Montáž zabezpečovacích systémů Praha

Ať už bydlíme v rodinném domku nebo bytě, v klidné nebo živější lokalitě, nikdy nemáme úplnou jistotu, že právě náš domov si nevezme na mušku zloděj či jen obyčejný vandal. Vpádům nezvaných hostů můžeme účinně zabránit zabezpečovacími systémy.

Jak zabezpečit dům, byt nebo firmu?

Zabezpečovací systémy jsou dvojího druhu, a to mechanické a elektronické. Pořízení bezpečnostních dveří, zámků a dalších mechanických prostředků zabezpečení už je dnes celkem samozřejmostí vzhledem k tomu, že se denně setkáváme s případy nejrůznějších nenechavců. Jestliže ale chceme opravdu klidně spát, a stejně tak si i bez stresů a nervů užívat dovolenou, je dobré k mechanickému zabezpečení zvolit také** zabezpečení elektronické**. Do elektronického zabezpečení řadíme detektory pohybu, detektory otevření oken nebo dveří, detektory rozbití skla, detektory kouře a další. Zabezpečovací systémy si zájemci o ně volí individuálně podle potřeb, podle typu objektu, který chtějí zabezpečit, podle velikosti objektu, nebo podle toho, zda chtějí objekt zabezpečit celkově nebo jen jeho určitou část.

Podle čeho vybírat zabezpečovací systém?

Máte velký rodinný dům a chcete mít pod kontrolou nejen jeho interiér, ale také zahradu a příjezdovou bránu? Nebo máte byt, kde Vám stačí mít pod dohledem pouze vstupní dveře? V případě bytu v přízemí by kromě vstupních dveří měl majitel dbát také na okna, případně balkon, není-li zasklený či s mřížemi. Zloději jsou vynalézaví a přelézt balkon a dostat se balkonovými dveřmi k Vám do bytu, pro ně není žádný problém. I když se Vám může zdát, že je balkon dostatečně vysoko, pro „profesionály“ nemusí být ani zdánlivá výška překážkou. Pro zabezpečení se nemusíte rozhodnout jen u soukromého objektu. Více než v rodinných domcích a soukromých bytech je poptáváno v komerčních budovách, firmách, firemních skladech, ať už venkovních nebo vnitřních. Například firmy, které se zaměřují na zpracování dřeva, mají dřevo poskládané na hromadách ve venkovním prostoru, kde je snadnou kořistí pro větší i menší zlodějíčky, jež si chtějí například nabrat zásoby topiva na zimu. Venkovní sklady se proto neobejdou bez kamerového systému a alarmu. Stejně tak užívají zabezpečení různé prodejny či budovy s kancelářskými prostory. Prodejny s výlohou ocení zejména detektor tříštění skla, pokud by Vám jej poškodil vandal nebo zloděj, který si místo dveří zvolil razantnější způsob jak se dostat dovnitř. Když se vrátíme zpět k soukromým objektům, lze si kromě stěžejních míst, jako jsou vchodové dveře, branka apod. nechat zabezpečit i jednu určitou místnost. Například tu, kde schraňujete své vzácné sběratelské kousky či trezor s penězi, šperky a jinými cennostmi. Tyto místnosti se příliš neužívají k soukromým účelům, proto je vhodné do nich zabudovat také kamerový systém.

Montáž kamerových systémů v Praze

Kamery mohou monitorovat aktuální stav dění kolem Vašeho domu nebo ve Vašem obchodě a reálně jej přehrávat na obrazovce například ve Vaší kanceláři či pracovně. Můžeme to nazvat jako aktuální monitoring. Kamery se ale také používají k zaznamenávání dění, které není současně přehráváno na obrazovce, ale ukládá se k pozdějšímu prohlédnutí v případě, že budete potřebovat zjistit co se v tu a tu dobu dělo na tom a tom místě. Díky kamerovému systému lze identifikovat pachatele trestného činu. Tuto službu oceníte i v případech pojištění majetku, kdyby Vám pojišťovna nevěřila, že jste byli skutečně okradeni. Někteří majitelé objektů se uchylují k takovému spíše nouzovému řešení, a tím je umístění makety kamery. Na první pohled se tento způsob může zdát účinný, ale pokud byste byli i tak okradeni, maketa Vám nijak nepomůže. Kamerový systém může být spojen také s domovním telefonem. Návštěvník, který k Vám přijede, se u vjezdové brány ohlásí do telefonu a vy jej můžete sledovat zároveň vizuálně na obrazovce.

Kam umístit kamerový systém?

Kamery jsou nejčastěji umisťovány příjezdovým branám, brankám, příjezdovým cestám, vchodům do domu, u skladů, před vchodem do firmy, na chodby kancelářských budov, do výtahů, do místností s trezorem či hodnotným vybavením.

Plánujete-li umístění kamerového systému přímo do kanceláří, je zákonem stanoveno, že zaměstnanci musí být na tuto skutečnost upozorněni. Kamerovým systémem byste neměli omezovat ničí soukromí.

Detektory oken a dveří Praha

Detektory oken a dveří jsou** oblíbeným a účinným zabezpečovacím systémem**. Detektor dveří je připevněn ve dveřním rámu. Při odchodu z domu nebo bytu detektor pomocí malého ovladače aktivujete a ten bude reagovat, pokud někdo bude chtít dveřmi projít. Siréna, která se po narušení ozve, je natolik výstražná, že i ten nejotrlejší zloděj by vzal nohy na ramena. Instalace detektorů oken a dveří není nijak složitá. Budete-li chtít instalovat tento detektor i do oken (například, když bydlíte v přízemí), musí být instalován do každého okna a stejně tak dveří zvlášť. Jakmile se vrátíte do domu, ať už z dovolené nebo jen nákupu, ovladačem detektor aktivujete, abyste mohli vejít.

Instalace detektoru kouře Praha

V tomto případě se sice nejedná o systém zabezpečení, který nás chrání před vloupáním a upozorňuje nás na vniknutí neoprávněných osob, ale je rovněž velice důležitý pro ochranu našeho domova. Detektor kouře, nebo také** požární detektor**, se montuje v místnostech s možností vzniku požáru, což je ve většině kuchyň. Umisťuje se na strop a při vzniku požáru spustí sirénu.

Co se stane při narušení zabezpečeného prostoru?

Pokud máte doma nainstalovaný zabezpečovací systém, je několik možností, jak Vás systém upozorní na narušení prostoru. Systém Vám pošle sms se zprávou, že vchod do Vašeho domu byl narušen. Zároveň může být zpráva odeslána i na pult centrální ochrany a následně je k Vám poslána hlídka. Při neoprávněném vstupu se ozve hlasitá siréna.

Kdo mi nainstaluje zabezpečovací systém?

Zabezpečovací systém Vám může nainstalovat profesionální firma, která Vás zároveň naučí jak s ním správně manipulovat. Pokud se v bezpečnostních systémech příliš nevyznáte, doporučí Vám konkrétní možnosti ochrany Vašeho objektu, ideální rozmístění kamer, potřebnou míru zabezpečení a další. Jiný** bezpečnostní systém** bude potřeba u Vaší chaty určené k rekreaci a jiný u Vašich firemních prostorů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6997 (magazinpraha.cz#152)


Přidat komentář