Kvalitní malířské práce - Praha západ

Co víte o barvách a jejich působení na naši psychiku? Jaké barvy se hodí do dětského pokoje a které barvy je dobré použít v pracovně nebo ložnici? Pojďme se společně dozvědět více o malířských pracích a použití barev.

Malířské práce v Praze

Když chceme odborně provést výmalbu pokojů nebo práce lakýrnické, je lepší obrátit se na odborníka, který má v této oblasti zkušenosti. Odborník nám pomůže také s výběrem správných barev a techniky výmalby. Odborník nám doporučí barvy, které se budou do interiéru hodit a poté provede samotné malířské práce. K velké změně v interiéru někdy stačí jen vymalovat pár stěn v pokoji. Poté pokoj doplníte o další barevné prvky a vytvoříte si tak nové a příjemné prostředí. V moderním interiéru se často setkáváme s bílou barvou, která je v kombinaci s tmavými výraznými barvami nebo tapetou. Odborníci většinou radí vybrat do interiéru základní barvu, která bude doprovázena barvami ostatními. Poté je také důležité myslet na správné světelní. Pod umělým osvětlením se barvy začínají měnit. Správný výběr barev a jejich působení na lidskou psychiku není jednoduchou záležitostí a tak se obraťte na odborníky, kteří vám vše vysvětlí a pomohou.

Malířské práce – interiér

Barvy okolo nás mají podstatný vliv na naši psychiku a celkovou atmosféru interiéru. Pomocí barev můžeme opticky zvětšit prostor, prosvětlit jej nebo zútulnit. Když vybíráme barvy do interiéru, měli bychom také vědět něco o jejich vlastnostech. Na začátek můžeme rozdělit barvy na teplé a studené. Teplé barvy na nás působí lehce, povzbudivě, vesele. Teplé barvy místnost rozšíří a oživí. Tyto barvy se hodí např. do pracoven, jídelen a dětských pokojů. Mezi teplé barvy patří: červená, oranžová a žlutá. Studené barvy vytváří čisté a jasné prostředí. Studené barvy jsou spíše pasivní. Studené barvy se používají v kuchyních, pracovnách a koupelnách. K studeným barvám se řadí: modrá a zelená. Když vybíráme barvy do interiéru, je důležitá také orientace místnosti. Pokoje, které jsou orientovány na jihozápad, jsou teplé. A tak se zde teplé barvy nepoužívají. Naopak místnosti, které jsou orientovány na sever, mohou být vymalovány teplými barvami

Pojďme se nyní podívat na jednotlivé barvy a jejich působení na lidskou psychiku.

Bílá barva

Bílá barva je dokonalá v tom, jak dokáže odrážet světlo a opticky zvětšovat prostor. Tato barva také dodává místnostem lehkost. Bílá je barva neutrální a představuje čistotu. Tato barva se hodí do malých místností, kde nechává vyniknout ostatním prvkům. Příliš mnoho bílé však unavuje oči.

Modrá barva

Modrá barva přináší do lidského života jistotu, klid a uvolnění. Modrá vám přinese dobrou náladu a uklidnění. Využít tuto barvu můžete v pracovnách, kde vám pomůže soustředit se.

Žlutá barva

Žlutá je teplá barva, která nám přináší pocit tepla, osvěžení a uvolnění. Žlutá je svěží, veselá a otevřená. Tato barva představuje slunce, radost, štěstí a přátelství. Také žlutá barva podporuje schopnost učit se. Touto barvou můžeme vytvořit lehkost, volnost, aktivitu a komunikaci.

Červená barva

Červená je velmi dynamická barva. Která představuje pohyb a energii. Červená je barva vyjadřující lásku, oheň a krev. Tato barva vám dodá energii, sílu a vůli. Chceme-li, aby červená barva vynikla, je potřeba hodně světla. Věděli jste také, že červená podporuje chuť k jídlu? To je také důvod, proč se tato barva používá v interiérech. Tato barva však negativně působí na choleriky, v kterých vyvolává agresivitu a nesoustředěnost.

Zelená barva

Zelená symbolizuje nový život, tuto barvu si spojujeme s jarem a přírodou. Zelená barva nás uklidňuje a přináší harmonii. Za nejklidnější barvu z celé škály barev, můžeme považovat práce absolutní zeleň. Různé odstíny zelené se tak mohou používat v ložnicích, jídelnách a pracovnách.

Hnědá barva

Hnědá, barva země a hlíny, nám přináší pocity stability, jistoty a bezpečí. Pozor však na velmi tmavé odstíny, které vyvolávají pocity tíživosti. Hnědá uklidňuje nervový systém.

Šedá barva

Neutrální šedá zůstává v pozadí a nechává vyniknout ostatním barvám. Šedá barva se v interiéru vždy přizpůsobí všem okolním barvám.

Fialová barva

Fialová barva vytváří pocity tíhy, nevyrovnanosti a neklidu. Hledáte-li barvu, která se k fialové hodí, použijte např. žlutou, stříbrnou, chromovou nebo zlatou.

Oranžová barva

Tato barva představuje veselí, dynamiku a přátelství. Chcete-li energii, zkombinujte oranžovou s modrou. Kombinací oranžové se zelenou vytvoříte klidné prostředí. Oranžová se řadí mezi nejteplejší barvy.

Černá barva

Černá v nás vyvolává pocity tíhy a smutku. Černou je možné použít v opravdu velkých prostorech, v malých místnostech se její použití příliš nedoporučuje. Působivé je kontrastní použití černé a bílé.

Lakýrnické práce Praha

Lakýrnické práce zahrnují např. nátěry oken a dveří, lakování zárubní, nátěry radiátorů, nátěry trubek atd. Lakýrnické práce znamenají odstranění staré barvy a nátěru z povrchu. Zkušený lakýrník vám může nabídnout obnovu vašeho starého nábytku, oken atd. Nejdříve se vždy začíná s očištěním povrchu, povrch se dále brousí, opálí nebo zbaví rzi. Povrch musí být kvalitně upraven, poté se na něj nanáší nová barva nebo lak. Zkušený lakýrník si poradí i s graffity nápisy. Tyto nápisy se nejdříve odstraní a poté se natírají antigraffitovým nátěrem.

Úklidové práce v Praze

Firmy vám mohou nabídnout také úklidové práce. Úklidové práce mohou být součástí rekonstrukcí, výmalby atd. Někdy jsou úklidové práce zahrnuty v ceně prací, někdy je potřeba objednat si je zvlášť. Kromě úklidových prací po různých rekonstrukcí, se však můžete také rozhodnout pro pravidelné úklidové práce nebo sezónní.

Máte-li hodně práce a domácí úklid nezvládáte, můžete si objednat firmu na pravidelné úklidové práce. Firma vám nabídne určité služby a vy si rozhodnete, co vše budou úklidové práce znamenat. Pravidelně vám tak úklidová služba zajistí např. úklid koupelny, vysávání, vytírání podlah, utírání prachu. Žehlení prádla a podobně. Firmu si můžete objednat také např. 3x do roka na mytí oken. Záleží jen na vás a na vašich přáních.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6964 (magazinpraha.cz#158)


Přidat komentář