Zednické práce - Praha 4

Správně provedené zednické práce jsou základem kvalitního, klidného a úsporného bydlení. Zednické práce provází stavbu domu, rekonstrukci i opravy. A jen zedník ví jaké metody zvolit, aby bylo dosaženo maximální kvality.

Profese zedník

Zednická profese je velmi obsáhlá. Stačí si jen uvědomit, kolik prací obnáší stavba rodinného domu. A je jasné, že zedník zkrátka musí být profesionálem. Jinak nemá šanci odvést kvalitní práci. Zednická profese znamená práce obkladačské, omítkářské, betonářské, sádrokartonové, zateplovací práce, rekonstrukce moderních i historických objektů, dláždění, speciální práce, jako jsou sanace, bourání. Výčet** zednických prací** by byl ještě velmi dlouhý. Všechny zednické práce však mají jedno společné. A to je** znalost nových i starých materiálů a technologických postupů**, stejně jako jejich skloubení v případě potřeby. V zednické profesi totiž není možné všechno zbourat jen proto, že je to staré. Často mají objekty vysokou historickou hodnotu, a proto potřebují opravit. Zde pak nastoupí** zedníci** a snaží se o opravu novými technologiemi, které lepší stav objektu, ale zároveň nesníží jeho historickou hodnotu.** Zednické práce** se musí orientovat i v nejnovějších stavebních metodách, které počítají s domy pasivními, nebo nízkoenergetickými. Zde panují velmi přísné technologie. Jejich správné užití vede k velmi nízkým nebo téměř žádným nákladům na provoz domu.

Chcete stavět dům?

Pak potřebujete stavební místo. To můžete získat dvěma způsoby. Zakoupením staršího domu, který zbouráte, nebo koupí volného pozemku. Starší dům se většinou kupuje, pokud máte vybranou lokalitu, ve které již nejsou volná stavební místa. Zde se i s bouráním pak obracíte na zednickou firmu, která provede demolici objektu a připraví pozemek na zahájení stavebních činností. Většinou je vhodné provést demolici na podzim a na jaře začít stavět.

Bourání objektu

Do toho se nikdy nepouštějte sami.** Demoliční práce** patří k těm nejnebezpečnějším. Pokud je sjednáte se zednickou firmou, pak vám objekt zbourají odborně a celý pozemek připraví pro další práce.

Základní přípravné práce

Jde o práce pro stavbu domu či jiného objektu, nebo menší stavby jako je zídka či plot. Jednoduše řečeno jde o** základy a vše, co s nimi souvisí.** Základy pro dům mohou být složité, nebo je může nahradit základová deska. To podle typu stavby. Možné je, že bude majitel stavby chtít i podsklepení. Zde jsou pak práce ještě složitější. Je nutné dodržet všechna pravidla pro navázání na inženýrské sítě.

Hrubá stavba

Jakmile jsou základy, nebo základová deska dostatečně vytvrzené, začíná se s hrubou stavbou. Tedy výstavbou kostry domu, nosných i nenosných zdí, stropů, podlah a komína. Toto se může provádět dvěma způsoby. Suchou a mokrou cestou. Suchá cesta je rychlejší a jde dřevostavby. Mokrá cesta je stavba klasickým způsobem. Mnohdy se oba způsoby i kombinují. V obou případech je nutné klást maximální úsilí na přesnost stavby a dodržení stavebních metod. Jen tak mohou vzniknout nízkoenergetické stavby.

Mokrá výstavba

Jde o u nás** tradiční výstavbu**, kterou někdo opomíjí, jiný zase vyzdvihuje. Jako každá má své pro a proti. Dnešní klasické stavby se však od těch starších podstatně liší. Klade se velký důraz na použitý materiál, tepelné vlastnosti budovy, spotřebu materiálu, a mnohé další. Zděné stavby jsou dnes i méně náročné na spotřebu materiálu. Nejvíce to je vidět na omítkách, které se aplikují jen v tenkých vrstvách. Přitom je tepelná pohoda domu lepší, než u dřívějších silných omítek. Pro tenkostěnné omítky je nutné, aby zdi byly maximálně rovné. S výběrem materiálů, a se správnou aplikací i stavbou si poradí zkušená stavební firma a její zedníci.

