Relaxace v Praze

Žijete uspěchaným životem ve velkoměstě a nemáte prostor na to nabít energii? Děláte zásadní chybu. Uvolněním a odreagovaním totiž získáte sílu podávat větší výkonnost. Kam ale zajít?

Mnoho lidí dnes podceňuje možnost užít si relaxaci a odpočinek v zařízení, kterých nejen velká města nabízejí čím dál více. Pokud ale hodně pracujete, máte hektický život, je potřeba jednou za čas tzv. vypnout. Díky tomu získáte novou sílu na náročnou práci, kterou vykonáváte. Lidé si ale myslí, že je zbytečné jít třeba na masáž nebo mají pocit, že by ztratili kus svého času, který mohou opět věnovat práci. Nebo také mají pocit, že jsou to zbytečně vyhozené peníze. Jenže, pokud někdo tvrdě pracuje, musí se umět odměnit. Pokud někdo podává výkony, které ho vysilují, asi to nedělá za podprůměrný plat. Není tedy lepší kompenzovat si vysoké pracovní nasazení občasnými výdaji pro relax? Můžete jej střídat. V Praze existuje spousta studií, kde se nabízí řada služeb pro uvolnění. Často je najdete ve spojení se sportovním zařízením. Podívejte se na náš přehled.

Relaxační možnosti – Praha

Důležitým kritériem je samozřejmě osobní preference každého z nás. Někdo za relaxaci považuje masáž, vířivku či odpočinek na terase, jiný získá svěžest ve fitness centru, kde se pořádně vypotí. Mezi klasické formy relaxace ale patří spíše ty služby, kde nemusíte nic dělat, a necháte se ještě hýčkat. Které to jsou?

Masáže

Toto je hýčkání, které patří mezi základy relaxace. Vy jen ležíte a někdo jiný se vám stará o tělo, kdy vám ulevuje od bolesti i napětí. Masáž není jen hnětení svalů s přídavkem olejíčku. Dnes existuje řada technik, které mají rozdílné účinky. Připomeňme si ty nejoblíbenější.

Klasická masáž

Tato masáž se zcela přizpůsobuje vašemu problému, který konzultujete s masérem. Bolí vás více svaly nebo potřebujete napravit klouby? Máte problém se zády či jen s krční páteří? Při klasické masáži se odborník spíše zaměří na problematické místo a uleví mu.

Thajská masáž

Stále velice populární druh masáže. Záleží na vybraném salonu, někde si můžete sami stanovit, jak silnou masáž chcete (všeobecně se ale masér musí přizpůsobit vám, aby to nebolelo), ovšem thajské masáže jsou přeci jen vnímány jako tvrdší metody procedury. Při masáži vám masér prohnětává svaly do hloubky a pomocí společné spolupráce vám protahuje celé tělo pomocí poloh, které připomínají ty z jógy. Náročnější masáž vás pak odmění úlevou, kterou po proceduře pocítíte.

Aroma masáž

Toto je relaxační druh masáže. Vaše tělo je opečováváno aroma olejem a stejná vůně se line i po místnosti. Při masáži můžete dokonale vypnout, vnímat vůni, která vás zbaví bolestí hlavy a vyžene z ní starosti.

Masáž lávovými kameny

Teplo je jedním z faktorů, které vás uvolní, proto oceníte prohřívání kůže za pomocí lávových kamenů, které mají teplotu zhruba 43 °C. Díky tomu se vám energie dostává hluboko do podkoží a účinek je dlouhodobější.

Baňkování

Toto je už lehce estetická záležitost. Baňky fungují na bázi podtlaku, takže pokud máte velké bolesti, které jen tak nepoleví, mohou vám pomoci. Díky hlubšímu zasažení pokožky se totiž podtlak dostane daleko lépe do podkoží, kde může být problém usazen. Neplatí to ale jen u bolesti. Pokud máte problémy s celulitidou, jsou tyto obtíže způsobené zbytnělými tuky, které je potřeba rozbourat opět v podkoží a to dokáže podtlak baněk.

