Sádrokartonové práce

Sádrokartonový systém je vlastně velká stavebnice, která dokáže změnit každý interiér k nepoznání. Podmínkou však je odborná montáž profesionální firmou. Nejlépe na klíč, kdy firma dodá projekt, materiál i práci.

Sádrokartonový systém je opravdu velká stavebnice. Ale stavebnice natolik odborná, že patří do rukou vyškolených odborníků, kteří přesně vědí, co pro jaký účel potřebuje. Sádrokartonový stavebnicový systém umožňuje dokonalou přeměnu interiéru bytu, domu, kanceláří, studií, pracovních hal, stejně jako výstavbu podhledů, půdních vestaveb, bytových jader, příček, vikýřů, šaten, vestavěného nábytku nebo čehokoli, co splní vaše sny.

Co je sádrokarton?

Jde o desku, která se dříve vyráběla z přírodní sádry. Tu dnes nahradil sádrovec a ergo sádrovec, který se pojí s rozmělněným papírem nebo skleněnými vlákny. Hotové desky se balí do speciálního a velmi kvalitního sádrokartonu. Ten bývá obohacen o další látky, které dávají sádrokartonové desce její vlastnosti. I přes používání dalších látek patří sádrokarton k ekologickým materiálům, které jsou zdravotně nezávadné a zásluhou sádry zajišťují v interiéru velmi příjemné klima, které je vhodné pro alergiky. Toto klima je možné ještě vylepšit omítnutím sádrokartonových příček, šikmin a podhledů sádrovou omítkou.

Sádrokartonové práce s odbornou firmou

Veškeré sádrokartonové práce by měli vždy provádět odborníci. V nabídce hobby marketů sice najdete sádrokartonové desky, které můžete samozřejmě pro úpravu interiéru použít, ale zdaleka nejde o desky, které jsou ideální, nejmodernější a v nejširší nabídce. Většinou jde o desky v základní nabídce, které toho mnoho nenabízejí. Přitom dnešní nabídka sádrokartonových desek je velmi široká. K novinkám i některým speciálním deskám se však dostanou pouze odborníci, jejichž firmy mají smlouvu s výrobcem, který jim poskytuje také školení ke každé nové sádrokartonové desce.

Základní druhy sádrokartonových desek

Zde najdete desky klasické bílé až světle šedé, které jsou určeny do suchých neproblematických interiérů. Jsou nabízeny v silnějším i slabším provedení, v různých rozměrech a také v různých tvarech. Používají se na interiérové přestavby a konstrukce, včetně designových prvků. Zelený sádrokarton je impregnovaný a určený do vlhkých prostor jako jsou koupelny, záchody, kuchyně, ale i sauny, šatny nebo bazény. Pokud na něho přímo nestříká voda ve velkém množství, pak odolává všem změnám. Do koupelny a vlhkých prostor se hodí také modrý sádrokarton ve své kombinované podobě. Jde o skloubení impregnace proti vlhku, protipožárního sádrokartonu a sádrokartonu s tepelnou izolací. Takováto sádrokartonová deska zajistí moderní, čistou a suchou koupelnu, odizolovanou proti hluku a s výbornou tepelnou izolací. Posledním základním typem sádrokartonové desky je** růžový až červený sádrokarton,** který je** protipožárně odolný. Je vysoce kvalitní, splňuje všechny stupně požární bezpečnosti pro soukromé i komerční účely. Jeho montáž patří vždy do rukou **odborníků, kteří také o montáži vystaví doklad o bezvadném provedení.

Speciální druhy sádrokartonových desek

Pro speciální konstrukce, designové prvky a nábytek je v nabídce vysoce ohebná tenká sádrokartonová deska pro ohýbané konstrukce, kterou je možné po navlhčení ohnout do půlkruhu. Po vyschnutí a montáži na konstrukci deska zůstává tvarově stálá. Pro zvukové izolace je ideální akustická deska, která je tenká, a přesto dokáže výborně odhlučnit například panelákový byt, aniž by celé odhlučnění zabralo více prostoru jak pár centimetrů. Tyto desky jsou výborné například, když máte doma malého hudebníka a toužíte po klidu. Je možné s nimi pořídit malou domácí hudební zkušebnu. Sádrokartonové desky pro suché podlahy jsou nabízeny s různou odolností i pro různé zatížení. Přitom nejvyšší možné zatížení je možné až 500 kg/m2. Prostorovou akustiku vyřešíte děrovanými sádrokartonovými deskami, které se hodí pro haly, školská zařízení, ale i kina, divadla nebo přednáškové sály. Výbornou volbou jsou i tam, kde se instaluje odsávání a klimatizace. Sádrokarton je dnes možné použít také pro venkovní účely, kde se používá u podhledů, podbití střech, a provětrávaných fasád. Nových desek ze sádrokartonu by se našlo mnohem více. Jejich množství se zásluhou neustálého vývoje stále rozrůstá. Všechny speciální sádrokartonové desky však patří do rukou školených odborníků.

