Sádrokartonové práce - Praha-východ

Nenákladné, ekologické a šetrné půdní vestavby se staly nejen módní záležitostí, ale velmi účelným způsobem jak si splnit sen o vlastním bydlení. Suchá výstavba a sádrokarton umožnily stavět i na místech, kde to jinak není možné.

Sádrokarton materiál

Se sádrokartony je možné rekonstruovat snad všechny prostory, které vás napadnou. Určitě mezi nejzajímavější patří půdní vestavby. Ze sádrokartonu se však dnes staví nejrůznější interiérové konstrukce, vyrábí se nábytek, interiérové a designové prvky. Sádrokarton ve zvláštní úpravě našel cestu i do exteriéru, kde se využívá k instalaci podhledů domů. V interiérech se sádrokartonové systémy využívají ke stavbě nenosných příček, které dokonce mohou být pohyblivé, nebo mohou sloužit z jedné strany jako příčky a z druhé jako úložný prostor. Dále se z nich montují snížené stropy, podhledy, úložné prostory pod stropem, vyrovnávají se jimi zdi, podlahy, staví se z nich šatny, bytová jádra, hudební zkušebny, ale i kina a třeba světelné rampy. Prostě, co se týká** sádrokartonu**, tak fantazii se meze nekladou. To samozřejmě podporují výrobci, kteří na trh uvádí stále nové a nové sádrokartonové desky, které se pyšní dalšími skvělými vlastnostmi a tak jsou dokonalejší a jejich použití je i širší. Suchá výstavba se tak stává královnou rekonstrukcí všech druhů interiéru a začíná se tlačit i do exteriéru.

Proč si vybrat sádrokarton?

Odpověď je nasnadě. Jde totiž o výjimečný, téměř dokonalým materiál, který je navíc i zdravotně nezávadný. Je tedy možné ho použít do dětských pokojů i školek a škol. Hlavní výhodou sádrokartonu je jeho velmi nízká hmotnost. Celý sádrokartonový systém, tedy profily i desky, nezatíží prakticky žádnou stavební konstrukci tak, aby ji ohrozil. To umožňuje rekonstruovat a vytvářet prostory k bydlení i práci na místech, kde to dříve nešlo. Jde zejména o historickou zástavbu a zástavbu ve středu měst. Práce se sádrokartonem je snadná, vzniká při ní minimum odpadu, a také cenově je velmi přijatelný. Rekonstrukce ze sádrokartonu vychází nejlevněji ze všech materiálů, které se k rekonstrukcím dosud používaly. K nízké spotřebě materiálu přispívají sami výrobci, kteří nabízejí nejen různé tloušťky desek, ale i velikosti a tvary. Sádrokartonové systémy mají výhodu, že ve svých dutinách uschovají veškeré rozvody a tím odpadá vysekávání drážek, jako je tomu u mokré výstavby. Velkou výhodou suché výstavby je, že nemusí vysychat. To znamená, že je možné její povrch upravovat hned po dokončení prací. Zásluhou složení sádrokartonové desky má sádrokarton perfektní izolační vlastnosti. Navíc je ekologický, tedy po dosloužení se prostě zlikviduje a nijak neztěžuje okolní přírodu. Pokud vše shrneme do jedné věty, pak je sádrokarton efektní, finančně zajímavý materiál, který má výborné izolační vlastnosti a všestranné možnosti využití.

Montáž sádrokartonových konstrukcí

Sádrokartonové konstrukce je možné montovat do všech typů objektů. Tedy do klasicky zděných domů, do panelových a bytových domů, do dřevostaveb i do komerčních prostor a výrobních hal. Přece jen jedna podmínka tu je. U čerstvých zděných novostaveb, je nutné počkat až provedené práce vyschnout a dojde k vyrovnání vlhkosti. Teprve až potom je vhodné začít s montážemi sádrokartonových konstrukcí. Do starších vyschlých objektů je možné** sádrokartony montovat** kdykoli.

Sádrokartonové konstrukce

Víte, z čeho tyto konstrukce jsou? Jde o** desky a profily**, které tvoří příčky. Ty jsou nenosné, ale je možné na ně zavěsit skříňky a police. Skříňky je možné zavěsit až do 40 kilogramů na metr čtvereční, jen s pomocí speciálních hmoždinek. Zavěšení těžších skříněk je nutné naplánovat dopředu. V místě, kde bude skříňka zavěšena, se pak zesílí profily konstrukce. Konstrukce je možné stavět, zavěsit, zkrátka montovat tak, aby celá sádrokartonová konstrukce pokryla kompletně všechny stěny, stropy i podlahy. Včetně šikmin.

