Rekonstrukce střechy - Praha

Zrekonstruovaná střecha s sebou přináší mnoho výhod. Nejen atraktivní vzhled, ale i příjemnou tepelnou pohodu uvnitř domu, možnost realizace půdní vestavby a samozřejmě i značnou úsporu spotřebovaných energií vynaložených na vytopení objektu.

Než se začne s** rekonstrukcí střechy**, vždy je nutné poradit se s odborníky. Nejde pouze o výběr vhodné střešní krytiny, ale také o tvar nové střechy, o její celou konstrukci, o poskládání a rozmístění krovů, o jejich povrchovou úpravu, atd. Velmi důležitý je postup rekonstrukce střechy, který se rovněž bez odbornosti neobejde. Pokud si myslíte, že opravit starou střechu dokáže každý druhý člověk, mýlíte se. Střecha patří mezi nejdůležitější části domu, proto se na její zhotovení klade velký důraz.

Rekonstrukce střechy

střechy

Základem kvalitě provedené rekonstrukce střechy je především správný postup pokládky střešní krytiny a příprava střešní konstrukce. Přestože výrobci moderních střešních krytin lákají na perfektní vlastnosti té či oné krytiny, bez odborné práce by výsledek rozhodně nebyl stoprocentní. Než se začne s rekonstrukcí střechy, je důležité, aby profesionální firma probrala možné návrhy, které řešení by bylo pro novou střechu nejlepší. V některých případech se např. nevyhnete výstavbě nového krovu, opravě zničené části stávajícího krovu, někdy naopak bude stačit pouze obnovení nátěru plechové krytiny, atd. Možností je tolik, kolik existuje střech. O rozsahu a možnostech rekonstrukcí budete vždy odborníky informování po prohlédnutí** stavu střechy**. Po prohlídce budete také seznámeni s nezávaznou cenovou nabídkou.

  • Petr Šváb
  • Tel: +420 603 264 682
  • E-mail: svab400@seznam.cz

Rekonstrukce střechy – Praha

Rozhodli jste se na jaře začít s rekonstrukcí střechy? Než se rozhodnete pro konkrétní firmu, rádi bychom Vás seznámili s firmou pana** Petra Švába**, která své zakázky realizuje v Praze a v okolí. Jedná se specializované pracovníky na** tesařské, klempířské a pokrývačské práce**. Potřebujete postavit novou střechu nebo zrekonstruovat původní? Nic není pro firmu pana Petra Švába problém. Realizuje opravy střech šikmých i plochých, provádí opravy komínů, půdní vestavby, hydroizolace střech, ale zaměřuje se také na** zednické práce**. Na výběr Vám dá ze všech druhů střešních krytin vhodných pro rodinné domy, vily, činžovní domy, instituce nebo chaty. Při realizaci zakázky jsou pracovníci firmy velmi svědomití, vždy dodržují stanovené termíny a dělají vše pro maximální spokojenost zákazníků.

Firma pana Petra Švába sídlí na adrese: Jemenská 578, Praha-Vokovice, 160 00. Pana Švába můžete kontaktovat i telefonicky: +420 603 264 682 nebo mu pošlete poptávku na emailovou adresu:** svab400@seznam.cz**. Ukázky jeho prací si můžete prohlédnout na internetových stránkách: http://svab.pokryvaci.sweb.cz/.

Jak postupovat při rekonstrukci střechy?

střechy

Rekonstrukce střechy, pokud má být celková, se začíná vždy demontáží a likvidací původní krytiny. Některé firmy Vám zajistí rovnou i odvoz materiálu na skládku, což pro Vás může být výhodné v tom, že nemusíte přistavovat kontejner, atd. Jestliže budou součástí rekonstrukce i výměna krovu, nebo pouze některé jeho části, pak se při rekonstrukci neobejdete bez tesařských prací. U tesařských prací je vždy nutné obrátit se na zkušené tesaře, neboť na těchto pracích opravdu velmi hodně záleží. U střešní krytiny dávejte přednost osvědčeným materiálům i postupům. O tom Vás ale budou informovat i specialisté, kteří Vám doporučí vhodnou střešní krytinu. Nabídka jednotlivých výrobců je opravdu pestrá, ale vybírat je nutné vždy podle individuálních požadavků a možností konkrétního domu a konkrétního krovu. Mezi nejčastěji používané střešní krytiny patří značky Tondach, Bramac, Km Beta, ale ani další značky nemusí zůstávat pozadu.

