Kamenické a kamenosochařské práce Praha

Kamenické a kamenosochařské práce spočívají v odborném opracování kamene. Kameník je tak schopen z kamene vyrobit pomníky, kamenná schodiště nebo např. kuchyňské pracovní desky. Stačí si jen vybrat druh kamene.

Kameník se zabývá zpracováním kamene. Jeho služeb můžete využít v různých situacích a případech, nikoliv pouze v době, kdy Vás čeká velmi nepříjemná životní událost, kterou je pochování blízkého člověka a vyrobení mu pomníku nebo hrobu. Kameník Vám např. vydláždí zahradu, nebo Vám kamenem obloží dům, pokud toužíte po kamenné fasádě. Kamenické práce se samozřejmě hodí také na výrobu** schodů, parapetů nebo kuchyňských desek**. Kámen je velmi pevný materiál, který se vyznačuje kvalitou a odolností. Z kamene se dá zkrátka vyrobit kdeco, a díky jeho výborným vlastnostem se stal stále více žádaným materiálem.

Jaké materiály se pro kamenické práce používají?

Nejčastěji pracují kameníci s žulou, mramorem, pískovcem nebo s břidlicí. Materiálu pro výrobu kamenických a kamenosochařských děl je samozřejmě o dost více, zde ale uvádíme ty nejčastěji používané.

Žula je obvykle zbarvena do šeda s modrým nádechem. Vyznačuje se stejnoměrnou zrnitostí. Jistě jste si někdy setkali i s žulou, která byla narůžovělé barvy. Taková barva je typická u druhu žuly, která se nazývá rapakivi. Žula je žádaným materiálem pro její vysokou odolnost.

Mramor existuje různých druhů, které pocházejí z nejrůznějších částí světla. Jde o původně bílou horninu, u které až její organické látky ovlivňují její zabarvení. Máte v úmyslu nechat si vyrobit zídku na zahradu sněhobílé barvy? Potom doporučte kameníkům, aby sáhli po kararském mramoru. Tento se využívá již od starověku.

Pískovec se vyznačuje tuhostí a tvrdostí, stejně jako různými druhy zbarvení. Vždy záleží na pojícím materiálu horniny. Pískovec může být červený, hnědý, šedý i bílý. Proto záleží čistě na Vás, které barvě dáte přednost, pokud jste se rozhodli pro tento druh kamene.

Břidlice je posledním materiálem, se kterým Vás trochu blíže seznámíme. Jde o usazenou horninu vynikající jemnou zrnitostí. Její nevýhodou je její měkkost, proto nebývá používána tak často, jako tři předešlé materiály. Její typickou barvou je černá a šedá.

Kde všude nachází kamenické práce své uplatnění?

Kámen se dá využít v mnoha směrech. Lidé, kteří dávají při zařizování interiéru i exteriéru přednost přírodním materiálům, rádi upřednostňují kámen, protože se jedná o zcela originální materiál, který vždy dodá každému prostoru osobité kouzlo. Kámen můžete využít např. pro výrobu kamenné dlažby, kterou můžete vydláždit příjezdovou cestu, chodníky kolem Vašeho domu, parkovací místo před domem, cestičky v zahradě, atd. Nejvhodnějším kamenem pro venkovní dlažbu je křemenec. Ten je totiž extrémně tvrdý a hustý. Dále se pro výrobu kamenné dlažby používá rula, porfyr, žula, pískovec, vápenec, břidlice. Kamenná dlažba Vám bude dlouze sloužit, neboť se vyznačuje vysokou odolností, pevností, mrazuvzdorností a neomezenou životností. Z kamene můžete nechat vyrobit dále kamenné obložení, které je v dnešní době velmi moderní záležitostí, kamennou fasádu, kuchyňské desky, schody, parapety, obložení krbů, terasy, opěrné zdi, zídky, lavice, stolky, fontány, aj.

