Nůžkové mříže Praha

Pokud chcete účinně a přitom esteticky zabezpečit svůj obchod, balkon, průchod, dveře, apod., nabízí se Vám možnost využít nůžkové nebo pevné mříže, které tyto požadavky splňují.

Nůžkové mříže

Potřebujete zabezpečit výlohu, okna, dveře, průchody, pasáže a další objekty? Přitom Vám záleží na kvalitě a vzhledu zabezpečení? Pak Vám představujeme tradiční a mnoha desítkami let ověřený způsob zabezpečení, kterým jsou** nůžkové mříže**. Tyto mříže jsou vybaveny novými technickými prvky a moderní povrchovou úpravou. Nejenže zajišťují danému objektu bezpečnost, ale vypadají moderně, luxusně a originálně.

Z čeho se nůžkové mříže vyrábí

Tento druh mříží se vyrábí z** ocelových profilů**. Nůžkové mříže se ovládají ručně, jednoduchým stahováním do strany. Pohyb do stran se děje pomocí vodítek, které jsou v horní části mřížkových dveří ve tvaru U a ve spodní části jsou ve tvaru obráceného T, a jsou opatřeny pojezdovými kolečky. Pokud někdo nechce otevírat nůžkové mříže do stran, může spodní vodítko odstranit a nůžkovou mříž sklopit ke stěně. Profesionální firmy jsou schopné vyrobit nůžkové mříže přesně na míru, přičemž celkový rozměr mříží není omezen. Uzamykání nůžkových mříží je možné provádět za pomoci hned několika typů zámků a bezpečnostních vložek. Povrchová úprava nůžkových mříží nabízí možnosti. Můžete tak volit mez práškovou barvou, pozinkováním, případně se rozhodnout pro kombinaci těchto dvou povrchů. Nůžkové mříže si můžete nechat zhotovit jako jednostranné, dvoudílné, dělené nebo sklopné.

Kam se nůžkové mříže usazují

Nůžkové mříže jsou řešeny tak, aby nebyly možnosti jejich použití omezené. Proto je můžete usadit buď do nové výstavby, nebo je instalovat do již stojících objektů. Nůžkové mříže je možné instalovat do otvoru nebo i před samotný otvor. Dále je možné je instalovat před sklo nebo za sklo dveřních či okenních křídel, výkladů, atd.

Jak nůžkové mříže udržovat

Údržba nůžkových mříží je jednoduchá. Spočívá v čištění vodící drážky a občasnému promazání spodní a horní vodící lišty.

Výhody nůžkových mříží

Nůžkové mříže jsou vhodné k instalaci do všech prostorů, kde máte zájem na tom, aby mříž nebránila volnému výhledu z okna v době Vaší přítomnosti v prostoru nebo v objektu. Nemusí se jednat pouze o výhled z okna, ale také o pohled do výlohy atd. K další výhodě patří bezesporu skutečnost, že tyto mříže ve složeném stavu nezaberou téměř žádné místo, absolutně neruší estetický dojem z prostoru a dá se o nich tvrdit, že jsou prakticky neviditelné. Nůžkové mříže nabízí svým uživatelům i další pozitiva. Pokud se pro montáž nůžkových mříží rozhodnete, nebude jejich umístění vyžadovat téměř žádné stavební úpravy ani přestavbu portálu. Navíc jsou vhodné do každého stavebního otvoru a lze jimi i přehradit prostory. Instalují se jak dovnitř, tak i zvenčí objektu.

Ovládání nůžkových mříží

Ovládání nůžkových mříží je velmi snadné. Ovládají se ručním stahováním do strany. Následně je možné nůžkovou mříž vytočit směrem ke stěně o 90 stupňů. Tím, že dojde k vtočení mříže ke stěně, je pohodlně zajištěn maximální možný průchod. Spodní i horní lišta u nůžkových mříží je vodící. Horní lišta je vždy instalována napevno, ale spodní lišta může být jak pevná, tak i oddělávací. Bezbariérový průchod zajišťuje právě spodní oddělávací lišta.

Kompletní servis

Specializované firmy se nezabývají pouze výrobou nůžkových mříží, ale samozřejmostí je i dodávka všech výrobků a kvalitní a odborná montáž včetně další služeb, které s nůžkovými mřížemi souvisí. Vždy se vyžaduje odborná montáž, neboť ta se řídí, stejně jako použití kotevní techniky, vždy individuálními možnostmi. Záleží na složení zdiva, na typu použitého rámu mříže, na otvoru, atd.

Menší pevné mříže

Použití pevných mříží je velmi široké. Menšími pevnými mřížemi můžete zabezpečit balkóny, lodžie, což se hodí zejména v nízkých patrech jako ochrana před nezvanými hosty, dále se můžou mít pevné mříže podobu pevných okenních mříží. Ty můžou být i nůžkové. Pevné mříže jsou vyráběny z ocelových profilů o různých konstrukcích a tvarech. Pevná mříž je pevně zabudovaná. Otvírací pevné mříže se zabezpečují v uzavřené poloze visacím zámkem, nebo se pro tyto účely dá použít zadlabací zámek s cylindrickou vložkou.** Povrchová úprava** menších pevných mříží bývá nejčastěji prováděná práškovou barvou dle různých odstínů. Pokud hodláte pevné mříže umístit do exteriéru, pak se doporučuje pozinkování pevných mříží před samotným lakováním.

Rolovací mříže

Rolovací mříže jsou dalším druhem zabezpečení objektu. Nejčastěji se používají opět do výloh, do oken, do dveří, nebo se instalují v pasážích. Jejich účelem je zabránění vniknutí před neoprávněným vstupem osob. Specializované firmy vyrábí několik různých typů bezpečnostních rolovacích mříží, které se vyrábí buď z hliníkové slitiny, nebo z** ocelových profilů**. Speciální konstrukce prvků tohoto druhu mříží vytváří díky kombinaci s odolností materiálu velmi vysoký odpor proti násilnému překonání. Rolovací mříže fungují tak, že se mřížová plocha navíjí na hřídel, která je umístěná nahoře a má boční vedení v lištách. Menší rolovací mříže se dají navíjet dokonce ručně, pomocí pružin. Pokud požadujete komfort, pohodlí, nebo máte v plánu pořídit si rolovací mříže větších velikostí, vsaďte na mříže, které jsou poháněné elektromotorem, který se ovládá tlačítkovým nebo klíčovým spínačem, nebo je možné je ovládat i dálkově. Pro větší zajištění bezpečnosti je možné rolovací mříže doplnit zámkem, nebo se do nich instaluje i pojistka proti samovolnému odrolování či bezpečnostní koncová lišta. Dále se k zabezpečení používají i další automatizační nebo bezpečnostní prvky.

Kam je možné rolovací mříže použít?

Rolovací mříže díky jejich moderním technickým řešením je možné použít jak při nové výstavbě, tak i pro následnou instalaci do starších objektů nebo do nových objektů, které však již stojí. Veškeré typy rolovacích mříží máte možnost nechat osadit do stavebního otvoru, nebo i na otvor. Stejně jako nůžkové mříže se i rolovací dají umísťovat** před sklo nebo za sklo** dveřních nebo okenních křídel, výloh a do dalších prostorů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6990 (magazinpraha.cz#113)


Přidat komentář