Bazény

Jiná forma relaxace je plavání. Představte si plochu, kdy máte vše pro sebe. Velký prostor, kterým plujete, voda omývá vaše tělo a vy máte pocit, že smívá i veškeré starosti. Vaše tělo se krásně protáhne a až vás plavání omrzí, můžete relaxovat v lehátku a popíjet koktejl. Opravdu relaxační bazény nabízejí i vířivé trysky či umělé osvětlení, které pobyt ve vodě zpříjemní. Noční plavání má také něco do sebe. Pokud jdete plavat před prací, skvěle osvěžíte a nastartujete své tělo. Pokud jdete po práci, uvolníte se od celodenního vypětí.

Vířivka

Pokud jsme zmínili bazén, nemůžeme opomenout i tzv. whirpool. Jedná se o vířivou širší vanu, která má přiměřenou teplotu akorát tak příjemnou pro relax. Můžete si ji užívat privátně, v různých centrech je ale přístupná i pro širší veřejnost. Pokud jde o privátní službu, můžete si zde pobyt zpříjemnit i šampaňským či aroma, které se line z okolních lamp.

Sauna

Prohřátí svalů také přináší neskutečnou úlevu, navíc při saunování se vám z těla odvodí toxiny a váš organismus se nádherně pročistí a zbaví se i tuků či celulitidy. Tvrdí se, že optimální návštěva sauny je třikrát čtvrt hodiny s časovými odstupy.

Kosmetika a estetika

I při kosmetické péči si odpočinete, navíc ze salonu vyjdete krásnější. Pokud vám kosmetička čistí pleť, dělá vám řasy, masíruje vám pokožku, upravuje obočí nebo vás líčí, vy můžete spokojeně ležet se zavřenýma očima a čekat, až bude proces hotový. Co se týká estetické péče, máme na mysli zejména neinvazivní metody pomocí různých přístrojů. Taková bezbolestná liposukce, která má dnes spousty možností (od zničení buněk teplem či mrazem, nebo destrukce tuků vlnami), vám také nabízí péči, při které si odpočinete, protože vás daná procedura příjemně osvěží, navíc se necháváte opečovávat a nic nemusíte dělat. Můžete si třeba i číst.

Relaxační možnosti-Praha

Ptáte se, kam se na takové zázračné procedury chodí? Míst je celá řada a jistě takové najdete i ve své blízkosti.

Relaxační centra

Již pojmenování vás navnadí na cestu k oáze klidu. Relaxační centra většinou nabízí masáže, sauny, bazény či vířivky. V těchto místech vám služby zpříjemňují i atmosférou. Zatímco si užíváte lázně na nohy se před vámi promítá exotická pláž, hraje relaxační hudba a vy popíjíte lahodný nápoj.

Fitness centra

Tato centra mají většinou své zázemí rozdělené alespoň do tří typů – kardio, fitness a relaxační. Zatímco ve dvou prvních musíte na své fyzičce makat sami, v té poslední na vás čeká uvolňující slast. Ovšem není náhodu, že relaxační místa mají fitness centra. Nejprve své tělo trochu mučíte v posilovně, pak si ale o to více užijete odměnu v podobě sauny či bazénu nebo i masáže.

Lázeňské hotely

I v Praze lze nalézt lázně, protože dnešní uspěchaný trend některým lidem nedovolí se najednou, když se člověk cítí na konci sil, sebrat a odjet do lázní. V těchto hotelech máte nejen welness procedury, čili masáže, kosmetiku, rehabilitace, bazén, saunu, ale také se nachází většinou v příjemném prostředí, což stačí k tomu, aby se vaše mysl vzpružila.

Pamatujte, že dlouhodobé vypětí se projeví na vašem zdravotním stavu a až zkolabujete, bude pozdě. Že toto slýcháte ze všech stran? A nemyslíte, že občasné vypnutí byste tu a tam potřebovali? Když se přepínáte, odrazí se to i ve výkonu vaší práce. Pokud tedy máte pocit, že jste v práci nepostradatelní, udělejte tedy něco i pro ni a nechte tu a tam relaxovat vaši mysl, která bude pro vaše zaměstnání hýřit nápady. Relaxaci oceníte a budete se jí pak věnovat častěji.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7000 (magazinpraha.cz#164)


Přidat komentář