Výroba pomníků

Mezi kamenické práce patří neodmyslitelně také výroba pomníků. Ostatně právě s pomníky si kamenické práce většina lidí spojuje. Je to bohužel tak, protože pomníky se stávají hlavní náplní činnosti zkušených a profesionálních kameníků. Ať se nám to líbí nebo ne, neustále někdo umírá a tyto smutné události se bohužel nevyhýbají ani našim rodinám a rodinám příbuzných a známých. Každý chce uctít památku nebožtíka, jak nejlépe to jde a k tomu patří i výroba krásného pomníku. Hrob si zaslouží být místem zvláštním a místem hodným návštěvy. K nejoblíbenějšímu materiálu pro výrobu hrobu se patří žula, protože se vyznačuje vysokou odolností.

Proč využít kamenické práce?

Pokud potřebujete oživit interiér Vašeho domu a nevíte, jak na to, na nic nečekejte a obraťte se na** kamenickou firmu.** Kameník se zabývá opracováním přírodního kamene, který patří k jednomu z prvních materiálů, které se člověk naučil opracovávat. Už i proto má využití kamene v domácnosti bohatou historii. Kameník Vám z kamene vyrobí** pracovní desky, kamenná schodiště nebo kamenné parapety.** Obloží Vám stěny za krbovými kamny, nebo kompletně jednu stranu místnosti, čímž dodá Vašemu interiéru naprostou jedinečnost a originální design. Své uplatnění najdou kamenické práce i v exteriéru, kde se nabízí celá řada jeho využití. Od různých kamenných zídek, po dlažby, obložení fasád, aj. Přírodní kámen je připraven oživit každé bydlení. Navíc se liší svým barevným odstínem, směrem žilkování a nepravidelnými značkami, což z něj dělá originální materiál, který vytváří originální kousky. Žádné dvě dlaždice nebo desky nebudou zcela stejné. Přírodní kámen je zkrátka přírodní. Nijak se nevyrábí, a proto nikdo nemůže kontrolovat a upravovat jeho vzhled.

Kamenná dlažba

V dnešní době lidé dávají přednost kamenné dlažbě, kterou volí jako jakousi náhradu za dlažbu betonovou. Jestliže se rozhodnete a pořídíte si do svého domu kamennou dlažbu, získáte tím luxusní prvek, který oceníte nejen Vy sami, ale každý, kdo k Vám zavítá. Kamenná dlažba může být vyrobena z leštěné žuly. Ta vyniká jak svým jedinečným luxusním vzhledem, tak i odolností, protože její životnost může být delší než 100 let. Její výhoda spočívá v tom, že se velmi snadno udržuje a není možné ji poškrábat. Proto vypadá pořád jako nová. Kamenná dlažba z leštěné žuly se hodí do bytu, do rodinného domu, na chalupy nebo do komerčních objektů. Do venkovního prostředí se více hodí dlažba s hrubší povrchovou úpravou a své uplatnění taková dlažba najde na terasách, chodnících, pergolách, apod. Žula má jedinečný vzhled, snadnou údržbu a dlouhou životnost. Žulové desky se používají také do koupelen, např. do zapuštěných umyvadel. Žulová deska nachází své uplatnění také v kuchyni jako pracovní deska, kde každý majitel musí chtě nechtě ocenit její životnost. Pokud ji v kuchyni vlastníte, nebudete potřebovat prkénko, protože ji zkrátka nepoškrábete ani ostrým nožem.

Kamenosochařství

Kamenosochařství se zabývá veškerými kamenickými pracemi. U kamenosochařství se opět vyžaduje naprostá profesionalita, odbornost a preciznost. Ke každé zakázce přistupují kameníci individuálně a dbají kvalitního provedení. Kamenosochařství nabízí širokou nabídku možných výrobků. Postačí si jen vybrat materiál, ze kterého si přejede kamenosochařské práce vyrobit.

Co nabízí kamenosochařství?

Zde se služby oproti kamenictví příliš neliší. Kameník provádějící kamenosochařské práce Vám na přání zhotoví pomník, krycí desku na hrob nebo rám na míru. Poradí si tak s rekonstrukcemi stávajících pomníků, s opravami, přebrušováním a čištěním rámů, s vybetonováním základů. Kamenosochařství může spočívat také v sekání nových nápisů, v obnově původního písma, v barvení, zlacení a stříbření písma. Vždy je potřeba se domluvit s Vámi oslovenou kamenickou firmou, které práce přesně nabízí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6945 (magazinpraha.cz#43)


Přidat komentář