Stavební a zednické práce - Praha a okolí

Pokud vás čeká rekonstrukce vašeho domu nebo bytu, pak se určitě nenechte svést k realizaci svépomocí, nebo k najímání různých firem na jednotlivé práce. Nejlépe provedená rekonstrukce i stavba je na klíč.

zednické práceStavební a zednické práce

Stavební a zednické práce mnoho lidí považovalo za jednoduché. Většinou však jen do chvíle, než si je vyzkoušeli sami, nebo než jim někdo pokazil například obklad v koupelně, nebo špatně položil dlažbu. Stavební a zednické práce jsou práce odborné a jako takové potřebují provedení vyškolenými odborníky. Tedy zedníky, obkladači, a dalšími specializovanými odborníky, kteří se vyznají v moderních i starších technologií a materiálech. Odborník umí při rekonstrukcích a opravách skloubit jednotlivé materiály, a to tak, že výsledek bude kvalitní a trvanlivý. U nových staveb pak dokáže využít všech moderních metod a materiálů tak, aby stavba byla maximálně úsporná, přitom dosahovala požadovaného komfortu, tepelné pohody, a splňovala všechna přání zákazníka. Navíc pokud jde o větší rekonstrukci či stavbu, pak je lépe najít stavební firmu s kvalitními referencemi a sjednat vše na klíč. To se opravdu vyplatí. Právě rekonstrukce a stavby na klíč přinášení maximální kvalitu, rychlost provedení a záruku na materiál i práci. Nemusíte tedy stále obíhat jednotlivé firmy a dohadovat se o kdy bude mít zedník čas, jaký máte koupit materiál a podobně. U** zakázky na klíč** firma zajistí vše, podle dohody, vašeho přání a samozřejmě projektu. Velkou výhodou je, že pokud vám firma zajistí i materiál, vyjde celá stavba levněji. A často vám dodají i materiál nebo zařízení, které není běžně v prodeji, a mohou ho zakoupit pouze kvalifikované firmy.

stavba domuRekonstrukce objektů

Rekonstrukce objektů je vždy krokem vpřed. A to ať již ji provádíte z ryze praktického účelu, nebo jen prostě protože si přejete změnu. Z estetického hlediska je rekonstrukce na místě určitě u celé řady nápadů, které učiní objekt opět zajímavým, a majiteli poskytnou velmi příjemný pocit. Z praktického hlediska je však rekonstrukce daleko častější. Většinou jde o rekonstrukci v důsledku špatného stavu objektu, nebo z ekonomického důvodu. Ideální je všechny důvody spojit v jedno. Výsledkem pak je zhodnocený objekt, který má mnohem vyšší cenu, vyšší úroveň bydlení i vyšší úroveň, pokud jde o objekt zaměřený na veřejnou nebo pracovní činnost. Rekonstrukce může být částečná nebo celková. Částečná může zrekonstruovat jen určitou část objektu. Může jít například o střechu a půdní vestavbu, o bytové jádro, o zateplení, výměnu oken, kompletní výměnu instalačních rozvodů a otopného systému. U kompletní rekonstrukce se přestaví a opraví a vymění vše, co objekt potřebuje. Po rekonstrukci pak vznikne moderní úsporný objekt, který má nižší náklady na provoz a uspořené peníze je tak možné vložit do rychlé návratnosti investic na rekonstrukci.

Stavby rodinných domů

Postavit si rodinný dům je snem mnoha rodin. Zejména pokud je jim bydlení v bytě těsné, nebo bydlí u rodičů. V dnešní době již není výhodné stavět dům svépomocí. U takto prováděných staveb dnes převažují negativa. Mnohem lépe a také levněji vychází stavba na klíč. Navíc u této varianty je možné bez problémů využít všechny moderní technologie dnešní doby, které dokáží učinit bydlení téměř bez nákladů na energie. Odborníci podle vybraného místa poradí, navrhnou a po odsouhlasení postaví váš dům snů. Pro vás to znamená, jen provádět stavební dozor, a případné konzultace, pokud bude něco nutné řešit. Hotový dům vám bude předán po kolaudaci a získáte na něho i záruku, tedy na záruku na stavbu i materiál.

pasivní domyStavby pasivních domů

Pasivní dům je** ideální bydlení s nízkou roční spotřebou všech energií**. Jeho spotřeba je maximálně 15 kilowatthodin energie na každý čtvereční metr vytápěné plochy, což je opravdu velmi málo. Pokud porovnáte pasivní dům s klasickým, pak zjistíte, že úspora je až 90 % běžných nákladů. V podstatě vše odpovídá moderním metodám a odpadá klasický způsob vytápění. Je využito alternativních zdrojů, moderního způsobu výstavby i zateplení a větrání. Mnoho lidí tvrdí, že pasivní dům má vysoké investiční náklady. Pokud však zvážíte, jak celý dům funguje, jaké má běžné náklady a spočítáte si dobu návratnosti, pak zjistíte, že to až tak hrozné není. Záleží i na tom, kdo vám dům bude stavět. Pasivní domy se staví posledních 23 let. Za tu dobu existují stavební firmy, které je staví naprosto dokonale a zajišťují jejich bezchybný provoz a komfortní bydlení. Stačí se podívat na reference a vybrat si.