Profily pro sádrokartonové konstrukce

I když se v nabídce sádrokartonových desek začaly vyskytovat také samonosné sádrokartonové desky, tak převážná většina desek potřebuje pro svou instalaci konstrukci. Ta bývá nejčastěji z pozinkovaného plechu, případně z hliníku, nebo v některých případech i ze dřeva. Jednotlivé profily se liší podle konstrukce, pro kterou jsou určeny. Příčky mají jiné profily, podhledy také a další možností výběru jsou speciální typy profilů, které slouží pro úpravu konečného designu, pro vytváření interiérových prvků a pro dokončovací práce. Součástí profilů jsou spojovací prvky.

Montáže sádrokartonových konstrukcí

Montáže sádrokartonových konstrukcí probíhají velmi rychle. Proškolení odborníci se řídí** projektem** a přesně podle něho vytvoří konstrukci, na kterou se montují sádrokartonové desky. Ty jsou pak vytmeleny, broušeny a impregnovány. V případě, že se konečná úprava provádí sádrovou omítkou nebo dekorativním štukem, jako je například štuk benátský, pak se od broušení i impregnace upouští. Omítnutá sádrokartonová konstrukce je k nerozeznání od klasické zděné příčky.

Konečná úprava sádrokartonové konstrukce

Konečnou úpravu je po impregnaci možné provést prakticky jakýmkoli způsobem. Je možné interiér vymalovat, natřít ekologickými barvami, vytapetovat, nebo obložit různým materiálem. V úvahu samozřejmě připadá dřevo, ale i kamenný nebo keramický obklad. Do vlhkých prostor se kromě klasického obkladu hodí i již zmiňovaný benátský štuk, který je krásný, má vysokou kvalitu a odolnost proti vlhku a plísním. Vzhledem většinou připomíná mramor nebo kámen.

Půdní vestavba efektivně

Pokud chcete bydlet za malou pořizovací cenu, tak se nabízí přeměna nevyužívané půdy na obytný prostor. Moderní půdní vestavby se provádí ze sádrokartonového systému, který zajišťuje vysoce kvalitní bydlení, tepelnou pohodu i příjemné klima. Podle použití jednotlivých sádrokartonových desek je pak možné například půdní prostory i zvukově izolovat. Půdní vestavba neposkytuje pouze další obytný prostor, nebo prostorný designově zajímavý byt, ale také zateplí celý dům. To celkově sníží náklady na energie potřebné k vytápění a zároveň ihned po dokončení se projeví vyšší tepelná pohoda v celém domě.

Zateplení sádrokartonem

Zateplení domu nepřináší jen půdní vestavba. Sádrokartonové desky mají velmi dobrou tepelnou izolaci. Hodí se tedy pro izolace celých objektů. Tepelné izolace se však nemusí provádět jen cíleně, ale mohou být i vedlejším produktem sádrokartonových prací. Tepelný komfort se projeví při snížení stropů, instalaci podhledů, předsazených stěn, které mají za úkol skrýt rozvody a vyrovnat nerovný povrch. Tepelně přispějí také suché sádrokartonové podlahy. Cíleně je možné provést zateplení pomocí provětrávané sádrokartonové fasády.

Stavební materiál za dobrou cenu

Veškeré výhody sádrokartonového systému je možné shrnout asi takto. Sádrokartonový systém je jednoznačně finančně i složením velmi zajímavý materiál, který nabízí vlastnosti jako je tvárnost, odolnost, výborné tepelně izolační a akustické vlastnosti, nízká hmotnost, příjemná cena, zdravotní nezávadnost, příjemné klima a v neposlední řadě možnost netradičního řešení každého interiéru. Veškeré výhody sádrokartonového systému vyniknou při správné montáži. Tu zajistí proškolení odborníci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6959 (magazinpraha.cz#144)


Přidat komentář