Zednické práce okres Praha

Zednické práce, to je souhrn odborných prací, bez kterých se neobejde žádná stavba. Všechny tyto práce potřebují zkušené odborníky – zedníky. Jen tak budou provedeny v té nejvyšší možné kvalitě.

Mnoho lidí bere** zednické práce** jako něco, co dokáže každý. Jenže tak to opravdu není. Zednické řemeslo patří mezi vysoce odborné práce, které se jen tak někdo nenaučí. Vypovídá o tom i množství učňů zednického oboru, kteří projdou závěrečnými zkouškami. Většinou není ročník, který by prošel kompletně. Zednické řemeslo, to totiž není jen tak naplácat cement a cihly, ale umět postavit vše přesně podle plánů a stavebních norem, které jasně určují kvalitu jednotlivých prací.

Zednické práce

Jde o velmi obsáhlý obor, který zahrnuje mokrou i suchou výstavbu, stavební i dokončovací práce. Práce velmi hrubé, ale na milimetr přesné, práce jemné a odborné, stejně jako práce zajímavé a složité. Hrubé práce to jsou základy na dům, jemné a odborné jsou sádrové omítky, a zajímavé a složité jsou obkladačské práce, které se drží kladečského plánu.

Co všechno umí zedník?

Vyučený zedník je odborník na všechny zednické práce. Postaví malé i velké stavby, zrekonstruuje starší objekty, provede opravy i úpravy ve vašem domě či bytě. Vymění okna, poradí si s fasádou, obklady i dlažbou. Umí betonovat, stavět i omítat. Zkrátka, žádné** zednické práce** pro něho nejsou problémem. Všechny provádí s citem, s pečlivostí a s řemeslným fortelem. Umí skloubit nové materiály a technologie se starými tak, aby dosáhl co nejvyšší kvality. Zedník je všestranný odborník, který ke každé zakázce přistupuje s odpovědností doprovázenou odbornými znalostmi.

Stavba rodinných domů

Postavit rodinný dům není jen tak. Je nutné, aby byl postaven podle projektové dokumentace, aby vše bylo ve správných mírách, se správným sklonem a vše na sebe navazovalo. Základy, nosné zdi, stropy, okna, dveře, omítky, podlahy, obklady, dlažby. To je jen stručný výčet zednických prací na zděné novostavbě.

Rekonstrukce domů

U rekonstrukce to je obdobné, ale daleko složitější. Zde, a to i když je na rekonstrukci vypracován projekt, dochází ke stálým překvapením, se kterými musí zedník počítat. Začíná se ne stavbou, ale bouráním a odstraněním všeho špatného, teprve potom se započne s výstavbou. Zedník musí umět rozeznat zdravou zeď od mokré s plísní, musí umět takovou to zeď odizolovat, aby vyschla a nešířila do svého okolí spory plísní. Musí toho však umět daleko víc, a musí to umět uvést do provozu. Pak ze starého domu vykoukne nový a vy budete rádi, že jste najaly stavební firmu, která nabízí profesionální zednické práce.

Dokončovací stavební práce

Jde o celý soubor stavebních prací, které zahrnují zasazení a zapravení oken, parapetů, dveří i vrat, omítky a štuky, obklady a dlažby, podlahy, sádrokartonové práce, usazení sanity, fasádu, a další práce podle typu domu. Všechny tyto práce zedník ovládá.

Omítky

Zde platí pravidlo, že podle toho, jak byly postaveny zdi, tak moc materiálu na omítku je třeba. Tedy pokud vám nosné zdi i příčky vystavěl zedník profesionál, budete potřebovat jen tenkou vrstvu omítkové směsi. Pokud však stavěl zdi laik, či neodborník, pak většinou je nutné nerovnosti zdí vyrovnat právě omítkou. Omítky se nanáší v přesném postupu. Pomoci si zedník může strojovým omítáním, což značně urychlí omítky v celém domě.

Sádrové omítky

Ty se nanášejí na připravený sádrokarton. Ten je vytmelený a rovný, tudíž je zde velmi malá spotřeba materiálu.