Profily pro sádrokartonové konstrukce

Vyrábějí se většinou z ocelového tenkostěnného pozinkovaného plechu. Někdy je možné použít i dřevěné latě, ale ty se časem kroutí, což má za následek praskání spojů. Profily z ocelového tenkostěnného pozinkovaného plechu se vyrábějí jako obdélníky, čtverce, rošty, samostatné profily ve tvaru různě dlouhých tyčí, pak je tu celá řada ukončovacích a rohových lišt, spojovacích a upevňovacích prvků, speciální typy profilů, profily s perlinkou, a samozřejmě profily, které umožňují uchycení instalačních rozvodů. Všechny profily jsou vyrobeny tak, aby umožnily dokonalé provedení detailů

Sádrokartonové desky

Jde o desky, jejichž jádro je ze sádry či sádrovce s přidáním rozvlákněného papíru a skleněných vláken. Právě podíl skleněných vláken ovlivňuje vlastnosti jednotlivých desek. Jádro je pak obaleno několik vrstvami kartonu. Podle typu desky je pak celá desky impregnována, nebo jinak upravena. Dnes existují čtyři základní úpravy, které mají dalších nespočet vlastností, tvarů, rozměrů a možností použití. Základní desky jsou** bílé** a používají se do běžných nenáročných prostor. Zelené sádrokartonové desky jsou impregnované a tak snesou velkou vlhkost. Jsou určeny pro koupelny a jiná vlhká místa. Červené sádrokartonové desky mají vysokou požární odolnost. A modré jsou akustické a slouží k odhlučnění vybraných prostor.

Půdní vestavby

Jsou ideální pro získání dalších obytných či pracovních prostor, a zároveň se s pomocí sádrokartonových konstrukcí mění v zajímavé netradiční interiéry. V podkroví se setkáte s horizontálními, šikmými a vertikálními obvodovými konstrukcemi. Přitom se právě na šikmé části často využívá sádrokartonových protipožárních desek. Ty je možné v případě potřeby nahradit i modrými akustickými deskami, které mají také požární odolnost. Půdním vestavbám často předchází i kompletní nebo částečná rekonstrukce střechy. Ta doplní, to, co střeše chybí, aby se stala obytnou. Většinou jde zejména o izolace, jako je parozábrana, hydroizolace a tepelná izolace. Může jít i o střešní okna, nebo okna štítová, může jít dokonce o kompletní výměnu tašek a krovů. Jakmile je střecha připravena, začíná se s rekonstrukcí.

Realizace půdní vestavby

Začíná hned, jak je upravena nebo zrekonstruována střecha. Řemeslníci montují jednotlivé profily, dokončují izolace, instalují rozvody a nakonec na profily instalují sádrokartonové desky. V půdních prostorách je nutné instalovat buď protipožární, nebo akustické sádrokartonové desky. Obě mají výbornou odolnost požáru. Konečná úprava desek se provádí podle typu jednotlivých místností. Na půdních vestavbách je zajímavé, že se zde více než kde jinde využívá různých designových a interiérových prvků, které se právě ze sádrokartonu vytváří nejlépe. Najdete zde oblouky, niky, světelné rampy i vestavěný nábytek.

Proč se obrátit na odborníka

Půdní prostory je nejlépe realizovat s** odbornou firmou**. Sádrokartonové konstrukce vypadají opravdu jednoduše. A snad i jednoduché jsou. Co však je u nich jednoduché, to je nutné dohnat na preciznosti, se kterou je nezbytné montovat jednotlivé díly a vykonávat dokončovací práce. Kvalitní a perfektně provedená sádrokartonová konstrukce má vysokou kvalitu, dlouhou životnost a nepraská v žádném spoji ani nikde jinde. Přitom sádrokartonové konstrukce na klíč vám ušetří práci, zajistí komplexní služby a předají vám hotové dílo, které bude mít záruku na práci i materiál.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6953 (magazinpraha.cz#127)


Přidat komentář