Co souvisí s novou střechou?

S rekonstruovanou střechou nebo s výstavbou nové střechy souvisí i zateplování. Při rekonstrukcích některých typů střeních krytin je nutné obnovit ochranné nátěry, kterými se výrazně prodlouží životnost celé střechy. Jestliže chcete střechu opatřit i střešními okny nebo dalšími jinými střešními prvky, s těmito je potřeba počítat již při samotném návrhu. S montáží si opět poradí specializovaná firma. Při realizaci nové střechy nebo při rekonstrukci staré střechy myslete také na to, že s tímto souvisí i výroba a montáž veškerých nutných i dobrovolných klempířských prvků. Těmi je oplechování, lemování komínů, výroba a umístění okapů a další. Součástí toho jsou i drobné zednické práce. Pokud najdete firmu, která zastává všechny zmíněné práce, tedy jak tesařské, tak i pokrývačské, klempířské a dokonce i zednické, máte velké štěstí, neboť nově provedená střecha bude působit celistvě, bude odvedená kvalitně, práce na sebe budou logicky navazovat a ještě ušetříte peníze.

  • Petr Šváb
  • Tel: +420 603 264 682
  • E-mail: svab400@seznam.cz

Tesařské práce

Dřevo se od pradávna drží na předních místech v popularitě. A to i přesto, že je veřejnost neustále seznamována s novými a novými materiály. Obliba dřeva neustále roste, neboť v sobě zahrnuje mnoho výborných vlastností a charakteristik. Zejména se jedná o jeho přirozený vzhled, ekologičnost, dlouhou životnost, pevnost, stálost, odolnost, a příznivé ceny. Dřevěné prvky mají své místo jak v interiéru, tak i v exteriéru. Důležitou úlohu plní především ve střešní konstrukci. Ze dřeva se vyrábí krovy. Další uplatnění nachází při výstavbě moderních dřevostaveb a při realizaci půdních vestaveb. Dřevo je však vhodné i pro výstavbu přístřešků, pergol a altánů. Zkrátka své uplatnění nachází hojně ve venkovním prostředí.

Realizace krovů

střechy

Dřevěné krovy jsou podstatnou součástí střešní konstrukce. Bez nich se střecha neobejde. Dřevěný krov nese střešní krytinu a jeho úkolem je i to, že přenáší zátěž na nosné stěny stavby. Krov dále snáší zátěž v podobě napadaného sněhu a musí odolávat i náporům větru. Když si vezmete, že kromě toho musí snášet ještě svou vlastní značnou hmotnost a hmotnost střešní krytiny, jsou požadavky na jeho správné provedení velmi přísné. Na kvalitě krovu se tak rozhodně nevyplácí šetřit. Celá jeho realizace začíná statickým výpočtem, který si vezme na starost tesař, který bude krovy vyrábět a montovat. Krovy musí být dále vhodně ošetřeny, aby odolávaly nežádoucím vlivům. K jejich ošetření se používají mořidla, oleje, vosky, syntetika, lazury. Díky tomu se krovy vyznačují vysokou odolností a prodlužuje se jejich životnost.

Výběr střešní krytiny

Klasickou volbou jsou střešní tašky vyrobené z pálené hlíny. Modernější jsou tašky betonové. Jak pálené, tak i betonové střešní tašky jsou u nás k dostání v mnoha barevných odstínech, stejně jako v různých designových provedeních. Základní barvou střešní krytiny je červená. Ta patří i k těm nejlevnějším. Dražší taškou je engobovaná, která je opatřena tenkým povlakem z keramické směsi nebo glazovaná, což je taška opatřena keramickou směsí, která obsahuje více sklovitých příměsí. Takové tašky jsou lesklé, jsou hladší a méně se znečišťují. Navíc se na nich jen velmi obtížně uchytává mech. Výběr tašek však nespočívá pouze v jejich barevném provedení nebo v povrchové úpravě, ale při jejich výběru je nutné také hledět na to, jaká střešní krytina se na okolních domech vyskytuje, aby i Váš dům zapadl do architektury daného místa.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6949 (magazinpraha.cz#119)


Přidat komentář