Ozvučení a osvětlení koncertů - Praha

K létu a prázdninám patří spousta koncertů. Stát nekonečné hodiny lístky, mačkat se v davu, skákat do rytmu, zpívat z plných plic. Kdo by to neznal? Co je ale u koncertu důležité? Co nás ohromí či ihned odradí? Zvuk a světlo!!!

Léto láká k různým radovánkám. Ať už jsou to ty spojené s vodou a relaxem nebo takové, kdy se chceme kulturně rozvíjet. Nejčastěji jsou v létě navštěvovány různé slavnosti, venkovní párty, koncerty a podobně.

Koncerty a nejrůznější hudební akce jsou kromě jiných faktorů, jako je počasí, nálada či program koncertu, ovlivněny atmosférou celé události, která značně závisí na dobrém osvětlení a kvalitním zvuku. Potemnělé pódium a šumivý zvuk málokoho přitáhnou.

Potřebujeme slyšet hudbu, chceme ji cítit v celém těle. Nyní se většina koncertů odehrává venku a je tudíž nutné zajistit pořádnou zvukovou výbavu, která pohne celými horami. Kvalitní zvuk vycházející z reprobeden by měl korespondovat s hlasem zpěváka. Koncerty jsou mimořádnou událostí, která se nevyrovná přehrávaným písničkám. A to právě chceme, zcela jiné zážitky.

Kromě toho by měl být kladen velký důraz na dostatečné osvětlení. I diváci ze zadních řad chtějí vidět. Reflektorová záře, různobarevné a laserové efekty, střídání tmy a světla. To vše ke koncertu patří a zajišťuje to neopakovatelnou atmosféru celé show.

Zvuk a světlo Praha

V Praze, jakožto hlavním městě naší republiky, není o koncerty a jim podobná vystoupení nouze. Nejvíce se jich samozřejmě plánuje na letní sezónu, kdy se koncertuje jak uvnitř, tak na volném prostranství pod širým nebem. Fanoušci a návštěvníci se těší, že si z koncertu odnesou takové zážitky, o kterých budou ještě dlouho vyprávět a všichni jim je budou závidět. Je to přece koncert v Praze a ten musí mít „grády“.

Proto, chystáte-li se koncertovat v hlavním městě, ujistěte se, že o zvuk a osvětlení je dobře postaráno. Nenechte si zkazit tu správnou atmosféru, která se utvoří všude kolem, když reprobedny poskakují společně s fanoušky, Váš hlas je slyšet široko daleko a světla reflektorů míří přímo na pódium.

Říká se, že v Praze seženete všechno. Rovněž také specialisty, kteří se už postarají o to, abyste byli slyšet a vidět dostatečně. V této situaci je určitě na místě zaměřit se na firmy, které jsou na trhu již nějaký ten pátek a mají pozitivní ohlasy. Je také důležité zvážit cenu a kvalitu firmy a jejích produktů, její důvěryhodnost a rychlost.

Kde hledat?

Pokud jste se rozhodli přenechat tuto mravenčí práci odborníkům, určitě se poptejte u známých z branže nebo organizátorů koncertu, kteří určitě mají v záloze pár kontaktů. Není na škodu se rozhlédnout také na internetových stránkách.

V Praze je hned několik firem provozujících činnost týkající se ozvučení a osvětlení koncertů a nejrůznějších akcí. Je jen na Vás, podle jakých měřítek se budete rozhodovat, ale určitě si vyberete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6999 (magazinpraha.cz#163)


Přidat komentář