pak určitě neváhejte s renovací. Ta dokáže za velmi příznivou cenu proměnit parkety v dokonalý skvost.

Parkety jsou opravdu tou nejlepší a určitě i nejkrásnější podlahovou krytinou. Ten, kdo tomu nevěří, by se měl podívat na internetové stránky** podlahářských firem**, které tyto podlahy nabízejí. Kromě pokládky nových parketových podlah nabízejí také renovace těch starších. Zajímavé přitom je, že renovovat je možné i parkety staré 150 let. Opravdu i z takto** starých parketových podlah** je možné udělat nádhernou moderní podlahu. A často z takovéto zašlé a zašlapané podlahy vykoukne opravdový skvost. Někdy dokonce umění starých podlahářských mistrů.

Parkety stále moderní záležitost

Parkety jsou i dnes moderní podlahovou krytinou. To pro své vlastnosti, ale i možnosti samotného uspořádání do vzorů. Kromě toho zanedbatelná není ani možnost** renovace.** Ta se u parket z měkkého dřeva doporučuje asi po 5 letech a u parket ze dřeva tvrdého a exotického i po 30 letech. Přitom renovaci je možné opakovat několikrát po sobě. To, kolikrát, záleží na síle parketové podlahy. Samotná renovace si vezme pouhý jeden milimetr dřeva. To ji stačí, aby ze zašlé a poškozené parketové podlahy vykouzlila novou a moderní.

Vlastnosti parketové podlahy

Kromě dlouhé životnosti, která je mimo jiné vůbec nejdelší životností uváděnou u podlahových krytin, je to odolnost a možnost renovace. Tedy opakované renovace. Velkou výhodou je i to, že dřevo je antistatické, což znamená, že nepřitahuje prach a tudíž jde o ideální podlahy pro alergiky. Parketové podlahy se snadno uklízí i udržují. Poskytují vynikající** zvukovou i tepelnou izolaci.** Proto jsou vhodné také do panelových a poschoďových domů, kde výborně tlumí kročejový hluk.

Nevýhody parketových podlah

Snad jedinou nevýhodou může být podlahové vytápění. Právě u starších podlah se někdy parkety pokládaly na podlahové vytápění. Pokud však je správně zvolený typ použitého dřeva na parkety, pak problém nenastane ani zde. To zda je u starších podlah použito správné dřevo vám rád určí podlahář.

S jakými parketami se můžete setkat?

Pokud jde o vzhled parket tak pod nánosem prachu a špíny můžete objevit různé vzory, které jsou poskládány do různých tvarů. Klasické parkety mají takzvaný rybinový vzor, který je krásný pro vzhled dřeva. Někomu se však může zdát nudný. Mozaikové parkety naproti tomu mohou mít vzory anglické, nebo tabulkové. Mimochodem patří sem právě i rybinový vzor. Pak jsou tu kazetové zámecké parkety, které po renovaci mohou být ozdobou klasického i moderního domu.

Mozaikové parketové podlahy

Dříve se používaly opravdu hodně. Můžete je najít v městských bytech, ve společenských prostorách, v tanečních sálech a dokonce i v průmyslových halách. Mozaikové parkety bývají v anglických, tabulových a rybinových vzorech. Většinou jsou vyrobeny z tvrdého, a velmi často dubového nebo jasanového dřeva. Právě proto jsou považovány za jedny z nejkvalitnějších podlah, a také za podlahy, které se rozhodně vyplatí renovovat i dnes. Tyto podlahy se i po letech užívání vyznačují odolností, krásou a kvalitou. Po renovaci se promění v moderní podlahu, která každý interiér učiní zajímavým. A pokud vám jde o dokonalé barevné sladění, pak mozaikové parketové podlahy je možné bez problému mořit na odstín, který se vám líbí. Konečná úprava je pak vhodná tvrdým lakem.