Obklady na zdi

V některých případech je možné lepit obklady přímo na neomítnutou zeď. Tak ušetříte za materiál omítky. Zeď však musí být dokonale hladká. Jinak je vidět každá nerovnost. Kvalitně postavené zdi vám zajistí pouze** profesionální zedník**.

Kladečský plán

Tento plán je mapou budoucí pokládky, ať již obkladů, vnitřní nebo venkovní dlažby. Je zde přesně vyznačeno, jak dlažbu pokládat, jaký má vytvořit ornament, a jak má ve výsledku vypadat. Kladečský plán mnohdy vypadá nesrozumitelně. Zedník se však v něm vyzná na první pohled.

Fasády domů

Fasáda je kabátem domu. A nutno říci, že dnes opravdu teplým. Fasáda se totiž natahuje až na zateplení domu. To se vybere podle povahy domu. Pro problematické domy se hodí odvětrávané zateplení a pro suché, bezproblémové kontaktní zateplení. Na zateplení se pak natahuje fasáda v požadovaném barevném odstínu, nebo kombinaci barev. Poslední vrstvou fasády dnes je antigraffiti nátěr, který novou omítku ochrání před sprejerskými výtvory. I všechny tyto postupy musí znát** zedník.** Je to jeho práce a tak ji odvádí v maximální kvalitě.

Suchá výstavba

I tu provádí zedník. Sádrokartony se většinou montují na lehkou kovovou konstrukci.** Zedník** suchou výstavbu využívá u rekonstrukcí, zejména bytových jader a pak u půdních vestaveb. V obou případech jde o nejvhodnější materiál pro tyto účely. Jeho zásluhou vznikají opravdu neotřelá designová řešení a jedinečný interiér. Zedník sádrokartonové systémy neumí jen instalovat, ale umí je samozřejmě i dokončit. Vytmelí je, a buď natáhne sádrovou omítku, či štuk, nebo vytmelené desky přebrousí, impregnuje a pak dokončí podle přání zákazníka. Může je malovat, natírat, ale i klasicky obkládat keramickým obkladem, dřevem, či čímkoli jiným.

Venkovní úpravy

Zedník vám postaví i zídky, vydláždí vjezd, pergolu či dvůr, stejně jako cestičky. Postaví vám i krb. Kromě toho venkovního, je možné objednat i krb vnitřní.

Pokládka zámkové dlažby

Zámková dlažba patří mezi nejkrásnější a nejpraktičtější dlažby vůbec. Pokládat by ji vždy měl odborník. Zejména pokud je vše připraveno podle kladečského plánu. Důležitý je i podklad zámkové dlažby. Je nutné vyrýt zeminu, upravit spád a pak navést kámen a štěrk a vše řádně utužit. Teprve pak se pokládá samotná dlažba. Jméno dostala zámková dlažba z důvodu, že jednotlivé kachle do sebe zapadají, takzvaně se zamknou, a chodník se tak nerozjíždí a dobře se po něm chodí.

Moderní krby

Vzhledem ke vzrůstajícím cenám za energie si mnoho domácností mění způsob vytápění. Často přecházejí na vytápění pevnými palivy. Většinou dřevem. Jako nejvhodnější do rodinného domu se hodí klasická krbová vložka, kterou zedník obestaví podle přání majitele.

Další práce zedníka

Zedník se nezabývá pouze novými stavebními pracemi, anebo konstrukcemi. Často je zapotřebí opravit opadanou omítku, spravit kachlíky v koupelně nebo kuchyni, nebo třeba vymalovat.

Proč se obrátit na odborníka

Odborník, v tomto případě zedník, je člověkem na svém místě. V daném oboru se vyzná, zná staré metody a materiály, zná nové metody i materiály a ví, jak je skloubit a dosáhnout tak co nejvyšší užitné hodnoty i vzhledového efektu. Všechny práce provádí s vysokou odborností, s precizností a znalostmi, které zaručí jen tu nejvyšší kvalitu. Ostatně za každou svou provedenou práci odpovídá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6955 (magazinpraha.cz#129)


Přidat komentář