Vegetariánská restaurace Praha

Za posledních pár let v České republice začalo výrazně přibývat vegetariánských restaurací. V řadě z nich se setkáte nejen se zajímavým jídelním lístkem, ale i příjemným prostředím a usměvavou obsluhou.

Vegetariánská kuchyně v Česku

V zemi, kde jsou knedlo zelo vepřo a svíčková považovány za nejlepší jídlo, se vegetariánské kuchyni asi dařit nebude. Ale překvapivě se jí daří stále lépe. Ono to totiž s tím masem není až tak hrozné. I v** české kuchyni** najdete celou řadu bezmasých jídel, která patří mezi velmi oblíbená. Dokonce je řada vegetariánských jídel, která patří i u takzvaných zapřísáhlých masožroutů mezi oblíbená a vyhledávaná. A tak vegetariánská kuchyně dokáže svými jídly a chutěmi potěšit každého. Nejen vegetariána. Jako bonus pak každý strávník dostává přísun vitamínů a dalších látek a mnohem méně tuku.

Vegetarián labužníkem

Vegetariánská kuchyně dělá z lidí opravdové labužníky. Příprava jídel se totiž odvíjí od značné rozmanitosti chutí, jejich skloubení a nakonec i nápadité úpravy na talíři. Tak často vznikají jídla, která nejprve potěší oko, hned na to nos a vzápětí chuťové buňky.

Vegetariánská kuchyně je rychlá

To je její další výhoda. Nemusíte dlouho čekat, než se jídlo uvaří. Navíc zásluhou rychlé přípravy si jídlo uchovává** maximum nutričních látek** a tak je i zdravé.

Vegetariánská restaurace

Víte, jaká jídla nabízí? Samozřejmě všechna jsou bezmasá. Ale jinak využívá rozmanité nabídky zeleniny, ovoce, rýže, těstovin a dalších surovin. Kuchaři ve vegetariánské restauraci by sedali srovnat s kouzelníky. Z jejich rukou vychází krásně upravená jídla, která mají výbornou chuť a zároveň jsou zdravá. Můžete zde ochutnat jídla slaná, sladká, kyselá, pečená, vařená, dušená, grilovaná i syrová. Pravdou je, že pokud se vydáte na ochutnávku do vegetariánské restaurace, pak i když jste velkými příznivci masa, se sem budete čas od času vracet.

Vegetariánský tatarák

Toto čistě masové jídlo lze připravit i bez masa. A mohu potvrdit, že velice chutně. Vypravit se ho vyzkoušet můžete do některé z vegetariánských restaurací v Praze. K dalším specialitám patří například plněný sýr se špenátem, čerstvý hrášek s houbami, indické samozy nebo purí, zapečený lilek, dýňová polévka, chutnat vám bude Dort Green House, povidlové tašky s ořechy, pavlova s mangem, nebo dvoubarevná kávová šarlota s pěnou z bílé čokolády. Děti ocení vynikající lívance s borůvkovou omáčkou a zakysanou smetanou nebo hruškový koláč obráceně pečený s vanilkovou omáčkou.

Vegetariánské restaurace v Praze

Najdete jich spoustu. Každá má svou atmosféru, své speciality a nabízí i zajímavý program. Samozřejmostí jsou nekuřácké prostory. V řadě** vegetariánských restaurací** najdete i místo pro děti a jejich hru. Pokud byste si udělali okruh vegetariánskými restauracemi, pak zjistíte, jak moc jsou rozdílné. Styl těchto restaurací se často liší od klasické restaurace již zařízením, úpravou, výzdobou a hudbou. Stejně jako tím, že se obsluha usmívá. A pak, ještě jedno. Pokud se rozhodnete vypravit do vegetariánské restaurace na oběd, raději si rezervujte stůl předem.Bez objednání většinou najdete všechna místa obsazená. A to jistě o něčem svědčí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6970 (magazinpraha.cz#77)


Přidat komentář