Rekonstrukce střech

Pokud se rozhodnete pro** rekonstrukci střechy**, pak nejenže dům zhodnotíte, ale zároveň i ušetříte na nákladech za vytápění, zvýšíte tepelnou pohodu v celém domě a můžete jít až tak daleko, že pod zrekonstruovanou střechou necháte udělat půdní vestavbu, což zajistí kvalitní a příjemné obytné prostory. Pro bydlení je možné zrekonstruovat jakoukoli střechu na bytovém domě, která je proto vhodná. Stejně tak je možné zrekonstruovat střechu na rodinném domě a rozšířit tak obytný prostor. Nebo je možné pouze zrekonstruovat střechu, a prostor pod ní nechat jen jako úložný. Vše záleží jen na vás. Důležité je, že moderní střecha bude krásným doplňkem domu, a zároveň bezpečnou a kvalitní ochranou před všemi možnými vlivy.

Zateplování fasád

Zateplit fasádu je další možné zhodnocení domu a dosažení dalších úspor. Přitom je možné zateplit všechny druhy fasád. Tedy i ty problematické. Důležité je zvolit správný typ zateplení. Pro bezproblémové fasády je vhodné kontaktní zateplení, které se aplikuje přímo na omítku, a na zateplení se natáhne nová fasáda. Tak dům získá nejen lepší tepelnou pohodu, ale i krásný barevný vzhled. Pro problémové domy tu je bezkontaktní zateplení. To je nabízeno v mnoha podobách. Může se na ně natáhnout

obkladačské práce

klasická fasáda, nebo může být v podobě tabulí, či lamel, kdy je zvenku již hotový povrch. Ten může být imitací kamene, cihel, nebo čehokoli jiného. Vy si jen vyberete podle svého vkusu.

Obkladačské práce

Všechny obkladačské práce by měl vykonávat jen odborník. Je proto mnoho důvodů. Všechny vás napadnou, když uvidíte krásný obklad a dlažbu, které jsou znehodnoceny špatnou pokládkou. Odborník umí udržet rovinu, ví, kde a jak má být široká spára, umí pokládat podle kladečského plánu, nevadí mu u obkládání zděné police, schodky, vypínače, zásuvky. Vždy je obklad mistrné dílo, které ještě zvýší krásu vybrané dlažby a obkladu.

Elektrikářské práce

Ty nelze provádět jinak, než s odborníkem. Elektrikář by měl být znalý všech nových vyhlášek, a měl by umět položit instalační elektrické rozvody v klasické i inteligentní podobě. Velmi důležité je dodržení všech bezpečnostních pravidel. Ty dnes jsou na takové výši, že pokud si necháte zrekonstruovat elektrické rozvody, pak vám nehrozí úraz elektrickým proudem. A to ani, když dojde k jeho úniku mimo okruh, například v koupelně, což donedávna mělo za následek smrt. Dnes ochrana jednoduše okruh do několika milisekund vypne a tak se nikomu nic nestane.

instalatérké práceInstalatérské práce

Instalatérské práce zahrnují rozvody vody, odpadů, kanalizace a topení. V moderní podobě chrání zdraví, zlepšují životní prostor i pohodu a snižují náklady na provoz. Rozvody vody v nových plastových trubkách jsou zdravotně nezávadné, neobsahují nadbytečné množství železa, mají dlouhou životnost, jsou rozebíratelné a při dodávce ohřáté vody jsou úsporné. Rozvody kanalizace jsou nejen z lepších materiálů, ale co je důležité, jsou tiché. Speciální izolace zajišťuje, že neslyšíte každé spláchnutí či vypouštění vany. A topení, zde je tolik možných úsporných variant a přitom vysoce kvalitních co se týče tepelné pohody, že by to vydalo na samostatný článek. Nejlépe vás však o moderních a úsporných možnostech vytápění seznámí odborníci.

Pokládka zámkové dlažby

Když už máte nový nebo zrekonstruovaný dům, pak by mělo i jeho okolí být krásné. Dnes zřejmě není nic lepšího, než upravit chodníky, terasu, dvůr i příjezdovou cestu zámkovou dlažbou. Ta je vysoce odolná, má nespočet tvarů, provedení i barevného uspořádání, a je možné ji použít pro velkou zátěž, například auty, nebo dokonce kamiony, i na minimální zátěž, například zahradní chodníček. U zámkové dlažby je vždy nejdůležitější pokládka. Tu je nutné provádět přesně podle daného postupu. Je nutné pečlivě připravit podklad, udusat ho, a dlažbu položit podle kladečského plánu. Proto by zámkovou dlažbu měli vždy pokládat odborníci. To vám zajistí jednu dlažbu na celý život, a přitom ji nebudete muset stále opravovat. Zámky dlažbu podrží, takže se nebude rozjíždět, perfektně připravený podklad zajistí rovinu, a moderní technologie výroby i stálost barev a materiálu. S odborníky získáte vždy kvalitu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6958 (magazinpraha.cz#132)


Přidat komentář