Suchá výstavba

Jde o stavbu dřevostaveb, která u nás je méně obvyklá. Dnes se však stává velmi žádanou. Má perfektní vlastnosti, zejména co se týká spotřeby energií, poněvadž se většinou staví jako nízkoenergetický nebo přímo pasivní dům. Celá stavba se po přípravě základní desky vejde do pár týdnů. Je tedy mnohem rychlejší. Jinak vše probíhá stejně, jen s rozdílem, že se vše staví montováním.

Dokončovací práce

Zahrnují všechny konečné úpravy domu. Co se týče zednických prací, tak jde o začišťování, omítání, obklady, pokládku dlažby, malování, tapetování, nátěry, a další práce. U všech dokončovacích prací je důležitá přesnost, cit pro detail, a samozřejmá musí být i odbornost.

Venkovní práce

V okolí domu se pak staví dále. Musí se oplotit pozemek, staví se tedy zídky, pak příjezdové cesty, dláždí se dvůr, chodníky i vjezd. Někdy se přistaví altán, pergola, nebo garáž či hospodářská budova. Všechny tyto stavby vám postaví zedníci. Nezaskočí je ani složitější** pokládka zámkové dlažby**. Postačí jim kladečský plán a vše bude zhotovené přesně podle zadání zakázky.

Rekonstrukce bytů a bytových jader

Jde o nejčastěji objednávané rekonstrukce. I zde je možné volit rekonstrukci mokrou nebo suchou výstavbou. Rozhodnutí často záleží nejen na představách majitelů bytu, ale zejména na nosnosti zdí. Sádrokarton umožní stavět i tam, kde je špatná nosnost. Jeho vynikající vlastnosti ho přímo předurčují k přestavbám. Zkušený zedník umí se sádrokartonovými konstrukcemi kouzlit. Vznikají tak originální přestavby, které často nepotřebují nábytek, poněvadž vše zajistí právě sádrokarton se zajímavými konečnými úpravami. Mokrá výstavba je možná jen, pokud ji unesou nosné zdi. Zde se pak využívá ytongu, který je možné obkládat přímo bez omítky, nebo se používá jen tenkostěnná omítka, či omítka dekorativní. Zde je nutné čekat, až jednotlivé fáze přestavby vyschnou.

Rekonstrukce rodinných domů

Jde o skvělou možnost získání kvalitního bydlení. Starší dům se podle projektu nechá zrekonstruovat stavební firmou a majitel tak získá moderní bydlení. Rekonstrukce domu je nejlépe provádět naráz a** na klíč**. Tak vám stavební firma zajistí vše a vy budete jen vykonávat stavební dozor.

Zateplování fasád

U starších domů se provádí na základě rozboru stávající omítky. Pak vám doporučí vhodnou tepelnou izolaci i způsob zateplení. Může jít o kontaktní zateplení, pokud je dům zcela suchý a prostý všech plísní. Nebo o** bezkontaktní,** což je odvětrávaná fasáda, která by se jinak mohla dusit, a vznikaly by zde plísně. Na zateplení se aplikuje barevná omítka a na ni pak nátěr proti sprejerům. Nová omítka není jen krásná, ale je i drahá. A nátěr proti sprejerům zajistí, že když ji náhodou znečistí, tak nápis prostě smyjete vodou. Se vším kolem zateplení i omítky vám ochotně poradí zkušený zedník.

Proč se obrátit na odborníka

V dnešní době je lépe stavbu i rekonstrukci svěřit do rukou stavebních firem a profesionálních zedníků. V nabídce existuje velké množství materiálů, které potřebují odborné technologie aplikací. To umí dnešní zedníci. Ti jsou odborníky, kteří se ve svém řemesle vyznají a dokáží všechny práce provést v té nejvyšší kvalitě. Tak za své peníze dostanete maximum a navíc máte jistotu, že kvalitní zedníkem odvedená práce bude krásná na pohled a trvanlivá do budoucnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6957 (magazinpraha.cz#131)


Přidat komentář