Golfové hole Praha

Chcete si pořídit golfové hole? Začínáte s golfem a nevíte si rady jak a podle čeho golfové hole nakupovat? Pak byste měli navštívit obchod, kde se prodejem tohoto vybavení zabývají. Jistě Vám zde rádi poradí.

V povědomí lidí se golf usadil jako sport, který mohou provozovat pouze bohatí lidé. To však již v současné době vůbec neplatí. Ptáte se proč? No přeci proto, že vybavení a vše okolo golfu již není tak finančně náročné, jako tomu bývalo v minulosti. Základem úspěšného golfisty, jsou golfové hole.

Golfové hole - Praha

Golfové hole můžete zakoupit kdekoli, třeba právě v Praze. Vůbec přitom nezáleží, kolik je Vám let či jaké jsou Vaše finanční možnosti. Abyste si však nemysleli, není výběr správných golfových holí vůbec jednoduchý. Mnozí z vás se při jejich nákupu docela zapotí, ať již z důvodu širokého výběru, tak i poté, co je budete platit. Jak již bylo uvedeno výše, nezáleží při golfu až tak na tom, kolik Vás golfové hole stály. Důležitý je pravidelný trénink a Vaše láska ke hře samotné. Všichni jistě víme, že je golfové hřiště velmi členité a střídají se na něm místa travnatá, písčitá, rovná i hrbolatá. A přesně podle terénu je nutno vybírat i hole, kterými hrajeme. A výsledek Vaší hry je závislý právě na vhodně zvoleném druhu golfové hole.

Jaké jsou druhy golfových holí?

Při výběru golfových holí je potřeba dodržovat pár zásad. Každá jednotlivá golfová hůl má svůj specifický úder. To, zda budete vítězem, tedy v první řadě záleží na tom, zda si dokážete zvolit správný typ golfové hole. V minulosti byly golfové hole vyráběny pouze ze dřeva, což v současné době již neplatí. Dnes již však výrobci využívají i materiály, které jsou používány třeba v kosmu. Golfové hole dělíme na woods neboli dřeva, která jsou určena pro dlouhé rány, irons čili železa pro běžnou hru a také na putter čili patr k patování.  Golfové hole jsou také označeny čísly 1-9 a písmeny P a S. Co by však měl vědět každý golfista je, že čím menší je číslo hole, tím delší je vzdálenost, na kterou odpalujeme.

Golfové hole - DRIVER

Jedná se o hůl s číslem 1. Tato hůl je určena pro prvotní odpálení míčku. Při tomto odpalu záleží na tom, aby byl míček odpálen co nejdále a také co nejpřesněji. Běžně se jedná o vzdálenost přes 200 metrů.

Golfové hole - FERVEJOVÁ DŘEVA

Tyto golfové hole jsou používány v případě, že chceme dosáhnout dlouhé rány. Mnozí zkušení hráči používají právě tuto hůl číslo 3, na prvotní odpal. A to zejména proto, že má větší sklon úderové plochy a práce s ní, je přesná. Mimo hole č. 3 používají zejména senioři, začátečníci a také ženy dřeva s čísly 7 a 9, ke hraní v situacích, které jsou obtížné. Muži volí v obtížných situacích dlouhá železa, která jsou obtížněji zvládnutelná.

Golfové hole - HYBRIDY

Dalším druhem hole, která je něco mezi železem a dřevem, je hybrid. Tato golfová hůl má menší a těžší hlavu než dřevo a je možno s ní zahrát docela dobře dlouhou ránu. Hybridy lze jinak nazvat také jako rescue či utility apod.