Zámecké kazetové parkety

Ačkoli se vyskytují převážně v historických budovách, na hradech a zámcích, tak je najdete i v mnoha interiérech určených pro bytové účely. Zámecké kazetové parkety jsou opravdu nádherné, a výjimečné co do zpracování i do kvality, která je velmi vysoká.Zámecké parkety jsou vlastně dřevěné čtvercové parkety z velmi kvalitního dřeva, které jsou poskládané do pravidelných vzorů, takzvaných kazet. Vzory kazet mohou být v různých velikostech, i tvarech. Na zámecké parkety je použito jen to nejkvalitnější a nejodolnější dřevo. Proto také je jejich životnost ne desítky let, ale stovky. Najdete-li ve svém interiéru zámecké kazetové parkety, pak se rozhodně pusťte do jejich renovace. Samozřejmě ne sami. Tuto práci je nutné svěřit odborné firmě, která si s tím proradí s vysokou profesionalitou. Vy pak získáte originální nadčasovou parketovou podlahu, která je i dnes vysoce moderní.

Renovace parketových podlah Praha a okolí

Parketové podlahy jsou velmi kvalitní podlahovou krytinou, ať již mají jakýkoli vzor. Po renovaci z nich vykoukne krásná podlaha, která na každého působí příjemně a přirozeně. Samotnou renovaci by však nikdy neměl provádět laik. Pokud chcete dosáhnout maximální krásy renovované parketové podlahy, pak je nutné svěřit celou renovaci odborné podlahářské firmě. Ta využije těch nejmodernějších přístrojů, které renovují téměř bez prachu a s vysokým efektem.

Jak probíhá renovace parket?

Základem je** posouzení parketové podlahy**, zjištění jejího stavu a nalezení všech větších poškození, které budou vyžadovat důkladnější opravu. To může být často problém, zejména pokud je parketová podlaha hodně zašlá, zčernalá a celkově velmi neudržovaná. Pak následuje broušení, po něm opravy a nakonec dokončení vybranou povrchovou úpravou.

Broušení parketové podlahy Praha

U broušení se mnoho lidí obává velkého množství prachu, který se rozšíří nejen po místnosti, kde se podlaha renovuje, ale i po celém objektu. Toto je však již daleká minulost. Broušení parket je dnes záležitost téměř bezprašná. Moderní brusky jsou vybaveny velmi silným odtahem prachu, který se pak následně zlikviduje. Tedy až po všech větších opravách. Samotné broušení podlahy se provádí v několika fázích. Od nejhrubšího, kdy se parkety zbavují všech velkých nečistot, až po nejjemnější broušení, kdy se dokončuje hladký povrch.

Povrchové opravy parket Praha

Snad každá podlaha dojde někdy a někde k úrazu. Může jít o poškrábání, o rýhy, které způsobí nábytek, o skvrny, nebo jiná mechanická poškození, která nevypadají na podlaze nejlépe. Při renovaci je celkem lehké tato poškození odstranit. Vše se provádí pomocí jemného čistého prachu z broušení a pryskyřicového pojiva. Smícháním vznikne kašička, kterou se opraví poškozený úsek. Po vytvrzení se přebrousí a pak se pokračuje stejně jako na nepoškozených místech. Jemný prach se používá z důvodu, aby bylo dosaženo stejného odstínu.

Konečná povrchová úprava parket

Konečná úprava se provádí v okamžiku, kdy je povrch dokonale vybroušený a hladký. Zde se majitel rozhoduje podle vzhledu parket a podle své představy. Pokud jsou parkety skládány do zajímavých vzorů, pak je lépe použít pouze vysoce kvalitní lak. Pokud jde o běžné parkety, pak je možno je mořit na požadovaný odstín. Namořené parkety se musí ještě upravit olejováním, voskováním, nebo lakováním. Z uvedených úprav je nevhodnější lakování. To zajistí dokonale hladký povrch, v různém stupni lesku, podle přání majitele, a zároveň povrch dostatečně tvrdý a odolný dokonce i proti vodě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6963 (magazinpraha.cz#153)


Přidat komentář