Golfové hole - ŽELEZA

Golfové hole tzv. železa jsou zřejmě nejznámějším druhem holí, které znají i lidé, kteří golf nehrají. Železa se dělí na dlouhá, střední a krátká. Dlouhá železa neboli hole s čísly 1,2,3,4 si golfisté volí pro odpaly na vzdálenosti okolo 150-200 metrů. Aby byl odpal co nejdelší, záleží na zkušenostech, a proto je využívají především lepší hráči. Méně zdatní hráči volí místo dlouhých holí dřeva nebo hybridy, neboť se daleko jednodušeji ovládají. Střední železa s čísly 5,6,7 ve výjimečných případech také 8 volíme především ve chvíli, kdy chceme dosáhnout greenu ze vzdálenosti kolem 100-125 metrů. Posledním druhem jsou krátká železa s číslem 9. Krátká železa volí golfisté ve chvíli, kdy chtějí dosáhnout greenu v krátké vzdálenosti, a doufá, že míček skončí co nejblíž jamky.

Golfové hole - PATR-PUTTER

Tuto golfovou hůl bereme do ruky jako poslední. Jedná se tedy o chvíli, kdy již golfista dosáhl greenu a potřebuje míč dohrát do jamky. Lze ji však také využít v případě, že již jsme v blízkosti greenu a před jamkou není žádná překážka. V tuto chvíli může golfista tzv. patovat.

Jak a podle čeho vybírat golfové hole?

Při výběru golfových holí je potřeba zohlednit nejen věk daného golfisty, ale také a to především fakt, zda se jedná o amatéra či profesionála. Všichni se shodneme na tom, že bez golfových holí je golfista jako bez rukou. Pravdou je, že dáte-li profesionálnímu golfistovi do ruky pouze jedinou golfovou hůl, dokáže s ní zahrát docela slušný výsledek. Maximální počet holí, které může mít golfista v bagu je 14. Hodláte-li však s golfem teprve začít, postačí Vám pouze polovina z nich.

Golfové hole pro začátečníky

Jste-li začátečník toužící potom, stát se golfistou, postačí Vám golfové hole z druhé ruky. Hole pro začátečníky mívají větší hlavu, díky níž je daleko jednodušší trefit se do míčku. K tomu, abyste si golfové hole koupili, Vám postačí, když navštívíte kupříkladu internetové golfové servery, kde golfisté své golfové vybavení nabízejí k prodeji apod. Pro začátečníky je zcela zbytečné pořizovat si nové a drahé hole. Zde neplatí, že čím dražší, tím lepší. Pravdou totiž je, že čím špičkovější hole máte, tím více se s nimi trápíte.

Je důležitější značka holí nebo estetická stránka?

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Golfové hole bychom měli v první řadě vybírat podle toho, jak nám sedí herně, jaký máme pocit při jejich držení a v neposlední řadě také podle toho, jak se nám líbí. To, že se vám hole líbí vizuálně, zvýší Vaši důvěru v ně a dá Vám to naprostý pocit jistoty ve Vás samotné. A to je při golfu velmi důležité. Všichni dobře víme, že při golfu je zapotřebí jistota, pevná ruka a postoj. Vůbec tedy nezáleží na značce holí, naopak i s neznačkovými holemi lze zahrát skvělé výsledky. Pravdou také je, že není docela vhodné vybírat golfové hole až na samotném cenovém dně. Tyto hole nemusí být až tak kvalitní a hrozí u nich, že se polámou apod. Chystáte-li se nakupovat své první golfové hole v životě, je vhodné navštívit specializovanou prodejnu, kde Vám jistě rádi poradí.

Z historie golfu

Chcete-li hrát golf, měli byste si také o něm něco málo zjistit. Mnozí golfisté ani netuší, že tento sport pochází ze Skotska. Na Britských ostrovech je tento sport hrán po několik století. Nyní je golf již rozšířen po celém světě a hlásí se k němu více než šedesát milionů hráčů. Tento fakt vynesl golf až na druhé místo v oblíbenosti, hned za volejbal. V roce 2016 bude golf na letních olympijských hrách v Rijo de Janeiro opět zařazen, jako sportovní disciplína.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7003 (magazinpraha.cz#41)


Přidat komentář